842 Shares 7393 views

Ivan Red. Lata Ivan II czerwony

Ivan Red Ivan lub 2, jest jednym z rodzaju wielkich książąt. Urodził się w Moskwie w dniu 30 marca 1326 r. Był drugim synem Ivan Kalita 1 i księżnej Eleny – pierwszej żony króla. Jego pseudonim był Red Ivan, według niektórych kronikach, ze względu na jego wyjątkowe piękno. Według innej wersji, ponieważ jego urodziny padł na dzień święty Quasimodo, lub jak to nazywa Red Hill.


Prawo do orzekania

W 1340 roku, zmarł Iwan Kalita 1, ale rok przed śmiercią, razem ze starszymi synami Symeona i Ivan, udał się do chana Hordy. Król chciał, aby uzyskać pierwszą etykietę podawanie go do domu w Moskwie, bo w tej chwili ożywił księstwo Twerze, którego głowa została umieszczona silnego władcę Alexander. Ma również konkurować z najstarszego syna Ivana Kality, a także twierdził, że najwyższa władza. W rezultacie, Symeon otrzymał etykietę na wielkim panowania i po śmierci ojca zaczął rządzić państwem.

Zvenigorod Książę

Drugi syn Iwan Kalita, Ivan Czerwony, zgodnie z wolą ojca, przejął kontrolę nad 23 miast i miasteczek, z których najważniejsze były Ruza i Zvenigorod. Ponadto, jego zarząd był również trzeci z Moskwą, które wpłynęło do współwłasności trzech braci. Zatem Ivan Red otrzymał tytuł księcia Zvenigorod.

Kiedy jego ojciec zmarł, miał 14 lat. W tamtych czasach był uważany prawie dorosłym mężczyzną. Nawet wtedy, młody książę nie był postrzegany jako niezależnej polityki. Ivan zawsze pozostawał w cieniu działalności jego brata Symeona dumny i nie posiadał specjalny talent.

Jaskrawym przykładem tego oświadczenia jest następujący fakt. W 1348 roku terytorium Nowogrodu ziemi nagle najechał szwedzki król Magnus 2 z wojskiem. Symeon Dumny wysłany na pomoc swoich sąsiadów brata Iwana, ale obawiał się starcia z armią wroga i pobiegła z powrotem do Moskwy. W tym czasie Szwedzi zdołali uchwycić nakrętkę i uchwycić tuzin szlachciców. W rezultacie, Nowogród musiał poradzić sobie z własnym wrogiem, a Ivan Red sam nigdy nie zabiegał chwały wojskowej.

Wielki książę

W 1353 w Moskwie, epidemię dżumy, która pochłonęła wiele istnień ludzkich. Nie oszczędził go Simeon The Proud Family. Po jego śmierci, młodszy brat Iwana Red nagle stwierdził, że uzyskał tytuł wielkiego księcia. On absolutnie nie był na to gotowy, ponieważ nie był w stanie skutecznie rządzić.

Horda w tym czasie sytuacja nie interweniował. W tym czasie, po prostu umarł Khan uzbecki, więc rządzący zmieniały się tak szybko, że nie mieli ani czasu, ani energii, aby dostać się do biznesu rosyjskich księstw. Należy zauważyć, że niewielu chce zobaczyć Iwana jako ich władcy. Konkretne książęta zawsze zaintrygowany, aby zapobiec moc Ivan 2. Jednakże wszystkie ich machinacje nie były udane.

Okres

Ivan Red 2 pozostają w mocy zaledwie 6 lat. Według historyków, była to anonimowa reprezentatywne dla wszystkich książąt rodzaju Kalitichey kto kiedykolwiek zajmowane tronu. Najprawdopodobniej Ivan 2 i wiedział, że musi działać zdecydowanie i kontynuować politykę prowadzoną przez ojca i starszego brata, ale nic nie mógł zrobić.

Słabość nowego wielkiego księcia objawia się niemal natychmiast. Rozpoczęte wielokrotne ataki na swojej ziemi. Książę Ryazanskiy stanie uchwycić Lopasnya umieszczony pomiędzy Moskwą a Serpukhov. Litwini z kolei doprowadziło do wojska Mozhaisk i nałożyła mu Kijów metropolitalnych. Nowogród w Hordy zaczęła intrygować przeciw Ivan 2, a jego miejsce prochit protegowanego – Suzdal księcia Konstantego. I na dodatek wszyscy rycerze wewnętrzna walka rozpoczęła się w samej Moskwie, a nie było pożaru.

Wszystkie te okoliczności nie mógł w żaden sposób przyczynić się do wzmocnienia siły Ivan 2. Najprawdopodobniej nie będzie w stanie utrzymać ster władzy w swoich rękach, jako słabość w tych dniach był luksusowy, gdyby nie dwa czynniki. Po pierwsze – wsparcie dla bojarów moskiewskich, którzy nie chcą zrezygnować ze swoich przywilejów, drugi – kościół.

Historia zna wiele przykładów, gdy słaba osobowość władcy wznosi mocniejszy figurę. W tym przypadku była to wtedy głowa Kościoła prawosławnego, który ma wyjątkową umysłu, niezwykłych umiejętności dyplomatycznych i silnej woli, metropolity Aleksego. To dzięki jego wsparciu Ivan 2 Red udało się zachować swój tytuł wielkiego księcia Moskwy aż do śmierci w 1359 r.

wyniki

Wielu historyków mają skłonność wierzyć, że panowanie Iwana Czerwonej nie przyniosło Moskwa Rosja nic ale ulgę jego wpływ na sąsiednim księstwie. Jedyną zaletą tego księcia rozważyć przystąpienie Kostroma i Dmitrow ziemie do Moskwy. On również jest znany jako ojciec Dymitr Doński – wielkiego rosyjskiego dowódcy, który wygrał w bitwie pod Kulikow.