868 Shares 6145 views

PMS – jest problemem dla kobiet

Są kobiety, które mają początek menstruacji nie zauważają nawet najbliższych członków rodziny, ale są tacy, którzy mają miesięczne „czerwone dni” towarzyszy silne wahania nastroju, tak że cykliczne zmiany w jej ciele nie tylko zna rodziny, sąsiadów i przyjaciół, ale i kolegów z pracy.


Połączenie trzech liter PMS – to nie tylko zespół, miesięczny posiłek dla płci pięknej. Mężczyźni z tego zjawiska nigdy nie spotkałem, więc pojęcie ICP one inwestować tylko płaczliwość, drażliwość i agresja, ale w rzeczywistości jest o wiele bardziej skomplikowane i nie ogranicza się do huśtawek emocjonalnych.

PMS – zespół objawów, które występuje przed początkiem miesiączki i charakteryzuje zmian układu sercowo-naczyniowego i hormonalnego.

Jak długo jest PMS?

Należy zauważyć, że wraz z wiekiem wzrasta częstość jej przejawach. Ale to nie znaczy, że wszystkie kobiety są chore. Zespół może występować nierównomiernie, a ich natężenie zmienia się znacznie.

Łagodne PMS – jest pojawienie się 3 lub 4 objawów w okresie 2-10 dni przed miesiączką. I ciężka wydaje się więcej niż 5 objawów, z których niektóre są wymawiane i zacząć niepokoić 14 dni przed menstruacją.

Podczas tego zespołu mogą być różne. Są kobiety, które nie są pogarsza lata odbywa się wraz z pojawieniem się emisji. Podczas gdy niektóre panie z wieku czują się gorzej, tracąc skuteczność i objawy PMS występują u nich dłużej i dłużej.

Przyczyny PMS

Do końca kwestii przyczyn nie zostały zbadane. Oczekuje się, że rola odgrywana przez zmiany hormonalne związane z fazami cyklu miesiączkowego. Nie wykluczone rolę niedoboru witamin, pierwiastków śladowych oraz predyspozycji genetycznych. Ale większość lekarzy jest zdania, że ICP – połączenie kilku czynników.

objawy PMS

Wszystkie objawy można podzielić na 2 grupy:

Zaburzenia psychiczne – zmęczenie, wahania nastroju, płaczliwość, agresja, lęk, drażliwość. Najczęściej, kobieta nie może znaleźć wytłumaczenia dla takiego zachowania.

zaburzenia fizjologiczne – ból do ciała, w dolnej części brzucha, ból głowy i zmiany apetytu (zmniejszenie lub zwiększenie), obrzęk i niewielkie zwiększenie masy ciała, zwiększenie rozmiaru piersi.

Ponadto, w rzadkich przypadkach, objawy takie jak utrata pamięci, swędzenie skóry, gorączka, dreszcze, bezsenność i koordynacji, nudności i wymioty.

leczenie PMS

Ze względu na fakt, że problem PMS – połączenie kilku czynników, to powinna być skierowana kompleksowo. Po prostu chcę powiedzieć, że terapia długoterminowa powinna Bat, ważne jest, aby zmienić swój styl życia. Jeśli ogranicza się do jednego cyklu leczenia, problem wróci ponownie.

Tak, zauważył, że te kobiety, które korzystają i stosować się do zasad zdrowej diety, rzadziej cierpią na PMS. Dlatego głównym kryterium traktowania – zdrowy tryb życia. Żywność powinna być świeża, nie bardzo wysokokaloryczne, z przewagą tkanki tłuszczowej. Korzystnie, istnieje kilka razy dziennie w małych porcjach.

Kiedy labilność nastroju pomoc kojące krople. Oczywiście, silne leki powinien być przepisywany tylko wtedy, gdy objawy wyrażone.

Ma być witaminy A, E i magnezu, który ma działanie łagodzące.

Hormonalne tabletki (łącznie lub progestyny netto) może być przypisana tylko po precyzyjne określenie poziomu we krwi.

zespół bólowy wyrażona jest powodem do przeznaczenia niesteroidowych leków przeciwzapalnych ( „diklofenaku” „Ketonal”).

Dobre wyniki daje lekcje Psychoterapia, aerobik w wodzie, masaż i fizycznych kursów terapii.

Leczenie powinno być kontynuowane przez 3 do 6 miesięcy.