364 Shares 9779 views

Kanały okrągłe ze stali ocynkowanej: GOST stosowania

Nowoczesnych systemów wentylacyjnych są zwiększone wymagania. Jakość jego instalacji zależy od komfortu i bezpieczeństwa ludzi wewnątrz budynku. Dlatego przed ułożeniem inżynierów wentylacyjnych dokonać dokładnego obliczenia parametrów.


Okrągłe kanały powietrzne ze stali ocynkowanej jest najczęściej używany do takich celów w obiektach przemysłowych i domowych. Wynika to z ich szczególnych cech. Bardziej atrakcyjne kanały te muszą być traktowane w sposób bardziej szczegółowy.

Wybór kanału

Kanał – element instalacji wentylacyjnej w postaci pudełka. Uczestniczy bezpośrednio krążącej masy powietrza i ich wymiany z otoczeniem zewnętrznym. Proces ten może występować w sposób naturalny lub wymuszony (za pomocą sprężarki).

Wydajność zależy od rodzaju przewody wentylacyjne, ich charakterystyki. Niewystarczające lub nieodpowiednie materiały średnica zmniejsza zdolności komunikacyjne, pojawienie się szumu wiatru.

Przewody powietrzne okrągłe ze stali ocynkowanej są używane częściej niż inni. Wynika to z ich cech i właściwości. Istotne parametry, takie produkty są średnicy sztywności przekroju, kształtu, rodzaju materiału i posiada także związki elementów konstrukcyjnych.

Aby odpowietrzające rury spełniają współczesnych wymagań, są produkowane zgodnie z GOST 19904-90.

Charakterystyka materiału

Kanały wentylacyjne o okrągłym przekroju wykonana ze stali ocynkowanej, która wymaga, aby urządzenia GOST lub produkcji ręcznej, obecnie duże zapotrzebowanie. Są one zbudowane z pustym arkuszu.

Poprzez wykorzystanie takiej gamy stali ocynkowanej mogą osiągnąć niski opór aerodynamiczny. Instalacja produktów jest bardzo prosta. Kołnierz okrągłym kanale powietrza ze stali ocynkowanej stosuje się rzadziej niż sutek.

Z drobnych liściach preformy można kanałów okrągłych i prostokątnych kształtów każdej sekcji. Okres eksploatacji wyrobów z tego materiału do 10 lat. Cynkowanie nie podlega korozji. Może być łatwo transportowany i instalowany na miejscu.

gatunek

Kanały okrągłe ze stali ocynkowanej kilka odmian, w zależności od klasyfikacji niektórych objawów.

Przez rurowy szwów mogą być zgrzewane lub spiralnonavivnye. Większa niezawodność różnią się w pierwszej kolejności. Ich kształt powoduje dodatkową sztywność i niezawodności kanału.

Gęstość klasy i integralność materiału może być N (stałej) i N (normalny). W pierwszym przypadku, produkt może wytrzymać ciśnienie 1,4 kPa. Mogą być instalowane w pomieszczeniach, które charakteryzują się wysokim ryzykiem pożaru lub eksplozji. W typowych budynkach rurociągach H stosowaną klasą

Rury produkcyjne spiralnonavivnyh

Spiralnonavivnye przewodów ze stali ocynkowanej taśmy 137 mm szerokości. To spirale i łączy brzegi rodzaju łącznik blokujący. Szew produktu jest zawsze na zewnątrz.

Średnica gotowego kanału zależy od stali ocynkowanej o grubości obrabianego. Dla produktów sekcjach 150-350 mm potrzebne materiały 0,55 mm. Jeśli średnica rury jest wymagane 360-800 mm, grubość stali jego wytwarzania ma 0,7 mm. Najszerszy przekrój komunikatu wentylacyjnego 850-1250 mM. Blacha więc powinna mieć grubość od 1 mm.

produkcji zapewnia dostarczanie na rynku materiałów rurowych 3-6 m. Jeśli klient jest konieczne montowanie systemu wykorzystując inną długość kanału produkty są wykonane na zamówienie.

Rury Properties spiralnonavivnyh

Popularność prezentowane produkty ze względu na ich właściwości. W przypadku wytwarzania przewodów spirali szew kołowym przekroju ocynkowana stal, mają wysoką wytrzymałość. Ściągacz sztywność, a cienka wyrobów stalowych zapewnia łatwość.

Stopień ochrony w rurach reprezentowanych gatunków, stawy P. dalszej obróbce szczeliwa.

Dzięki tych cech instalacji takich produktów jest proste i nie wymaga dużej liczby związków. Dla układu z systemu wentylacyjnego, że możliwe jest stosowanie rur o długości do 12 m.

Powietrze przepływa przez taki komunikatu dodatkowo skręcone. To daje mu przyspieszenie i zmniejsza poziom hałasu.

Spawanych rur i ich produkcja

Produkcja podłużne elementy wentylacyjne obejmuje krawędzie mocujące z blachy stalowej za pomocą kołka lub kołnierza.

Do standardowych elementów automatyczne cięcie blachy wielkości. Jeżeli istnieje potrzeba wytwarzania przewodów ze stali ocynkowanej z innych parametrów, wcięcie jest wykonane ręcznie, za pomocą specjalnego urządzenia.

Po przecięciu obrabianego osiąga rolek. obracają one materiał w rurce o pożądanej średnicy. Dalsze Fold puste osiągnie młyna. Podłużna krawędź kanału obróbce. Fałdy twarzą w dół na całej długości.

Tym sposobem uzyskuje się krótki przewód 1,5-2,5 m. Zespół tych produktów użyć różnych kształtek.

Zalety podłużnych rur spawanych

Jeśli porównamy spawanych okrągłe przewody wykonane z ocynkowanej stali z prostokątnymi ich gatunku, pierwsza opcja jest tańsza. Są bardziej „ciche”, mają lepsze właściwości aerodynamiczne. Są one łatwiejsze do zainstalowania niż prostokątne gatunków kanału.

Ale jeśli porównać z rur spiralnonavivnymi odmiany spawane ustawić trudniejsze. Wymagają one, aby więcej połączeń, t. Aby. Długość artykułów tego typu są stosunkowo małe.

Dlatego też regenerowanie wentylacji w domu prywatnym stosowany spawanych rur. Są one tańsze. Ale więcej przewodów spiralnonavivnye są używane w środowiskach przemysłowych. Im mniej połączeń mają być wykonane, tym lepiej system regeneracji.

armatura

Aby wykonać skręt, oddział lub przejścia, ocynkowanej stali do wytwarzania okrągłych kanałowych elementów kształtowych. Mogą one mieć różne średnice i są wybrane zgodnie z przekroju rury do wentylacji.

Elementy przeznaczone do rozwoju i pełnej instalacji systemu obejmują takie produkty: trójniki, kolanka, parasole, opony, przejścia, zakręty i krzyż krawat. Zdarza się podczas instalowania konstrukcja złożona wentylacja jest stosowana w łącznej wysokości ponad produktów fantazyjnych niż samych rur.

Dlatego też jakość ich produkcji nie jest tak ważne jak kanałach powietrznych. Mniejsze stawy będzie miał system, tym lepiej. Stawów w czasie gromadzą się kurz i brud. Dlatego tym bardziej gładka powierzchnia wewnątrz, tym bardziej trwałe będzie życie systemu.

Po zapoznaniu się z produktami takimi jak kanałach okrągłych ze stali ocynkowanej, można stwierdzić, że jest to układ bardzo popularny. Jego cena i wydajność ich zapotrzebowanie na instalację różnych systemów wentylacyjnych. Dla każdego rodzaju pomieszczenia trzeba wybrać wiele rur.