483 Shares 1999 views

MBA: co on daje i jak je zdobyć

Wiele osób stosuje się ogromne wysiłki, aby uzyskać MBA, ale nie zdaje sobie sprawy w tym samym czasie niektóre z nich, że to daje im. Ludzie po prostu robić to, aby otrzymać kolejny symbol statusu – oczywiście, dyplom i jako takie, ale w rzeczywistości jest on ukryty za dużo więcej. I choć należy zwrócić uwagę na fakt, że nie muszą profesjonalną szkołę biznesu – można zdobyć dyplom ten sam. Wszystko to zostanie omówione bardziej szczegółowo poniżej.


Dlaczego ludzie chcą MBA?

Najprawdopodobniej słyszeli, raz po raz, że ludzie chcą uzyskać dyplom MBA, ale jeśli zastanawiasz się, co to znaczy, że chcą to zrobić? Istnieje wiele przyczyn, które mogą motywować do podjęcia takiej decyzji. Na przykład, niektórzy pracownicy małych i dużych korporacji chcą być bardziej przydatne dla swoich firm, a także w celu zwiększenia ich szans na awans. Inni mogą chcieć, aby rozpocząć własną działalność gospodarczą, ale nie mają wymaganej dla tej wiedzy. Inne są ekspertami w swojej dziedzinie, ale nie może sobie poradzić ze stroną finansową niego. Za to wszystko, można zdecydować, aby uzyskać MBA.

korzyści dyplom

Pierwszą i najważniejszą zaletą tego dyplomu jest fakt, że jest on głównym symbolem statusu, jeśli wydane przez dowolną znaną szkole finansowej. Jeśli pokazać swoje najlepsze strony i wprowadź numer najwybitniejszych studentów, można uzyskać dostęp do lokatorów spółek wchodzących w skład listy Fortune 50. Ponadto, nawet jeśli czujesz się lepiej, obecność tego dyplomu zapewni Ci bardzo pozytywny w stosunku do innych kandydaci, którzy nie mają takiego dyplomu. Warto również zauważyć, że w procesie uczenia się program, aby dotrzeć do tych ludzi, którzy w przyszłości mogą być najlepszym z najlepszych na rynku finansowym. W związku z tym, można również nauczyć się wiele od moich kolegów w szkoleniu i nauczą się czegoś od ciebie. Nie zapominaj, że będziesz mieć imponującą dostęp do wielu zasobów, które oferują Ci drogę do wywiadu z najlepszych pracodawców. Dobrze, że nie powinno się nawet wspomnieć fakt, że w ostatnich latach umocniła się pogląd, że brak zaawansowanym dyplomem osoby można porównać do jego brak standardowego dyplomu wyższej dziesięć lat temu.

braki

Główną wadą jest to, że dyplom, że jest bardzo drogie – trzeba zapłacić nie mniej niż osiemdziesiąt tysięcy dolarów na szkolenia. Wiele osób go w długi, aby uzyskać stopień, i mają do spłacenia tych długów w ciągu najbliższych trzech lat po jego zakończeniu. Nie zapominaj także, że nauka jest zakończona, więc nie będzie w stanie pracować przez dwa lata. Ponadto, nie należy dopuszczać do błędów, które wielu – Wierzą, że istnienie tej dyplom zagwarantuje im wysokiej płatną pracę z absolutnym prawdopodobieństwem. Ale to nie jest przypadek, studiuje na dyplom – to wiedza i doświadczenie, a dyplom – to dowód, że je masz. Będziesz mieć wszyscy szukają własnego, a dyplom – jest to narzędzie, które może pomóc w tym. Nie zapomnij o koszty straconych szans – to jest całkiem możliwe, że nie będzie nigdy nie odzyskać, czego nie mamy, gdy siedział w klasie i może pracować. To smutne, aby go zrealizować, ale nawet te dane, które są dostępne w procesie uczenia się, często nie odpowiadają rzeczywistości. I last but not least, imponująca minus to fakt, że wszystkie dwóch latach można oczekiwać teorię praktycznie sam, chociaż lepsze szkolenie, jak wiadomo, jest praktyka.

wybór

Każda osoba ma prawo wyboru, czy chce dostać MBA czy nie. Trzeba rozważyć wady i zalety, w celu oszacowania ewentualnych strat i perspektywy dochodów, swoją obecną sytuację finansową, tak że w końcu można podjąć świadomą decyzję dotyczącą tego, co dokładnie trzeba zrobić.

samokształcenie

Josh Kaufman napisał książkę, która pierwotnie zwany Prywatne MBA, co tłumaczy się jako „dyplomowego Prywatne MBA» – w tej książce, mówił o tym, że nie trzeba wydać ogromne ilości pieniędzy i kilka lat swojego życia, aby stać się ekspertem w tej dziedzinie, który obejmuje szkolenie dyplom. Upraszczając, można dowiedzieć się wszystkiego, co potrzebne dla siebie i uzyskać odpowiednią wiedzę, nie wydając ani grosza i wyrzucając z życia dwóch lat. Na pewno trzeba przeczytać tę książkę – a potem, być może, nie decydują się na kursy i zorganizować je dla siebie. Z książki dowiesz się o trzech głównych zasadach – jak działa firma, jak ludzie pracują i jak działa system.

lekcje Kaufman

W procesie studiowania książek i przygotować się do ich własnego dyplomu MBA należy określić dla siebie tematy, w których nie są zbyt dobrze zorientowani, a następnie zapoznać się z wykazem literatury, która oferuje autora. Tam można wybrać dwa lub trzy książki na ten temat i zbadać go dokładniej. Przed tym, zaleca się, aby przekazać niektóre popularne Szybkość czytania, aby zwiększyć prędkość, bo trzeba czytać dużo materiałów na własną rękę, a jeśli nie chce zabrać szkoleniu przez całe życie, to lepiej się pośpiesz. Zawsze po przeczytaniu książki znajduje się krótkie podsumowanie, w razie potrzeby, wizualizacji informacji, że to nie jest stracone, i był zawsze w zasięgu ręki. Jednym z najważniejszych kroków – omówienie dowiedział masz z innymi ludźmi. Jak już wspomniano powyżej, jest zbudowany na to i proces uczenia się – można nauczyć się czegoś nowego, podczas rozmowy z kolegami na studia, a oni otrzymują cenne informacje od Ciebie. Ale nic nie uniemożliwia robi to samo, nie jest w klasie, ale tylko w realnym życiu. Również użyć tej wiedzy w swojej pracy, a jeśli pracują dla ciebie nie tyle potrzebę, a następnie spojrzeć na obszarach, w których można wykorzystać je jako bardzo ważnej teorii do praktyki – bez tej wiedzy nie ma sensu. Potem trzeba zbierać informacje zwrotne i analiza danych – co zadziałało, a co nie, co można poprawić, i na odwrót? Jedynym sposobem można dostać swoje życie MBA.