145 Shares 6946 views

Co jest uniwersalnym karta elektroniczna obywatela Federacji Rosyjskiej. Stworzenie uniwersalnego kart elektronicznych w Rosji

Media coraz częściej pojawia się informacja o rozpoczęciu programu produkcji uniwersalnych kart elektronicznych banków. Jednak Rosjanie nie starać jak najszybciej stać się właścicielami tego wygodny wynalazku. Co więcej, wielu nawet przeciwstawiać ich realizację. Przyczyną tego zjawiska jest to, że wielu z nich nie zdaje sobie sprawy z niego korzyści. Jaki jest uniwersalna karta elektroniczna (UEC)? W jakim celu jest potrzebne i jak je zdobyć? Czy jest możliwe, aby je porzucić? Spójrzmy prawdzie w oczy.


Stworzenie uniwersalnego kart elektronicznych w Rosji

Historia rosyjskiego systemu płatności rozpoczął się w 2010 roku. W lipcu tego roku weszła w życie ustawa federalna o świadczenie usług publicznych i komunalnych numerem 210. W tym dokumencie, między innymi zawiera informacje na temat sposobu korzystania z UEC. Początkowo ustawa zakłada zakaz przeprowadzania transakcji płatniczych kartą poza Rosją. Inicjatywa ta może doprowadzić do bankructwa systemów płatniczych „wiza” i „MasterCard”. Jednak po długich negocjacjach, zakaz został zniesiony.

W 2011 roku rząd rosyjski postanowił ustanowić UEC. Specjalnie „PRO100” system płatności i cała niezbędna infrastruktura dla niej został stworzony dla tych kart. Jednak inicjatywa ta nie została poparta przez banki i ludności. Dlatego UEC przestał wydawania obowiązkowe.

Od początku 2012 roku, projekt wprowadzenia nowej karty został wprowadzony w kilku regionach Rosji. W związku z wynikami tegorocznego większości UEC został wdrożony w Republice Komi.

Od 2014 UEC wydawany wszystkim Rosjan. Jednakże, każdy ma prawo do unieważnienia karty.

Co jest uniwersalnym karta elektroniczna

Na rdzeń, przy czym UEC jest połączeniem karty bankowej, snils, ubezpieczenie zdrowotne, jak również dokument tożsamości. Ponadto, możliwe jest wprowadzanie danych o biletach, przepustki jazdy. Mapa jest wbudowany mikroprocesor, który przechowuje wszystkie informacje na temat różnych zastosowań elektronicznych.

UEC projekt jest bardziej ambitny niż zwykłego systemu płatności. Uniwersalna karta elektroniczna obywatela Federacji Rosyjskiej sprawia, że można stosować wszystkie rodzaje komunalnych, rządu i usług komercyjnych. Jak podano na oficjalnej stronie internetowej „UEC”, przy pomocy tych kart, Rosjanie będą mogli zdalnie korzystać z niektórych usług, które nie były wcześniej dostępne dla tego produktu. Chodzi o stosowanie i wykonanie różnych dokumentach.

wygląd

Z zewnątrz UEC zbiega się z konstrukcją konwencjonalnych kart plastikowych bankowych. za jej usługi jest w terminalach płatniczych, bankomatów, punktów sprzedaży detalicznej, a także za pośrednictwem Internetu. Akceptowalne i bezkontaktowy aplikacji.

Na samym UEC musi zawierać następujące informacje:

 • nazwisko, imię i nazwisko rodowe właściciela;
 • zdjęcia;
 • liczba;
 • okres ważności;
 • dane kontaktowe uprawnione organizacje.

Kiedy ta karta nie zawiera kod kreskowy.

Kto może dostać

Zgodnie z ustawodawstwem, UEC (Universal elektronicznej karty obywatela Federacji Rosyjskiej (Rosja)) jest wydawana do wszystkich obywateli naszego kraju, niezależnie od wieku. Wcześniej podstawą jego wydania zostało złożone w autoryzowanym organizacji. Teraz problem nie wymaga specjalnej aplikacji.

Podczas produkcji kart dla dzieci do 14 lat do podpisania wniosku o przyznanie wyłącznego ich przedstawicieli prawnych. Bankowość aplikacji do łączenia się z mapą w tym przypadku jest to niemożliwe. Dzieci do 14 roku życia można podłączyć tylko za zgodą rodziców.

Gdzie i jak wydawane UEC

Uniwersalna karta elektroniczna obywatela Federacji Rosyjskiej wydanym przez organizacje, które są zatwierdzone indywidualnie w każdym regionie. Z reguły są zaangażowane w wydawanie banków i centrów wielofunkcyjnych.

Aby zamówić kartę, należy złożyć następujące dokumenty:

 • regularne paszport (dla dzieci – świadectwo urodzenia);
 • Certyfikat emerytalnego;
 • ubezpieczenie zdrowotne;
 • zdjęcia na nośniku elektronicznym.

Przynieś zdjęcie nie jest konieczne. Po otrzymaniu karty, którą sfotografowano. Oświadczenie musi zawierać banku mają być stosowane do wniosku o płatność. Można jedynie wybrać organizację, która jest partnerem programu. Karta czas produkcji – nie więcej niż 20 dni. Po otrzymaniu potrzebuje regularnego paszport.

usługi

Wiele możliwości otwarte uchwyty UEC. Co sprawia, że obywatele Rosji uniwersalną kartę? Dzięki niemu można uzyskać z usług agencji rządowych i różnych działów – podatku, Służby Migracyjnej, rejestracja izby, policji drogowej, i inne. Na przykład, można płacić rachunki za media, bilety komunikacji miejskiej, zakupy w sklepach, podatki, opłaty rządowe, fundusze transferowe, umówić się na lekarzy, przedszkola, odbieranie recept elektronicznych dla leków, elektroniczny dziennik, płacić za jedzenie w edukacyjnych instytucje. Lista dostępnych usług na UEC i różnych wariantów jego zastosowania jest stopniowo wzrasta.

zalety

Uniwersalne karty inteligentnej Rosja (UEC) ma szereg zalet:

 • kompaktowy – Karta zastępuje kilka dokumentów;
 • możliwość zdalnego korzystania z usług rządowych w dowolnym czasie i miejscu;
 • Zabieg w instytucjach państwowych i komunalnych zajmuje mniej czasu, ponieważ dane wejściowe kart odbywa się w sposób zautomatyzowany;
 • Karta posiada podpisu cyfrowego, który umożliwia posiadaczom użyć komercyjnego usługodawcę;
 • możliwość podłączenia karty do konkretnego rachunku bankowego;
 • możliwość wykorzystania jako bilet, a także płacić za towary i usługi.

niepowodzenie

Uniwersalna karta elektroniczna obywatela Federacji Rosyjskiej (UEC) nie jest obowiązkowe dla wszystkich obywateli. Zgodnie z przepisami, może odmówić od siebie, odpowiednią aplikację. Można to zrobić w dowolnym momencie. Po rozpatrzeniu karty aplikacji zostanie anulowane. UEC może porzucić dnia 1 stycznia następnego roku (2017). Lista przedmiotów otrzymania wniosku złożonego do strony UEC.

Wymiana i strat

Uniwersalna karta elektroniczna obywatela Federacji Rosyjskiej mogą być zmieniane w zależności od przypadku utraty, a kiedy zmienić dane ustawienie swojego właściciela. Wniosek o wydanie duplikatu serwowane jest w autoryzowanych organizacji z każdego przedmiotu Rosji.

Aplikacja jest uważane w ciągu miesiąca. Na podstawie zapisów dokonanych w rejestrze są wydawane duplikat UEC. Emisja odbywa się bezpośrednio na podstawie krajowego dokumentu tożsamości. Opłata za ponowne wydania karty w przypadku utraty ustala się odrębnie w każdym podmiotu Federacji. Wymiana odbywa się bezpłatnie.

krytyka

Stworzenie UEC spowodował lawinę emocji społeczeństwa. Fakt, że karty zawierają dane osobowe dotyczące wielkości miesięcznych dochodów, własności właścicieli obiektów, ubezpieczeń społecznych i innych informacji na temat różnych aspektów działalności człowieka. Wszystkie informacje są zebrane w jednej bazie danych. e-kartki Przeciwnicy twierdzą, że system ochrony informacji jest daleki od doskonałości, a dostęp do bazy danych można uzyskać przez osoby trzecie. Ponadto, wszystkie informacje będą zawarte w mikroprocesorze.

Projekt jest wciąż w fazie pilotażowej spowodowała niezadowolenie Rosjan. Ponad jedna trzecia Moskali głosował przeciwko wprowadzeniu UEC. Moskiewska Duma Miejska otrzymała ponad 10.000 skarg.

Wiele dyskusji Internet jest uniwersalna karta elektroniczna. Całkowita kontrola, jak mówią przeciwnicy systemu, stała się bardzo realna. Po tych wszystkich operacjach, a nawet trasy ruchów obywatelskich mogą być śledzone. wyciek informacji może okazać się prawdą.

Jest jeszcze inny punkt widzenia. Wiele osób obawia się, że karty elektroniczne będą bardzo skuteczne w obszarach miejskich, gdzie infrastruktura jest rozwinięty. W wioskach UEC nie ma potrzeby czekać na wyniki.

Obrońcy praw człowieka twierdzą, że podczas gdy społeczeństwo obywatelskie jest na niskim poziomie rozwoju i wprowadzenia uniwersalnych spersonalizowanych kart może powodować nadużycia do ich stosowania i oszustw.

Rząd twierdzi, że uniwersalne karty elektroniczne są trasy, a nie integracji informacji na temat obywateli. Oznacza to, że korzystając z mapy, można wydobyć potrzebne informacje z bazy danych, która znajduje się w dziale organów państwowych. UEC także programiści i organizatorzy projektu twierdzą, że wszystkie karty są chronione ze sprzętem i oprogramowaniem i jest bezpośrednio kontrolowana przez państwo. Udekoruj kartę nie jest to konieczne, mogą być wydawane na wniosek odmowy.

Zatem uniwersalna karta elektroniczna obywatela Federacji Rosyjskiej jest bardzo przydatny wynalazek współczesności. Przy jego pomocy można otrzymać szereg usług publicznych do dokonywania bezgotówkowych transakcji płatniczych. Jego główną zaletą jest to, że zapewnia ona informacje na temat liczby dokumentów do jego właściciela. Uzyskaj uniwersalna karta może być każdy obywatel. Jednak wprowadzenie systemu kart spersonalizowanych spowodowała niezgodę w społeczeństwie. Wielu Rosjan zdecydowanie sprzeciwiają się tej zmiany. Jednak władze są pozostawione do wyboru obywateli – z karty można zrezygnować z.