424 Shares 4117 views

Walerij Fedorowicz Bykovsky. Kosmonauta. Praca, wytrwałość i szczęście

Stosunek do przeszłości naszego kraju w różnych osób jest niejednoznaczna. Ale bez względu na to w jaki sposób rozproszony poglądy, że Związek Radziecki ma pielęgnować mocny, utalentowany, wspaniałych ludzi, bohaterami są nie tylko jego czas – fakt bezsporny. Nasz kraj był pierwszym, który poważnie zaangażować się w bezpośrednim badaniu kosmosu. Kosmonauta Walerij Bykowski, którego biografia – solidną lista nagród i osiągnięć, genialny przedstawiciel krajowego grupie wspaniałych ludzi.

Dziś Valery Fedorowicz osiemdziesiąt, jest wesoły i przyjazny. Z uśmiechem i subtelną nutą smutku dzielone z wyznawcami ich doświadczeń, wiedzy i osiągnięć.

dzieciństwo

02 sierpnia 1934 w rodzinie Bykovskikh urodzonego dziecka, którego przeznaczeniem było stać się słynny astronauta. Rodzina noworodka następnie mieszka w Pawłowski Posad. Ojciec Fiodor – były oficer KGB, pracownik Ministerstwa Kolei. Jego matka, Klavdiya, cały czas poświęcony rodzinie i domu.

Valery Fiodorowicz nie jedyne dziecko w rodzinie, ma starszą siostrę Margarita Fiodorowna (w małżeństwie Mikheev).

Bykovskii dziecko musiał zmienić dwie szkoły. Najpierw uczęszczał do szkoły w ambasadzie sowieckiej w Teheranie, a od siódmej klasy, studiował w Moskwie.

Od dzieciństwa, on bredził o gwiazdach i niebo Walerij Bykowski. Kosmonauta zaczął swoją gwiazdorską karierę z faktu, że młody człowiek wszedł Moskiewskiego Aero Club. Następnie z powodzeniem ukończył szkoły lotniczej w regionie Penza. Miał wtedy 19 lat.

Wykształcenie i pierwsze doświadczenie

Bykovskii kosmonauta rozpoczął swoją karierę aerokuluba lub „pervonachalki” przed ukończeniem studiów. Wyczerpującym treningu w każdych warunkach pogodowych, pierwszy latający doświadczenie i przyjęcie najważniejszych decyzji w życiu – to, co dało mu Moskwa Aero Club. Charakterystyczną Valery Fedorowicz zawiera najwyższe pochwały. Uważa się również, że instruktorzy to uchlet uwielbia latać, dzięki czemu śmiało i bez obaw, nauka uczy się z inicjatywy entuzjazm i pokazać. Pozostawiając swoją pierwszą szkołę lotu, Bykovsky (astronauta w najbliższej przyszłości) jest mocno postanowił wprowadzić do szkoły pilotów myśliwskich.

Study in Kachin Oficerskiej Szkoły Lotniczej, była oczywiście bardziej skomplikowana i poważna. zajęcia praktyczne odbywały się w szybkim tempie, ale Valery Fiodorowicz miał czas, lubił i otrzymał bardzo dobrą analizę. Wszystkie cechy Autograph tylko pozytywne opinie: hardy, dobrze zorientowanych, inicjatywy. Wszystkie znaki na teorii i praktyce – „doskonałe”.

urząd

Dzięki wytrwałości i ciężkiej pracy częściach Bykovskiy I V szybko osiągnąć sukces. Wystarczająco szybko starszy porucznik został przeniesiony do eskadry przechwytujących. Valery Fedorowicz przypomniał, jak zadanie, ataki powietrzne walki lęk i notatek, jak ważne jest, aby czuć się ludzi, którzy są blisko was, zaufać im. Kiedy, w części, poleciał do MIG, byłem w 100 procentach pewien, w samolocie, dzięki staraniom jego wyposażenia Konkova.

Wieloletnie doświadczenie i dobre towarzysze nabyte w latach przyszłych astronautów Bykovsky usług. Jego biografia zostaną zaktualizowane wszystkie żywsze i znaczące osiągnięcia dla kraju. Valery Fedorowicz z dzieciństwa w sporcie: piłka nożna, lekkoatletyka, szermierka. Nie mniej zafascynowany jego książki sportowej. kształcenie i samokształcenie Valery Fedorowicz postrzegany jako jeden z najważniejszych elementów w życiu, więc chętnie zrozumieć różne obszary wiedzy. A w armii radzieckiej w kręgu osób o podobnych poglądach, takich jak młodzi, aktywnych i zmotywowanych pilotów, on nadal wykonywać i samodoskonalenia.

testy nieziemskie

Każdy radziecki chłopiec marzył o zostaniu bohaterem, służyć ojczyźnie, aby zdobyć szczyty i odkrywania nieznanego, nie był wyjątkiem i Bykovsky. Kosmonauta w duszy i życia pilota, postanawia spróbować swoich sił i wysłał pociągiem do snu.

Pierwszy test, który prowadził Valery Fedorowicz – Komisja Medyczna. Warto zauważyć, że lekarze przeprowadzający wybór i dać zgodę na lot podbiegł rygorystyczny i niepewny. Jeśli istnieje nawet najmniejsze odchylenie od pożądanych parametrów, dostęp do nie lotów. Medyczny dla pilotów, astronautów, a nawet bardziej, odbywają się regularnie. Podniecenie i napięcie w gabinetach lekarskich wzrasta. Jak wielu facetów rozstał się tam ze swoim śnie! Ale Bykovskii przeszły pierwszy etap z łatwością, tylko z życzeniami powodzenia i zatwierdzanie uśmiechy lekarzy.

Drugi etap – imitacja możliwych sytuacji w przestrzeni. W tym celu jest konieczne, aby przejść test różnych symulatorów, instalacji w komorze. Udawać i oszukiwać naturę i lekarze nie mógł być każdy. Wybierz tylko najsilniejsi, najbardziej trwałe i zdrowe. Tak było Bykovsky. Ale to był dopiero początek trudnej drogi.

kosmonauci rodzinne w Star City

Star City Kosmonauta ścisły reżim: sport, stres, ćwiczenia, sprzęt do ćwiczeń, medyczne. Nowy personel był bardzo przyjazny, pracowity i oddany. towarzysze autograf wybrany zastępca sekretarza komitetu Komsomołu. Obawy Valery Fedorowicz znacznie wzrosła, ale wykonane jego życie ciekawsze i bogatsze. Wielu przyjaciół i dobry przyjaciel nabyte w tych latach Bykovsky. Kosmonauta Jurij Gagarin i innych równie dobrze znana osoba trenować z nim w Star.

Jednym z najtrudniejszych symulatorów dla wszystkich przyszłych astronautów – Wirówka. Ona doświadczyła zdolność przeciążeniowa ludzkiego organizmu, a Bykovskii pokazał znakomite wyniki na nim. Szybko opanował lekcje i porady trenerów, lekarzy, a tym samym znaczne postępy.

Jednym z najbardziej interesujących działań był może pozostać w stanie nieważkości. Najbardziej niezwykłe, pomyślał Walerij Bykowski (astronautów) – rozwijanie nawyków być sam. Komora izolacja wielkość pół metrów kwadratowych, gdzie oprócz przyrządów i krzesła były tylko żywność i książki, musiał doświadczyć tego, co czeka go w przestrzeni. Pracował, śpiewał, oświadczył poezji, czytanie książek, budowanie tabeli. Trwało to dłużej niż trzy dni swoją pierwszą predkosmicheskoe samotność. Bykovsky był pierwszym, który został w komorze izolacyjnej.

latający

Jego pierwszy spacewalk Valery Fedorvovich wykonane na statkach handlowych „Wostok-5”. Prawie pięć dni spędzonych w przestrzeni dowódca Bykovsky w 1963 roku. Drugi lot na pokładzie „Sojuz-21” w 1976 roku, gdzie był również dowódca wziął jeszcze więcej czasu – 189 godzin. Trzeci lot, na pokładzie „Sojuz-31” w 1978 roku, czas był taki sam.

20 dni 17 godzin, w sumie trzy lotu nie było na planecie Ziemia astronauta Bykovsky. Zdjęcie Valery Fiodorowicz zdobić czasopisma Honorowego Zarządu Związku Radzieckiego. Każde dziecko chce być taki jak on. I wciąż ma nie zmęczony powtarzając słowa ojca: „Work – pręt, który trzyma wszystko w osobie”