832 Shares 4310 views

Pentium N3540 – doskonała CPU dla komputerów przenośnych klasy podstawowej

Stanowisko Pentium N3540 firma „Intel” jako doskonały procesor do notebooków, netbooków i tabletów entry-level. Układ sam został wydany w 2014 roku, a obecnie ze specyfikacjami technicznymi pozycji nadal jest istotne dla swojej niszy. Kolejną ważną cechą tego produktu – jest to praktycznie bez skazy wydajność.

gniazdo

Jak każdy inny CPU spisu Bay Trail, gniazdo może być zainstalowany FCBGA1170 Pentium N3540. Przegląd istniejących komputerów przenośnych opartych na to wskazuje, że CPU w większości przypadków po prostu lutowane na płycie głównej. Upraszcza to proces produkcyjny z komputera, ale jest całkowicie wykluczone naprawy lub modernizacji urządzenia.

technologia

Dosyć świeży procesem stosowanym w produkcji półprzewodników chip Pentium N3540. Funkcje to wskazuje, że spełnia w pełni norm tolerancji w 22 nm. Kluczowym elementem jest objętość, trójwymiarowy układ tranzystorów. Nowoczesne procesory są produkowane zgodnie z normami 14nm, a proces ten został opanowane jak następuje po 22 nm. Jeśli porównamy bohaterem tego przeglądu z produktami firm konkurencyjnych, staje się oczywiste, że „AMD” w tym względzie jest daleko w tyle. Jej produkty dla tej niszy są produkowane zgodnie z normami w 28nm. W związku z tym efektywności energetycznej ich gorzej, a wielkość kryształu jest znacznie większa.

cache

Pentium N3540 jest wyposażony w pamięć cache 2 poziomach. Jest to niuans znacznie zmniejsza swoją prędkość. Całkowity rozmiar pierwszym poziomie jest 224 kB. Jest on podzielony na 4 części 56 KB. Każdy z tych segmentów jest przywiązany do konkretnego procesora jednostki obliczeniowej. Z kolei 56 KB jest podzielone na 2 części. Jeden z nich, 24 KB jest używany do przechowywania danych do przetworzenia, a pozostałe 32 KB – oprogramowanie do instrukcji kodu CPU. Ogólną wielkość pamięci podręcznej drugiego poziomu wynosi 2 MB. Jest ona podzielona na 2 części 1 MB, które jest ponownie związane z konkretnym pary modułów obliczeniowych.

Pamięć o dostępie swobodnym

Kontroler RAM jak CPU drugiego producenta, zawarte w chipie półprzewodnikowych kryształów. Obsługuje trybie Dual-channel pracy i przeznaczony do pracy w połączeniu z paskami DDR3L 1333. Tylko tutaj typowy „bar pamięci” jest w tym przypadku na pewno nie dostać się do spełnienia. Większość producentów stara się uratować jak najwięcej w produkcji komputerów przenośnych. Prowadzi to do tego, że frytki były przylutowane RAM na płycie głównej. Z jednej strony, takie podejście zmniejsza koszty urządzenia, az drugiej – eliminuje całkowicie zwanych dalej remonty i modernizacje.

TDP

Zastrzegane producent pakietu ciepła dla określonej jednostki przetwarzania wynosi 7,5 watów. Jeśli ktoś uważa, że część produktu krzemu, z wyjątkiem 4 modułów obliczeniowych, a także zawiera akcelerator grafiki oraz zestaw logiki systemu z kontrolerem pamięci RAM, okazuje bardzo fantastyczne wartość. Procesor taki może pracować nawet w przypadku układu pasywnego chłodzenia. Ale taki procesor osiąga wysoką energoeffktivnost poprzez zmniejszenie prędkości.

częstotliwości

Stała częstotliwość pracy nie jest w Pentium N3540. Recenzje właścicieli komputerów przenośnych opartych na to wskazuje, że może dynamicznie zmieniać je w zależności od złożoności problemu, który należy rozwiązać (lub nawet kilka problemów w przypadku wielowątkowym wydajności) oraz stopień ogrzewania kryształu krzemu. Minimalna wartość w tym przypadku wynosi 2,1 GHz, a maksymalna – 2,6 GHz.

Liczba wątków i rdzeni

Pentium N3540 zawiera 4 niezależne jednostki obliczeniowe. przetwarzania liczba strumieni równa liczbie rdzeni fizycznych, to znaczy 4. Oznacza to zastrzeżonej technologii przez „Intel” reprezentowana HT w tym przypadku, nie jest obsługiwana w pojedynczym rdzeniem nie mogą być przetworzone w informacji przepływu 2.

grafika

Jak wspomniano wcześniej, zintegrowany akcelerator grafiki zawarte w krysztale krzemu Pentium N3540. opinie Specjaliści mówią, że została zapożyczona z rodziną IVI moście żetonów. On nawet nazywa identyczne – HD Graphics. Tylko tutaj specyfikacje techniczne wskazują, że jest to okrojoną wersję karty graficznej. Minimalna częstotliwość procesora graficznego jest w tym przypadku równa 313 MHz. Jeśli zadanie jest bardziej skomplikowane, częstotliwość akcelerator automatycznie wzrasta do 896 MHz. To pozwala na dynamiczną zmianę rozwiązań graficznych wydajności energooszczędnych, w zależności od złożoności problemu rozwiązać w chwili obecnej problemu.

A jaki jest rezultat? Właściciele opinia

Bardzo zrównoważony produkt początkowy poziom okazał Pentium N3540. To jest dobre dla organizowania notebook lub netbook poziom wejścia. Jego moc obliczeniowa wystarczy rozwiązać szereg najprostszych zadań. Ale coś więcej nie należy oczekiwać od takich urządzeń low-end.