295 Shares 7957 views

Aortalnej 1, 2, 3 stopni: oznak, objawów, diagnozy, leczenia

Organizm ludzki jest unikalny. Czasami jednak zdarzają się sytuacje, gdy pewna narząd jest uszkodzony wykonuje swoje funkcje. Jest to naruszenie struktury – zastawki aortalnej – tematem tego artykułu.


terminologia

Początkowo musimy zrozumieć warunki, które zostaną użyte w niniejszym artykule. Więc, co jest brak zastawki aortalnej? To zaburzenie ciała, powodując jej całkowicie klapa nie zamykać szczelnie. Prowadzi to do takiego problemu, krew z aorty rzut z powrotem do lewej komory serca. Ma to miejsce w trakcie rozkurczu, – napełniania serca krew. Niż to jest obarczona? Ponieważ ludzkie ciało otrzymuje mniej niż wymagane dla normalnego funkcjonowania objętości krwi. W wyniku tego, zwiększa obciążenie serca, w celu skompensowania tego niedoboru.

Ogólnie rzecz biorąc, po pierwsze, aż organizm jest młody i pełen energii, niewydolność zastawki aortalnej często nie przynoszą żadnych problemów. Tylko, serce może nieznacznie wzrosnąć w wielkości, aby móc zrekompensować niedobór krwi. Symptomatologia jest początkowo nieobecne, a pacjent nie może nawet domyślać się istnienia problemu. Później zaczyna występować duszność, zmęczenie. Aby poradzić sobie z tą chorobą, pacjent może zostać wysłany do zabiegu dla wymiany zastawki aortalnej.

Problem w liczbach

Naukowcy pamiętać, że z takimi problemami jak niewydolność zastawki aortalnej, dotyka najczęściej przedstawicieli płci męskiej. Jeśli weźmiemy pod uwagę procent, liczba zgonów z powodu tej choroby, w przypadku wszystkich zgonów z różnymi chorobami serca, ma około 14%. Jeśli wziąć pod uwagę to, że choroby, to jest około 4% przypadków niedoboru zastawki aortalnej występuje w czystej postaci, w 10,3% przypadków – w kombinacji z innymi chorobami serca.

przyczyny

Ogólnie rzecz biorąc, przyczyną tego problemu, w 2/3 przypadków jest to zawory reumatyczne. Rzadziej choroba powoduje, infekcyjne zapalenie wsierdzia. Naukowcy zidentyfikowali również dwie grupy powodów, które są podzielone na ostre i przewlekłe występuje.

Przyczyn przewlekłej choroby

W tym przypadku lekarze zidentyfikowali szereg ważnych powodów, które mogą powodować przewlekłe procesy:

 • Wrodzone wady serca. Dzieci mogą urodzić się tylko z jednym lub dwojgiem drzwi, co powoduje wiele problemów i trudności w pompowania krwi przez serce.
 • Proces starzenia. Oznacza to, że można nosić zastawki aortalnej, mijać się w czasie.
 • Gorączka reumatyczna, który powoduje bliznowacenie płatków zastawki, co uniemożliwia im całkowicie zamknięty.
 • procesy infekcyjne w sercu, gdy okres wegetacyjny (całe kolonie bakterii) „jeść” klapy zaworu, albo po prostu gromadzić na zaworach, uniemożliwiając ich prawidłowe zamknięcie.
 • Wzrost w aorcie, gdy jego żarówka jest rozciągnięta tak, że zawory nie można po prostu całkowicie zamknięty.
 • Leczenie różnych problemów, które mogą spowodować uszkodzenie zastawki aortalnej. Na przykład, radioterapią lub zastosowania „fenterminą” – leku do utraty wagi, który został wycofany ze stosowania w koniec 20 wieku. Według badań przeprowadzonych przez uczonych, jego użycie może spowodować wiele problemów z sercem, w tym niedomykalności zastawki aortalnej.

Przyczyny ostrego niedożywienia

Lekarze główną przyczyną zastawki aorty, niewydolności wydzielają również chorób, takich jak zapalenie wsierdzia (infekcja uszkodzenie narządów), rozwarstwienie aorty (przy czym krew przepływa przez szczeliny uformowane). Czasami pacjenci po przejściu operacji zastąpienia zastawki aortalnej rozwija również swoją porażkę. Ostre przyczyny problemu dotyczy coraz uraz klatki piersiowej (na przykład podczas zderzenia pojazdu, gdy osoba swipes piersi na desce rozdzielczej). To często prowadzi do uszkodzenia zastawki aortalnej.

problemy symptomatologia

Jakie są objawy niedomykalności zastawki aortalnej, które może określić obecność problemu? Jak już wspomniano powyżej, początkowo objawy mogą nie być. Oznacza to, że pacjent może nawet nie czuć, że ma pewne problemy. Jednak z biegiem lat sytuacja się zmienia. Serce do bardziej aktywnego działania w celu zrekompensowania braku krwi. W konsekwencji, po lewej komory serca zwiększa się nieznacznie, a samo serce jest coraz słabsza. Tutaj również daje o sobie znać zastawki aortalnej. Objawy, które w tym przypadku mogą powstać:

 • Stała zmęczenie, słabość w całym ciele.
 • Pacjent ma zadyszkę. Wzmacnia ją podczas aktywności fizycznej.
 • obserwowane także zaburzenia rytmu serca, czyli zaburzenia rytmu serca.
 • Pacjent może skarżą szybkiego serca.
 • Z mnóstwem może wystąpić ból w klatce piersiowej (dławica piersiowa).
 • Rzadko pacjenci cierpią również utrata przytomności.

Jeśli pacjent jest ostra niewydolność, wtedy wszystkie objawy pojawiają się nagle, ich siła więcej, wydają się jaśniejsze. W tym przypadku, pacjenci często wymagają awaryjnego pierwszej pomocy, do ratowania życia.

O niedostatecznym stopniu

ma również problem taki jak zastawki aortalnej, stopień rozwoju. Różnią się one od długości strumienia, który jest wtryskiwany na powrót do komory przez źle zamkniętych klap. W zależności od tego, że są trzy: po pierwsze, drugie i trzecie miejsce.

pierwszy stopień

Co jest specjalnego niedomykalności zastawki aortalnej 1 stopnia? W tym przypadku, strumień nie przekracza 5 mm długości od płatków aorty. Tak, problem ten nadal może być nazywany niewielkie. Po tym wszystkim, krew zbiera się w przybliżeniu w większości drzwi, nie powodując żadnych problemów. Zastawki aortalnej 1 stopnia nie powoduje znaczny wzrost lewej komory, w tym przypadku może to być pełna typowych wymiarach.

drugi stopień

Aortalnej 2 stopni jest specyficzne, długość strumień w tym przypadku zwiększa się do 10 mm. Oznacza to, że we krwi „okruchy” w odległości około 10 mm od płatków zastawki. W tym przypadku, strumień może dotrzeć do klapy zaworu dwudzielnej, co znacznie pogarsza sytuację. niedomykalność zastawki aortalnej grade 2 zwiększa pulsacji w tętnicach szyjnych i serca, lewa wzrasta komory. Są one łatwo widoczne na badaniu echokardiograficznym.

trzeciego stopnia oparzenie

Aorty stopień zaworu 3, znamienny tym, że krew jest wtryskiwany na powrót na odległość, która jest większa niż 10 mm. W tym przypadku, strumień przecina zastawki mitralnej i może dotrzeć do górnej części lewej komory. W tym przypadku, serca granicy wzrosła o więcej niż 2 cm, EKG można „wyświetlania” przerost lewej komory serca.

Niewydolność u dzieci

Oddzielnie rozważyć niewydolność zastawki aortalnej u dzieci. Czy będą jakieś różnice między dorosłym i dzieckiem? Więc trochę będą różne objawy. W tym przypadku, u dzieci jest najczęściej zaobserwować bladość, pulsacji tętnic kończyn może rozwinąć się objaw Musset (dziecko będzie kręcić głową z boku, w zależności od częstości akcji serca). Co do leczenia i diagnozowania problemów, a u dzieci i dorosłych, ta procedura będzie taka sama.

diagnostyka

Wstępna diagnoza „zastawki aortalnej” można umieścić do lekarza po wysłuchaniu (osłuchiwanie) nietypowy hałas w sercu (rozkurczowe szmer jest niezwykłe). Jest to jednak nadal jest tylko przypuszczenie. Następnie lekarz zapyta o objawy, które mogą wskazywać na obecność problemu, zebranie pełnego anamnezy. Następnie lekarz wyśle pacjenta na dodatkowe badania, które będzie potwierdzić lub wykluczyć diagnozę wstępnie sformułowane.

 • Palpacyjne. W tym przypadku można ustalić drgań na podstawie serca za pomocą sondy. Dzieje się tak ze względu na uwolnienie bardzo dużej objętości krwi. Ponadto, „nie ma” perkusja, kiedy granice serca „przejść” na lewo.
 • EKG. Procedura ta pozwala określić wzrost wielkości lewej komory serca.
 • Echokardiografia. Procedura ta jest w sposób dwuwymiarowy ujawnia przerost lewej komory serca. W jednowymiarowy – jest w stanie odróżnić przedsionka zastawkę mitralną w wyniku przenikania do strumienia.
 • Dopplera daje możliwość określenia stopnia niedoboru zastawki aorty – oznacza długość strumienia krwi z powrotem do wstrzyknięcia.
 • X-ray. Jeśli zastawki aortalnej jest wyrażona, procedura ta pozwala „zobaczyć” wzrost wielkości serca, zwapnienie ulotkach.
 • Aby zwiększyć detekcję sercowy ciśnieniem może być podawany procedura wnęk cewnikowania serca. W tym przypadku, lekarze cztery stopnie niewydolności zastawki aortalnej według objętości wtryskiwany na powrót krwi. Pierwszy stopień jest w przybliżeniu 15%, a drugi – od 15 do 30% w trzecim – od 30 do 50%, a czwarta – ponad 50%.

Jeżeli pacjent wcześniej zdiagnozowane jako „zastawki aortalnej” diagnozy problemu nie musi być przeprowadzona za pomocą wszystkich tych metod. Więc lekarz decyduje za siebie, co pacjent na tym etapie jest to konieczne. Należy zauważyć, że w dodatku do powyższych metod diagnozowania, niekiedy jeszcze używane i koronarografię, które mogą być przypisane do tych samych oznaczeń co w zwężeniu aorty.

farmakoterapia

Jeśli pacjent jest diagnozowany leczenie „zastawki aortalnej” będzie zależeć od choroby pacjenta. Tak więc, stosowanie niektórych leków pilność lub zabiegów koreluje z ciężkością manifestacji objawów. Jeśli postacią choroby – przewlekłe, leczenie może terapeutycznych.

Farmakoterapia, że pacjent może wymagać:

 1. Diuretyków. Głównym celem tych leków, w tym przypadku – wyjście nadmiar płynów z organizmu, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi.
 2. Antybiotyki. Może być stosowany w profilaktyce chorób zakaźnych, w procedurach chirurgicznych i stomatologicznych.
 3. I wyznaczył jako blokery kanału wapniowego (głównie narkotyków „nifedypina”) z pierwotnego celu – aby zmniejszyć wyciek krwi. Należy zauważyć, że w niektórych przypadkach stosowanie tych leków może być doskonałą alternatywą dla chirurgii.
 4. Mogą one być również przypisane i innych leków, takich jak inhibitory ACE i antagoniści receptorów angiotensyny II.

Należy również zauważyć, że pacjenci z tym problemem, nawet jeśli występuje w postaci przewlekłej, musi być zarejestrowany u lekarza. One okresowo trzeba odwiedzić lekarza. Radykalne środki w tym przypadku nie jest zawsze wyświetlany.

interwencja chirurgiczna

Jeśli choroba jest ciężka, istnieje potrzeba pilnej interwencji chirurgicznej. Im szybciej osoba dostaje się do lekarza, tym większe szanse, aby pozostać przy życiu. Chociaż śmiertelność jest niska w tej sprawie, odnosząc się do opóźnienia lekarze mogą kosztować pacjentowi nawet życie.

Ponadto, operacja jest wskazana u pacjentów, którzy są dość dawno temu z rozpoznaniem „zastawki aortalnej”. Jeśli pacjent rozwinął objawów, nawet jeśli na pierwszy łagodnym, kurczliwości lewej komory traci – to wszelkie wskazania do chirurgicznego wymiany zastawki aortalnej.

Jako punkt odniesienia należy zauważyć, że dzisiaj, operacja jest ogólnie pozytywne końce i przynosi pożądanego rezultatu pacjenta. Jego pierwsza taka operacja została wykonana z powrotem w 1960 roku przez dr Harkenom że aorta protetyczne koraliki plastikowe i metalowe klatki. Na terytorium Związku Radzieckiego, operacja ta została wykonana po raz pierwszy w 1964 roku, był udany. Od tego czasu, lekarz opracowali wiele technik i metod, aby zrobić tego zabiegu maksymalną jakość i skuteczność.

przetrwanie

Jeśli pacjent ma umiarkowaną lub łagodną niewydolnością serca, wskaźnik przeżycia 10 lat jest bardzo wysoka i wynosi prawie 90% wszystkich pacjentów. Jeśli zarzuty zaczynają się pojawiać, istnieją objawy, sytuacja może się gwałtownie pogorszyć. W tym przypadku, jeśli nie uciekać się do zabiegu, śmierć może nastąpić w ciągu około 2-5 lat, w zależności od rozwoju niektórych chorób.

Jeśli choroba jest całkowicie bezobjawowo, najbardziej korzystne rokowanie. W takim przypadku wymagane jest interwencja działają tylko 4% przypadków. Jednocześnie, dolegliwości mogą wystąpić u pacjentów w ciągu pierwszych pięciu lat – 20% pacjentów, siedem lat – około 25% pacjentów. W przypadku ostrej niewydolności, ciężkie, ewentualnie śmiertelny w przypadku, migotania komór. Jeśli czas, aby wykonać operację, to rozwój można uniknąć.

profilaktyka

Środki zapobiegawcze, aby nie dostać choroby, nie. W tym przypadku, dieta lub pewien sposób życia nie będzie w stanie pomóc. Ale tu pacjenci, którzy są zagrożeni mogą się chronić. Tak, oni muszą regularnie przechodzić badania u lekarza, wykonać procedurę mianowania. Zaplanować badania mogą być różne, ale nie można udać się do lekarza rzadziej niż 1 raz na rok.