386 Shares 1708 views

Symfonia nr 5: historia stworzenia. Numer Symphony 5 LV Beethoven. Cechy i ciekawostki

Ogromny wkład w dziełach symfonicznych wykonany wielki Ludwig van Beethoven. Piąta Symfonia był prawdziwy cud stworzony przez ręce genialnego kompozytora. Do dziś ta praca jest popularny, słuchać go, a w jego pierwotnej formie, a w nowoczesnej obróbki. Każdy muzyczny majstersztyk ma swoją własną historię stworzenia, numer 5 symfonia Beethovena – nie jest wyjątkiem. Jak to się urodziłeś?


Historia liczba Symfonia Beethovena krótko 5

Czasy, kiedy zaczął tworzyć symfonię kompozytor był ciężki, nie jest to najbardziej korzystne dla pracy. Bariery są stale w drogę geniuszu. Beethoven pierwotnie rozbita wiadomość o jego głuchoty, a następnie przyczyną depresji zaczął operacji wojskowych prowadzonych na terytorium Austrii. Ale umysł kompozytora został schwytany przez szalonego pragnienia stworzenia takiego dzieła na dużą skalę. Historia Symphony No. 5 Beethovena pochodzi od stałej depresji autora. Kompozytor pracował godziny, inspirowane nowym pomysłem, a następnie wyrzucił konspekt i kilka dni wpadł w rozpacz, a następnie ponurych myśli. W niektórych momentach tworzenia i wszystkich zawartych na bok, a on pracował na innych kawałków, które weszły choć powoli, ale do przodu.

Piąta Symfonia Beethovena kompozytor stale się zmienia. Nie mógł uzyskać pożądany produkt końcowy, pisząc go przecząca, w pozytywny sposób. Po trzech latach ciężkiej pracy nad symfonią Beethovena przedstawiła swoje stworzenie do publicznej wiadomości. Należy zauważyć, że w jednym czasie kompozytor stworzył dwie symfonie, a więc z numeracją miał pewne problemy. Jest możliwe, że Beethoven Symfonia nr 5 może być w rzeczywistości i szóste. To dwa główne dzieła, i to jest możliwe, że autor po wielu dniach intensywnej pracy i przedstawił symfoniczną odwrotnie.

Nieudana premiera

V Symfonii Beethovena odbywa się dzisiaj na scenie światowej. Jej miłość, doceniam i podziwiam go zainspirowało. Ale w dniu premiery to było daleko od przypadku, prezentacja była bardzo niefortunna, a słuchacze nie byli zadowoleni z niego. Taka sytuacja wpływa wiele czynników, a wśród nich można zidentyfikować najbardziej znaczące:

 1. Koncert trwał zbyt długo. Historia numer 5 symfonii Beethovena był zbyt skomplikowany, długi, a kompozytor nie ma to brzmieć ostatni lub pierwszy. Ponieważ autor był reprezentowany przez dwóch symfonii, miał na początku koncertu, aby wprowadzić kilka znaczących dzieł. Publiczność zbyt zmęczony po długim pobycie w hali, głośne dźwięki innowacyjne kawałki wykonywane przez orkiestrę. Dlatego początek piątego prezentacji symfoniczną oni nie chcieli brać niczego, ich jedynym pragnieniem było, aby szybko wyjść z pokoju.
 2. Ponadto widzowie zbyt schłodzone. W pokoju było strasznie zimno, gdyż nie był ogrzewany.
 3. Ze względu na brak sprzyjających warunków dla orkiestry grał źle. Orkiestra nieustannie przyznał gafy, a prace miały się rozpocząć od nowa. Tym razem jest dodatkowo opóźniony, i tak długo koncert.

Ale mimo początkowego niepowodzenia nie stać się pośmiewiskiem LV Beethoven. Symfonia nr 5, która jest wypełniona historii smutku i trudności, z każdym rokiem coraz bardziej zyskują popularność i wkrótce został uznany za wzorzec klasycznej muzyki symfonicznej.

Czynniki, które wpłynęły na tworzenie prac

Ta praca jest najbardziej ambitny ze wszystkich dzieł autora, ale i najsmutniejsze historia stworzenia. Numer Symphony 5 Bethovena L. V. ponosi wszelkie kompozytora mąki, wszystkie jego strapienie. Dowiedziawszy się, że już nigdy nie będzie chciał słyszeć Beethoven śmierć. Chciał zakończyć swoje życie, aby się zabić. Myśli o śmierci, czasami to nie wychodzi, szalony, bo muzyka nigdy nie słyszy, to jego życie istoty. Ale przez długi czas zastanawia się nad istotą, kompozytor myśli władzy, nie ma mowy należy do każdej osoby. Myślał, że wszystko, jeśli naprawdę chcesz, aby móc „wziąć los za gardło”, zacząć zarządzać i żyć, mimo wszelkich intryg popełnionych przez nią. Beethoven wiedział, że los zdecydował, jego życie jest niesprawiedliwe, ale także dał ogromną siłę woli, przez co może on znowu usłyszeć muzykę nie tylko uszy i serce. Jest spodviglo kompozytor napisać swoją najlepszą symfonię. Na przekór losu wyśmiewali jego choroby ludzi do siebie, więc kto chce umrzeć.

Poczucie symfonii

W pracy jest nie tylko ciekawa i wzruszająca opowieść o stworzeniu. Symfonia nr 5 Beethoven stał się wyjątkowy, ponieważ jest jedynym, który został opisany przez samego kompozytora, który zrobił z innych prac. Jeśli wszystkie jego symfonie autora lewo oniemiały, pozwalając ludziom zbudować swoje własne znaczenie, piąty namalował barwnie opisując swoją specyficzną treść pisma Schindler. Ta symfonia miała pozostać w tym sensie, że umieścił kompozytora. Beethoven chciał każdą osobę przynieść wszystko, co chciałem powiedzieć sobie, ale nie mógł tego wyrazić słowami. Wiedział, że ludzie potrzebują wiedzy, która doszła do siebie tylko katastrofa. Autor chciałby, aby każdy mógł zrozumieć, biedny, że wszystko jest w jego rękach, w tym życia, losu. Wszystko to może być opanowana, konieczne jest jedynie, aby zrozumieć, w jaki sposób to zrobić. Kompozytor poprzez muzykę pokazały, jak trudno walkę, ale jeśli pójdziesz do końca, aby być szczęśliwym i kolorowe finał.

Opis symfonia

Na przykład, w muzyce, widzimy walkę ze złem lirycznej skale. konflikt człowieka z losem jest oczywiste, że zaczyna się od pierwszych taktów. Kompozytor napisał, że to było tak nieoczekiwane, „los puka do naszych drzwi”, porównał go do intruza, który nie zawsze przychodzi z prezentami. Beethoven powiedział, że los jednego jest w stanie zniszczyć całą swoją kolej, aby zmienić życie, aby zniszczyć znajomy świat marzeń, aby spełnienie pragnień nieosiągalnym marzeniem. Motywy los całkowicie przenikać skład, dzięki czemu jest bardziej jednolita i skojarzone. Podobnie jak wszystkie klasycznych dzieł Beethovena Symfonia nr 5 składa się z czterech głównych części:

 1. Pierwsza część jest zaprojektowana w stylu allegro sonatowej z powolnym wstępie.
 2. Drugi jest tkana z podwójnych wariantów.
 3. Trzeci przedstawia gatunek, kierunek krajowy jest dramatyczna scherzo.
 4. Część czwarta – ostateczna. Skomponował w postaci samego sonatowej Allegro, ale coda.

Semantyczny opis częściach

Na początku symfonii wyraźnie wykazywały bezpośredni efekt liryczny i przeciwdziałania losu. Tu zaczyna się dramat krawat, eskalacji konfliktu. Widać, że w tym akcie losu dominuje bohatera.

W drugiej części jest odprowadzanie reakcję negatywną. Tu zaczyna się wyłaniać nadzieję na szczęśliwe zakończenie.

Trzecia część jest najbardziej dynamiczny. Tutaj konflikt osiąga swój szczyt, sytuacja eskaluje, opozycja jest coraz silniejsza. Liryczny bohater zaczyna stopniowo dominować, a ostatecznie jest zaletą w jego kierunku.

W finale, usłyszał pozytywne. To może być opisana w następujący sposób: „Poprzez walki – zasłużone zwycięstwo”

Widzimy więc, że praca to nie tylko model muzyki symfonicznej, ale także dramat. Na początku artykułu jest krótka historia jego powstania. Symfonia nr 5 Beethoven stał się dowodem, że nawet taki tymczasowy sztuki, jak muzyka może stać się trwałe.

ciekawostki

 1. Początkowo, piąty Symphony została oznaczona jako szóstą. Stało się to w dniu premiery dwóch prac.
 2. Beethoven jeszcze raz wszystko wycenione tylko dwóch ludzi do ich ludzkich cech, dobroci i inteligencji. Ten rosyjski ambasador w Austrii, hrabia Razumovsky i Prince Lobkowicz. To właśnie te osoby został poświęcony symfonii.
 3. Niektóre fragmenty cytowane aktywnie w pracach Alfred Schnittke. Ten „Gogol Suite” i „Pierwsza Symfonia”.
 4. Początkowo produkt otrzymał nazwę „The Great Symfonia c-moll”, ale potem długa nazwa została zmieniona numeracja sekwencji.
 5. W tym arcydziele jest najdłuższą historię stworzenia. Numer Symphony 5 Beethoven skomponował prawie trzy lata i był gotowy w 1808 roku.
 6. Jak wiadomo, Wagner stał się reformatorem w operze działa po bezskutecznie złożył pierwszą symfonię. Ze względu na fakt, że publiczność nad nim otwarcie kpił kompozytor obiecał tym gatunku nie mają nic wspólnego. Ale mimo to, Beethoven, Wagner szacunek dla kreatywności, a zwłaszcza jego sympatia liczba Symphony 5.

Symfonia w filmach

Ponieważ kompozycja jest oczywiście walka i przezwyciężyć trudności, czy to nie dziwne, że jego producenci wykorzystali podkreślić najbardziej intensywne momenty filmu. Tak więc, możemy usłyszeć symfonię serii rating "The Walking Dead". Epizod zatytułowany „Service” jest bardziej przerażające odgłosy symfonicznych.

Ten sam utwór brzmi w „Ocean Dwunastu”, „niezdarny”, „I – Zombies”, „paranoja”, „szturmu Białego Domu” i wiele innych filmów równie uderzające.

nowoczesne leczenie

Wielu autorów, wykorzystując popularną symfonię, przetwarza je w swoim własnym stylu. Ale to nie psuć oryginału. Wręcz przeciwnie, nowy obraz symfonii staje się bardziej świeże, ciekawe dodatki. W każdej nowej terapii młodsze pokolenie może znaleźć swój własny styl. Najbardziej popularne są symfonia w stylu jazz, salsa i skale. Ten ostatni był bardziej interesujące, jak konflikt naprężeń skał, dzięki czemu jest bardziej intensywny.