628 Shares 4871 views

7 oznacza, że jesteś zbyt inteligentny dla swojej pracy

Nikt z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, że wcześniej nabyte umiejętności zawodowe nie są w pełni wykorzystywane przez pracodawcę. Nikt z nas nie chce się natknąć na miejsce i stracić nasz potencjał. Ten problem jest jednak dość powszechny w środowiskach biznesowych. Na przykład wielu absolwentów uniwersytetów mówi nam, że ich pierwsza praca nie wymagała wykształcenia wyższego. Trudno jest pogodzić się z tym, że przez tyle lat studiowałeś na próżno. Na szczęście większość ludzi, którzy znajdują się w tej sytuacji, znajduje siłę do podążania naprzód.


Problem dotyczy nie tylko absolwentów wyższych uczelni. Każda osoba może wyrosnąć z różnych powodów. Może nie chce pracować dla niższych kwalifikacji, zrozumieć, że wybrał zawód, który nie jest dla niego odpowiedni lub wpadł w organizację, która nie spełnia jego wartości. Przed Tobą niektóre znaki wskazują, że w najbliższej przyszłości potrzebujesz promocji. A jeśli tego nie dostaniesz, będziesz musiał szukać innej pracy.

Jesteś znudzony

Kiedy jesteś przytłoczony nudą – jest to pewny znak, że wyrosłeś z pracy. Jeśli nie możesz zrobić bez cukru i kofeiny w miejscu pracy, to jesteś zbyt inteligentny. To tak, jakbyśmy chodzili do szkoły. Zdaniem ekspertów, uczucie nudy nie jest synonimem bezczynności. Aby nie stracić umiejętności zawodowych, stale znajdujesz się w projektach zewnętrznych i dużo współpracujesz z kolegami.

Nie spędzasz dużo energii

Zadania, które wydałeś, wydają się zbyt łatwe. Nadal nie wracasz do domu z poczuciem urzeczywistnienia lub uczuciem, że praca wycisnęła z ciebie wszystkie soki. Wydaje się, że nie spędzasz pół swoich wysiłków. Oczywiście dobrze jest mieć reputację jako najmądrzejsza osoba w biurze, ale jeśli zawsze radzisz sobie ze swoimi kolegami, jest to niebezpieczna tendencja. Nie ma nikogo, kto by się z nimi konkurował, nikt się nie spróbował, a nikt nie udowodni swojej wartości. To znak, że potrzebujesz promocji. W przeciwnym razie będziesz pracować dla innych.

Twoi koledzy nie rozwijają się

Jeśli twoi koledzy są oburzeni w chwili mówienia o nowej koncepcji lub próbują przekazać im swój pomysł, wszyscy ci ludzie nie chcą lub nie mogą dać ci intelektualnego wyzwania. Nawet jeśli są przyjaźni i pracowici, nie powinniście się pośród nich.

Niczego nie nauczysz

Każde miejsce pracy powinno być wyposażone w możliwości rozwoju zawodowego i kariery zawodowej. Jeśli nie masz dostępu do zaawansowanych kursów szkoleniowych, jeśli zrozumiesz, że nie ma tu nic więcej, to wkrótce to zrobi. Pracownicy nie powinni mieć braku intelektualnej stymulacji.

Twój szef nie ma wizji

Nie możesz dać się w pełni pracować, gdy twój szef nie wie, gdzie dążyć. Twój szef powinien być przykładem dla Ciebie, a jeśli nie ma planu promowania firmy, nie będzie w stanie nauczyć się czegoś.

Trzymasz się z powrotem

Kiedy bierzesz podłogę podczas zwykłej konferencji lub spotkania, koledzy zaczynają patrzeć na ciebie z oburzeniem. Widzą w was wybitny, najbardziej potrzebny. Uważają, że lubisz kąpać się w promieniach chwały, ale w rzeczywistości jesteś zmuszony wejść na gardło do własnej piosenki. Dlatego wolisz milczeć, bo nie chcesz być wrogiem dla całego zespołu.

Kontrolujesz władze

Wszyscy ludzie popełniają błędy, ale jeśli ciągle dostrzegasz braki w pracy szefów – jest to pewny znak, że jesteś zbyt inteligentny dla swojej pracy.