197 Shares 4625 views

Opóźniony rozwój silnik

Opóźniony rozwój silnik


W formacji osobowości dziecka odgrywa ważną rolę rozwój ruchowy dzieci. Zdrowe dziecko wykazuje ciekawość, jest aktywny i zawsze stara się poruszać. aktywność ruchowa – warunek konieczny dla rozwoju organizmu dziecka.

Rozwój ruchowy u wszystkich dzieci odbywa się na różne sposoby, więc zwrócić uwagę, najmniejszego opóźnienia aktywności fizycznej Twojego dziecka, które powinny cię ostrzec. Schematycznie, rozwój umiejętności motorycznych dziecka coraz wyników można podzielić na cztery okresy:

  • 1-3 miesięcy, dziecko trzyma głowę
  • 3-6 miesięcy, dziecko siedzi
  • 6-9 miesięcy, dziecko powinno mieć poparcie
  • 9-12 miesięcy, spacery bez wsparcia

Jest niekwestionowanym normą, która była normą w całym życiu człowieka.

Opóźniony rozwój silnik podczas pierwszej połowy życia jest niewiele różni się od zwykłej. Pozornie zdrowe dziecko jest w stanie utrzymać głowę i ruchy chwytające nosić uchwyty. Crawling jest typową postacią w 2/3 przypadków, a 1/3 indeksowania wydaje nietypowy.

Dla dziecka z opóźnionym rozwoju motorycznego charakterystycznego objawu miejsc na Air podushke.Zaderzhka rozwojem pełzania układu ruchu, siedzenie, wstawanie na nogach nie jest rzadkością przeraża rodziców, ale musimy pamiętać, że czas rozwoju tych funkcji jest bardzo indywidualnie i jeśli dziecko jest rok jeszcze się nie rozpoczęła iść, to nie znaczy, że jest chory. Ale nawet w przypadku braku jakiejkolwiek choroby, konieczne jest wyznaczenie masaż całego ciała, siłownia, łaźnie, sprawdzić stan odżywienia i tryb dziecko.

Aktywność fizyczna jest głównym stymulatorem praktycznie wszystkich fizjologicznych funkcji organizmu, kluczem do normalnego rozwoju fizycznego i psychicznego człowieka. Wysiłek fizyczny przyczynia się do rozwoju układu mięśniowo-szkieletowego, ośrodkowego układu nerwowego i narządów wewnętrznych, wzbogacają dziecka nowe doświadczenia, które pomogą szybciej i głębiej poznawać świat. Wzmacniają zdrowia organizmu i temperament sprawiają, że dzieci bardziej zorganizowane, silnej woli i celowy. Z całości powyższych rozważań, dostateczną aktywność fizyczna jest niezbędna dla harmonijnego rozwoju ciała i osobowości dzieci.

Dlatego, drodzy rodzice, niezależnie od tego, kto jest kim i kiedy to robi. Użyj schematu rozwoju dziecka, podane powyżej. Czas zwracać uwagę na odchylenia w rozwoju Twojego nieporównywalny z nikim potomstwo i zauważył, że coś jest nie tak, natychmiast skontaktować się z centrum medycznego do lekarza. Neurologa dziecięcego, określi, kiedy zacząć na alarm, a gdy wszystko jest normalne.