177 Shares 3319 views

Hepatosis wątroby, leczenie dietą, oset, zbiór ziół

Jeśli w trakcie diagnozy stwierdzono, że w wątrobie gromadzi się dużo więcej tłuszczu, niż jest to zalecane przez naturę, wówczas lekarz sprawdza wątrobę tłuszczową. Choroba występuje w agresywnym środowisku substancji toksycznych, leków, alkoholu. Rzadkie zaburzenia dietetyczne są główną przyczyną postępującej otyłości u osób, które nie piją alkoholu.


Lekarze mówią o korzystnym rokowaniu, jeśli leczenie rozpocznie się w odpowiednim czasie. Ważne jest ustalenie czynników, które wywołują chorobę i wyeliminują je.

Hepatozę wątroby, stosując specjalną dietę

Każda choroba wymaga natychmiastowej korekty preferencji kulinarnych. Dietetycy są szczególnie kategoryczni w problemach zaburzeń układu trawiennego, jeśli chodzi o dystroficzne uszkodzenie wątroby.

Pacjent powinien porzucić produkty, które mają silną stymulację na trzustce, zawierają purynę i resztki niekompletnego trawienia lipidów. Produkty o wysokiej zawartości cholesterolu są wykluczone.

Najgorszym wrogiem przywrócenia wątroby jest alkohol.

Tłuszcze zwierzęce w postaci wątroby, tłuszczu, bekonu, mózgu znajdują się na liście zakazanych produktów spożywczych.

Zawartość w roślinkach strączkowych, grzybach, szpinaku, szczawiu, cebulach związków, przeciążeniu trawienia, może nasilać wątrobę wątroby. Leczenie wymaga od nich odmowy.

Wzbogac stolik, a nastepnie warzywa, owoce wspomagajace działanie choleretyczne, ruchliwość jelit, produkujące cholesterol. Menu jest zorganizowane w taki sposób, aby zwiększyć spożycie pokarmów białkowych.

Podstawą żywienia są zupy przygotowane na zboża lub warzywa.

Działaniem terapeutycznym jest gotowana wołowina, drób i ryba.

Odrębną kategorią produktów leczniczych są pochodne mleka, zwłaszcza kefir i jogurt.

Kwaśne owoce i jagody nie mogą spożywać w formie surowej i gotować w jakikolwiek sposób.

Koniecznie w diecie muszą być marchewki i buraki, a także inne warzywa.

Podczas gotowania nie można używać patelni. Zaleca się gotowanie w piecu wody, pary i piekarnika.

Hepatosis wątroby, leczenie ziołowe

W medycynie urzędowej powszechnie stosuje się leki stosowane w leczeniu wątroby z materiałów roślinnych. Substancje niektórych ziół hamują wchłanianie cholesterolu, inne rośliny hamują syntezę cholesterolu, trójglicerydów.

Hepatozę wątroby, leczenie oset

Ekstrakt uzyskany z owoców oset, jest częścią leków o działaniu hepatotropowym.

W domu nasiona ostropestu mlecznego są mielone w mące i wylewane do wody, gotowane, ilość cieczy dwukrotnie paruje. Następnie filtruj. Przepis na 0,5 litra wody zabiera 30 g suchych surowców. Procedura: co godzinę na łyżkę przez cały miesiąc. W razie potrzeby przebieg leczenia może trwać jeszcze przez miesiąc.

Popularnym jest stosowanie ostropestu mleka w suchym podłożu. Kilka razy dziennie jeść łyżeczkę proszku przed jedzeniem. Oset mleczny musi być wypłukany szklanką ciepłej wody.

Leczenie hepatoz wątroby ziołową

W medycynie ludowej istnieje wiele odmian lekarstw ziołowych przeznaczonych do leczenia zwyrodnienia tłuszczu w wątrobie. Wiele receptur można kupić w formie gotowej w aptece.

Pierwsza kolekcja składa się z:

 • 4 części liści brzozy;
 • Pierwsza część celi;
 • Pierwsza część siemienia lnianego;
 • 2 immortelle;
 • 3 części mendicant;
 • 2 tańsze;
 • 2 stygmaty kukurydzy;
 • 2 nagietki;
 • 3 części pokrzywy;
 • 4 części bioder róży;
 • 2 korzeni mniszka lekarskiego;
 • 2 części liści mięty;
 • 3-częściowa lukrecja;
 • 2 walerianów.

Suche surowce są dokładnie wymieszane. W recepturze otrzymują 2 tabele. Łyżki z mieszanych ziół, wlewa się do termosu, wlać ostrożnie 0,5 litra wrzącej wody. Infuzja dojrzewa do rana. Pij przez cały dzień, a w nocy przygotuj nową porcję. Stawka obliczana jest przez miesiąc, jeśli zostanie ustalony początkowy etap hepatotyny tłuszczowej. Możliwe jest leczenie choroby za pomocą wskazanej kolekcji w zaniedbywanych przypadkach przez pół roku.