346 Shares 9125 views

Kolorowe święto – Dzień rosyjską flagą

Każdy kraj posiada zestaw symboli państwowych, jak tradycyjnie wykonywania hymnu, godła i flagi. Rosja jako państwo jest za skomplikowane, niejednoznaczne pod wieloma względami trudną historią. Nic dziwnego, że metamorfoza budynku znajduje odzwierciedlenie w symbolach państwa. A kiedy ich wyświetlacz graficzny łączy się z historycznie ustalone, że powstała w Dniu Rosji flagę.


Pochodzenie Russian flag

„Ojciec”, trójkolorowy Rosyjska flaga jest uważany za największego wśród rosyjskich carów Piotra I, choć historycy twierdzą z tą opinią. Jednak po raz pierwszy na statkach marynarki podniósł cara Aleksieja Michajłowicza. Ale oficjalnie „mianowany” z trójkolorową flagą Imperium Rosyjskiego, Peter, więc prymat cara Aleksego często ignorują.

los tricolor wieków XX-XXI.

Rewolucja październikowa, nie tylko zniszczył imperium, ale także zniesione symboli państwowych przyjęte. W dekadzie jako flagi państwowej czerwona flaga działał ulega jedynie niewielkie zmiany w tym czasie. Dopiero upadek Związku Radzieckiego umożliwił powstanie w niedalekiej przyszłości, święto „Dzień flagi rosyjskiej”. Wraz z nim z powrotem tradycyjne symbole państwa.

Rosyjski Dzień Flagi

Święto związane z datą, kiedy została ona zapomniana tricolor podniesiono po raz pierwszy po ponad siedemdziesięciu latach przerwy. Stało się to 22 sierpnia 1991, a było to w pamięci tego znaczącego wydarzenia ostatniego miesiąca latem został oznaczony jako Dzień Rosji flagi.

Co do kolorów flagi

Objaśnienie kolorów wybrany dla rosyjskiej flagi, różnią się od siebie w różnych źródłach. Najczęstszym jest ten, który został podniesiony w pierwszej przyjęcia flagi: ziemski świat poniżej (zaznaczone na czerwono), a nad nim – niebiański (a kolor odpowiada mu), u góry – co boskie, czysty, a więc symbolizuje biały. Wyjaśnienia te są często stosowane przez nauczycieli w szkołach w dniu rosyjskiej flagi. Chociaż istnieją inne uzasadnienie Kolor: biało – czerwono – szlachetność, odwaga, niebieski – lojalnościowego. Jest to bardziej nowoczesna interpretacja.

Stan dzień. Rosyjska flaga – nie jest zbyt dobrze znana wakacje za granicą. Szczerze mówiąc, pierwsze 5-10 lat, a w kraju o tym, mało kto wiedział, czy pamiętał. Ale w miarę upływu czasu, ten dzień stał się bardzo popularny, a także w wielu miastach do nich Times uroczystości, parady, konkursy. Niektóre z obchodów nawet dostał się do Księgi Rekordów Guinnessa.

Ramiona i flagi

Warto zauważyć, że wraz z flagi i herbu została przywrócona w Rosji, ale nie samodzielnie dokładny dzień, poświęcony tej ostatniej. Wreszcie, figura w Federacji Rosyjskiej została przyjęta w dniu 25 grudnia 2000 roku, podczas gdy jeszcze w dniu 30 listopada 1993 roku został podpisany dekret o herbie formie zewnętrznej, ale po raz pierwszy została ona zatwierdzona przez cara Aleksandra II – 11 kwietnia w dalekim 1857 m. W Moskwie, obchodzone w dniu 6 maja – Dzień Pamięci jest kościół Georgiya Pobedonostsa, alias jest obchodzony jako Dzień godła i flagi Rosji.

W rzeczywistości, w tym samym czasie Rosja Flag Day powstała zjednoczyć naród i podniesienie na duchu w trudnych Rosjan krytycznych lat. Nie tylko, że cel został osiągnięty – wakacje stają się również bardzo popularne. Może dlatego Rosja jest dość niezapomniany dzień związany z symboli państwowych.