275 Shares 6612 views

Technologia odlewania żelaza

Kiedy komplikacja technologii obróbki metali są nowe stopy dla budownictwa i wielu obszarów w polu metalurgicznego przestają mieć znaczenie. Jednak materiały, które przetrwały próbę czasu i pozostają niezbędne ze względu na swoje właściwości, są nadal szeroko stosowane w różnych gałęziach przemysłu.

Odlewy z żeliwa – jest obecnie jednym z głównych kierunków w pracy większość firm stalowych. Powodem jest to, że produkcja tego materiału charakteryzuje się wysokim popytem. Produkty te charakteryzują się długą żywotnością i trwałością.

Technologia odlewania żelaza

Proces produkcyjny w miarę upływu czasu nie zmieniła się znacznie. Odlewów żeliwnych – jest produkcja Odlewy według pewnych rysunków, które podane są ich parametry.

wydajność procesu zależy od technologii, która jest stosowana do konkretnego przedsiębiorstwa. Tak więc ogólnie, oznacza to, że stop wprowadza się w postaci ciekłej do specjalnych kształtów. Po ochłodzeniu żelaza i jej przejście w stan stały, może być pocięte i wyjęciu z formy i poddaje dalszym operacjom. W produkcji odlewów żeliwnych oczekuje się, że nie będą dalej prowadzone przez produkty obróbki.

Firmy, które specjalizują się w pewnych sposobów odlewania żeliwa, produkujących szeroką gamę części zamiennych do różnych branż. Zastosowanie i wykonanie odlewów żeliwnych zależy od marki materiału.

produkcja

W dziedzinie przemysłowej, a mianowicie w produkcji maszyn, obiektów ścieków i zaopatrzenia w wodę, wysokie pozycje na żądanie, które są wykonane z żeliwa o nazwie „szary”. Powodem tego jest fakt, że materiał jest trwały i odporny na ścieranie. Właściwości te są zapewnione przez to, że grafit jest dodana do stopu.

Różne firmy przemysłowe do poszukiwania takiej usługi jak żeliwnych produktów wykonanych na zamówienie. Pomimo faktu, że istnieją różnice w zakresie wymagań dotyczących procesu, co wyjaśnia cechy działalności klientów indywidualnych, istnieje ogólny wymóg. Polega ona na tym, że produkcja odlewów żeliwnych musi być zgodna z którego szczegóły są wskazane na rysunkach i dokumentów.

metody

Odlewania żelaza w mieszaninie utwardzanie na zimno – to jeden z najnowszych technologii. Rozwiązanie to zakłada się, że forma z mieszaniny składającej się z elementów sprzęgających obejmują, na przykład żywicę. Zaletą formy wykonane z takiej mieszaniny jest zwiększona szczelność. Dzięki temu wykluczona możliwość, że produkcja integralności struktury produktu mogą być ignorowane.

cieszy się również popularność odlewania przy użyciu formy piaskowej. Technologia ta jest wykorzystywana piasku, który został staranowany. Sposób ten nadaje się do seryjnej produkcji dużych elementów, takich jak łopatki turbiny dla dużych części lub innych mechanizmów.

Obecnie, odlewy żeliwne trakcie aktywnego rozwoju. Zakres technologiczny nowych technik produkcyjnych wdrożonych z sukcesem.