141 Shares 9595 views

Leczenie kaszlu piersią: Leki i środki folk

Kobiety z małymi dziećmi i karmienia piersią, często spotykają się z różnymi chorobami, które powodują kaszel. W aptekach sprzedawane ogromną liczbę skutecznych leków. Jednak samoleczenia w laktacji do angażowania się w nie do przyjęcia. Jak więc leczenie kaszlu z karmienia piersią?


Przyczyny i klasyfikacja kaszel

Absolutnie wszyscy ludzie znani jako objaw kaszlu. Niestety, nie jest oznaką określonej choroby, ponieważ może powodować szereg czynników:

 • mechaniczne podrażnianie obcych ciał, pyłów, nowotworów;
 • podrażnienie chemiczne (gazów oddechowych posiadających ostry i silny zapach);
 • stymulacji termicznej (inhalacji bardzo niskich lub bardzo gorącego powietrza);
 • zapalną dróg oddechowych (z oskrzelików, zapalenie oskrzeli, zapalenie tchawicy, zapalenie krtani) i pęcherzyków (na ropień płuca, zapalenie płuc).

Jeśli chodzi o rodzaje kaszlu należy zauważyć, że w literaturze medycznej użył różne klasyfikacje. Jednym z nich jest przedstawiony na uwagę. Tak więc, opisane objawy mogą być:

 • pojedyncza (ciało obce w kontakt z pyłem lub dróg oddechowych);
 • napadowe (astma oskrzelowa, nadużywanie papierosów);
 • ostry (z ostrych infekcji bakteryjnych lub wirusowych);
 • przewlekłe (w przewlekłych chorobach układu oddechowego, patologii serca).

Jakie leki lekarze przepisują kaszel?

Kaszel jest odruch ochronny ludzkiego ciała, a więc w wielu przypadkach, lekarz przepisać swoich pacjentów takie środki, które umożliwiają to. Mogą być zalecane są te leki, które eliminują kaszel. Leki te są niezbędne w przypadkach, w których objawem negatywnego oddziaływania na chorego (powodując uduszenie, wywoływać wymiotów).

Eksperci zidentyfikować następujące grupy leków, które pomagają kaszel:

 • leki mukolityczne rozrzedzenie śluzu i przyczynia się do ich usuwania ( „bromoheksynę”, „ACC” et al.);
 • leki przeciwkaszlowe, które hamują odruch kaszlowy ( "Bitiodin", "Codeine" et al.);
 • mukoregulyatornye środki normalizujące plwociny lepkości (na przykład, "Karbotsistein");
 • środki wykrztuśne, wyciągania gromadzenia plwociny ( "Mukaltin", "Bronholitin" et al.).

Przeciwkaszlowe powołaną kobiet karmiących piersią

Co może kaszel podczas karmienia piersią? W okresie laktacji, wielu ekspertów zaleca, że matki karmiące użyć „Mukaltin”. Jest środek wykrztuśny, wykonane na bazie polisacharydów z prawoślazu leczniczych ziół. Przeciwwskazania leku nie ma tak dużo. Są to wrzody żołądka i dwunastnicy, a także nadwrażliwość na składniki zawarte w kompozycji.

Czasami lekarze przepisują piersiowej Elixir. Ten lek wykrztuśny, zawierający wodny roztwór amoniaku, anyż olej i ekstrakt lukrecji. W tym preparacie nie występują bezwzględne przeciwwskazania do stosowania podczas karmienia piersią. Thoracic Elixir może nie tylko podjąć w przypadku nadwrażliwości.

Kaszel (suchy) – kolejny wykrztuśnych leki pochodzenia roślinnego. kaszel leczenie podczas karmienia piersią może być wykonana przez tego narzędzia. Że zawiera skuteczne składniki, takie jak ekstrakty suche korzenie i lukrecji termopsisa. Przeciwwskazania do stosowania narzędzi – nadwrażliwość, ostre odmiedniczkowe zapalenie nerek, zapalenie kłębuszków nerkowych. Ostrym

Leki, które są przeciwwskazane w okresie karmienia piersią

Co może kaszleć piersią – nie jest jedynym problemem matek. Kobiety poproszono również jakie leki mogą powodować szkody. Jeden z tych leków – syrop „Tussamag”. Jest to ciecz alkoholowy ekstrakt z tymianku zioła. Instrukcje do leku wskazano, że „Tussamag” nie powinna być podjęta w okresie laktacji. Inne przeciwwskazania to:

 • przewlekłą niewydolność serca;
 • niewydolność nerek;
 • niewydolność wątroby;
 • Zwiększona wrażliwość na części;
 • ciąża.

Inny przykład – syrop „Dr Mom”, ma działanie wykrztuśne. Ten lek złożony z roślin leczniczych. Matki nie powinni przyjmować tego leku, ponieważ lek nie jest znany jako syrop może mieć wpływ na dziecko (eksperymenty na ciężarnych i karmiących nie są wykonywane ze względów etycznych).

Wiele osób wie, lek i w wierszu „Vicks aktywny”. Środki zawarte w nim zostały opracowane dla zintegrowanego leczenia przeziębień, wyeliminować objawy, takie jak uczucie zatkanego nosa, katar, kaszel. Drugs „Tygodnie Go” są skuteczne, ale są one zakazane dla matek karmiących.

Dlaczego jest to konieczne, aby zobaczyć się z lekarzem?

Ludzie, którzy mają kaszel, warto złożyć wizytę u lekarza. Zwłaszcza, że jest konieczne, aby kobiety karmiące, dzieci z mlekiem. W razie potrzeby, wyznaczyć ekspertów badania, prawidłową diagnozę i przepisać odpowiednie leki, które eliminują kaszel i wykrywanie choroby.

Prawdopodobnie już nie jest tajemnicą, dlaczego nie używać narkotyków niezależnie wybrane. Po pierwsze, dla każdej z chorób ma swój własny schemat leczenia. Może to wymagać skomplikowanej terapii lekiem, który zawiera nie tylko wykorzystania środków przeznaczonych na wyeliminowanie opisanych objawów, ale także inne leki.

Po drugie, niektóre środki mogą wyeliminować kaszel u matek karmiących piersią, ale negatywny wpływ na organizm dziecka.

Czy muszę zrezygnować karmienia piersią?

Wiele matek kaszle i początek leków zrezygnować z obawy, że karmienie piersią przez mleko dla dziecka wnikania patogenów i składniki leków. Jak chcą zatrzymać karmienia niemożliwe. Nie wszystkie choroby są niebezpieczne dla dziecka. Na przykład, karmienie piersią jest anulowany, gdy forma otwarta gruźlicę. W ostrych zakażeń wirusowych dróg oddechowych, które występują bez wyraźnego zatrucia karmienie mleko matki nie jest przeciwwskazane (patogeny nie przenoszone przez niego).

W odniesieniu do leków, warto zauważyć, że istnieje lista leków, które można pić kaszel podczas laktacji (niektóre z nich są wymienione powyżej). Składniki takich leków, choć przenikają do mleka, ale nie niekorzystny wpływ (przy użyciu leków zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego i instrukcje).

Negatywne elementy mogą oddziaływać na dziecko, jeśli występuje nadwrażliwość. Takie leki są natychmiast anulowane, a dla konkretnej kobiety są przeciwwskazane w okresie karmienia piersią.

Toksyczność składników obecnych w mleku leków

Składniki leków, które biorą kobiety w okresie laktacji (wg recepty), uzyskać pewną ilość mleka matki. Ich stężenie w niej jest dość niska. Jest to mniej niż dawka terapeutyczna dla dziecka, a zatem nie może służyć jako zagrożenie dla swego ciała. zjawisk toksycznych czasami występować ze względu na długotrwałe stosowanie leków (składników wchodzą do ciała dziecka statycznym, ale nie tak szybko usuwana).

Podejrzane objawy występują zazwyczaj u niemowląt w wieku poniżej 5 miesięcy. Ryzyko wśród noworodków i wcześniaków. U dzieci w wieku powyżej efektów toksycznych są niezwykle rzadkie, ponieważ w tym wieku są one już zaczynają odbierać pokarmów stałych, jeść dodatkowy mix (tj. E. „lek” mleko jest tylko część diety).

Warto też pamiętać, że dzieci mogą zmienić zachowanie nie jest spowodowane narażeniem na działanie danego leku. Fakt, że leczenie kaszlu podczas karmienia piersią wpływa na mleko. Akceptowane leki zmieniać jego smak. Dzieci mogą z tego powodu krzyku, odmówić piersi.

Trochę popularne recepty

Niektóre mamusie są zainteresowani, jak przeprowadzić leczenie kaszlu piersią środków ludowej. Oto kilka bezpiecznych opcje:

 • codziennie w postaci ciepła, w celu podjęcia bulion z jabłka;
 • pić świeży sok z kapusty z cukrem;
 • picia sok z marchwi, mieszane z mlekiem w stosunku 1: 1 (1 łyżka 6 razy dziennie, ..).

Z silnym kaszlem, prowokując ataki astmy, uzdrowiciele zalecają spożywanie pieczony lub gotowany gruszki. To danie skorzystają karmiących piersią, ponieważ zawiera wiele różnych składników odżywczych wymaganych przez organizm ludzki.

czyli wiele różnych składników odżywczych wymaganych przez organizm ludzki.

Dodatkowe wskazówki

Kiedy objawy mają matki karmiące powinny dbać nie tylko o tym, że lek nie przekłada się negatywnie na dzieci. Jest bardzo ważne, aby chronić dzieci z mikroorganizmów chorobotwórczych. Na przykład, kaszel leczenie podczas karmienia piersią zaleca Komorowski, z uwzględnieniem następujących zasad:

 • kroplówka krople do nosa soli (sól fizjologiczna);
 • noszenia maski z gazy;
 • pić dużo ciepłych płynów;
 • często wietrzyć pomieszczenie w domu lub mieszkania;
 • do zapobiegania kroplówki dziecko do nosa solą fizjologiczną.

Podsumowując, należy stwierdzić, że leczenie kaszlu podczas karmienia piersią jest pilna problem dla wielu matek. Pojawienie się tego objawu – powód do wizyty u lekarza. Tylko specjalista może doradzić w sprawie skutecznych leków, które na jak najkrótszy czas zwalnia kaszel i nie będzie działać szkodliwie na dziecko.