755 Shares 5176 views

Betoniarka wykonana ręcznie, – niezbędny asystent w gospodarstwie domowym

Przy budowie domu konieczne jest mieszanie mieszaniny piasku, cementu i wody. Tradycyjnie w domu proces ten był przeprowadzany w korycie za pomocą łopaty, co zajęło dużo czasu i wysiłku. Ponadto na placu budowy nie było możliwe utrzymanie czystości. W takich przypadkach będzie produkowany betoniarka, we własnym zakresie.


Oczywiście branża produkuje duże ilości takich urządzeń, ale ich koszt nie zawsze odpowiada budowniczemu budowli lub objętość pojemnika do mieszania roztworu nie pasuje do wielkości. Betoniarka, skonstruowana i wykonana ręcznie, będzie znacznie tańsza.

Główne składniki konstrukcji

Aby zmontować mieszalnik betonowy – samodzielny, potrzebujesz następujących części:

 • Rama;
 • Mechanizm obrotowy;
 • Silnik;
 • Reduktor;
 • Wanna dla roztworu;
 • Oś obrotowa i uziemienie.

Betoniarka, zmontowana ręcznie, jest montowana na ramie wykonanej z rogów i rur calowych. Na dole ramy znajduje się oś z dołączonymi kółkami do przenoszenia urządzenia. Przednia część podstawy kończy się piątą – jest to trzeci punkt odniesienia instalacji. U góry ramki znajduje się konstrukcja w kształcie litery M, urządzenie do toczenia. Na krawędziach obudowy zainstalowane są łożyska. Wszystko jest sztywno przymocowane do ramy. Urządzenie do toczenia służy do przewracania wanny roztworem i spuszczania go.

Betoniarka z beczki

Z rąk możesz zrobić wygodne urządzenie do przygotowania roztworu z metalowego bębna o pojemności od około 100 do 200 litrów. Dno beczki jest usuwane z jednej strony. Rura jest przecięta pod kątem, spawana z dwóch stron. Betoniarka jest zamykana zatrzask z zatrzaskami podczas pracy. Jako okładkę można użyć dwóch kręgów sklejki dziesięciometrowej i uszczelki lub dolnego wycięcia z innego bębna. Osłona jest wyposażona w rączkę ułatwiającą operację, jest również prowadnicą podczas instalowania pokrywy w jednej pozycji. Aby zamocować bęben na osi, spawane są dwa zaciski do rur (pierścienie o grubości 4 mm). Na końcu uchwyt jest zamocowany do obracania lufy. Konstrukcja jest zamontowana na regałach z rowkami na oś. Lepiej używać łożysk, aby ułatwić rotację. Z beczki jest wykonany podstawowy betoniarka ręcznie. Rysunki można wykonać samodzielnie lub zamówić w dziale projektowania.

W pracy otwórz pokrywę, napełnij zbiornik niezbędnymi komponentami (piasek, cement, żwir) o nie więcej niż 50% objętości beczki, wymieszaj obroty na 20 obrotach uchwytu. Następnie, dodając wodę, wykonać kolejne 20 obrotów. Następnie pokrywa jest otwarta, lufa jest obracana, a gotowy roztwór jest odprowadzany do pojemnika.

Betoniarka elektryczna z własnymi rękami

Bardziej złożony projekt jest wykonywany przy użyciu silnika elektrycznego. W tym przypadku składniki konstrukcji są następujące:

 • Zbiornik (można użyć zbiornika powietrza zainstalowanego w układzie hamulcowym samochodu lub zwykłego lufy);
 • Rama (może być brana z łóżka metalowego);
 • Koła (z transformatora spawalniczego;
 • Narzędzie jezdne dla silnika (pick lub produkcja);
 • Redukcja.

Wymiary urządzenia mogą być bardzo różne. Wszystko zależy od potrzeb producenta i wielkości części składowych.