762 Shares 2705 views

Ludność regionu Czelabińsk: Ludność, zatrudnienie, ochrona socjalna

Poza Uralu, na granicy Europy i Azji, położone regionie Czelabińska. Tereny te słyną z wyjątkowego charakteru, potężny przemysł ciężki i ludzi. Ludność regionu Czelabińsk pochwali ur raz tutaj talentów takich jak W. Żukowski, D. Mendelejewa, I. Kurczatow.


Geografia regionie Czelabińska

Teren położony w środkowych i południowych Uralu, między tymi większymi sąsiadami jak Swierdłowsku, Orenburg, Kurgan Region, Baszkirii i Kazachstanu. Powierzchnia regionu wynosi 88,5 tys. M. km. Znaczna część obszaru jest dostępny na Zauralskaya Plain i West Siberian Plain, obejmuje niewielką część wschodnim zboczu Uralu. Ulga okolicy jest bardzo zróżnicowana: są góry, lasy, jeziora, wzgórza i równiny. Najwyższy punkt w dziedzinie – montażu Nat (1400 m). Region jest bogaty w zasoby wodne, sieci rzeka zorganizuje trzy główne rzeki: Kama, Tobol i Ural. Oto ich górnym biegu, więc rzeki nie są nawet, że moc, która jest specyficzna dla nich w innych regionach. Ale wielu źródeł i dopływów zapewnić dobry dopływ wody w regionie.

W sumie jest ich prawie 500 rzeki strumienie różnych rozmiarach. Obszar ten jest bardzo bogaty w minerały. Górnictwo magnezyt, grafit, talk i regionu dolomitowego jest monopolistą w Rosji. Tam również jest odkryta i opracowana polach naftowych i gazowych. Wyjątkowość regionie Czelabińska jest to, że znajduje się tuż w 4 naturalnych stref: las, step, las-step i górskim tajgi. Dlatego jest bardzo bogaty w faunę i florę, a także istnieją korzystne warunki do uprawy różnych upraw. Te korzystne warunki przyczyniły się do faktu, że nie ma już dawno ludzie osiedlili.

Klimat i środowisko

Region Moskwa znajduje się w strefie klimatu kontynentalnego z długimi zimnymi zimami i gorącymi latami krótki. Ural nie dają wniknąć w regionie przez mas powietrza znad Oceanu Atlantyckiego i jest dobrze utrzymane antycyklony z Azji. Średnia temperatura zimą wynosi minus 17 stopni w lecie – Plus 16. ludności regionu Czelabińsk przez wiele lat z powodzeniem dostosować do lokalnych warunków klimatycznych i nauczyć się rozwijać w regionie, wiele produktów rolnych.

Ekologia w obszarze, w którym duża liczba aktywnych przedsiębiorstw produkcyjnych i fabryk, powoduje niepokój. Pomimo faktu, że usługi zdrowotne twierdzą, że wszystko w normie, jednak przy wejściu do największych miastach można było zobaczyć gołym okiem. A mówią, że dużo sadzy w powietrzu, który osadza się na wszystkich przedmiotach.

sprawdzić historię

Pierwsi ludzie na terytorium współczesnej regionie Czelabińska pojawiły się w epoce paleolitu. W 17-16 wieków przed naszą erą. e. istniała cywilizacja proto-urbanistyczne, zabytki starożytności mogą być postrzegane w rezerwie „Arkaim” i Latopis jaskini. W nowej erze tu okresowo mieszkali Scytowie Sakas i Sarmatów. Zostały one później zastąpione przez Hunów, Turków i protomadyary. W drgawki lądowe era Mongol-tatarskie wojska, obszar stał się częścią imperium. Nowa historia zaczyna się w 18 wieku, gdy budowa Czelabińska twierdzy. W 1744 roku, ziemia stała się częścią prowincji Orenburg. Później zostały one przypisane do różnych jednostek administracyjnych. Dopiero w 1943 roku, region uzyskał swój obecny kształt. Ludność regionu Czelabińsk aktywnie uczestniczyć we wszystkich wydarzeniach historycznych kraju, a obecnie obszar ten jest ważną częścią gospodarki rosyjskiej.

Podział administracyjny miasta i regionu Czelabińsk

regionu Czelabińsk (zgodnie z dekretem th 2006) podzielona jest na 16 okręgów miejskich i 27 okręgów miejskich. W obszarze 27 miast i 1244 wsi wszystkich rozmiarach. Jeśli weźmiemy pod uwagę populację regionie Czelabińska w mieście, można zauważyć, że największa w tym zakresie rozliczeń regionu są miasta takie jak Czelabińsku (1,2 mln osób) i Magnitogorsk (417 000 osób). Reszta osad jest znacznie mniejsza niż liczba mieszkańców. Miast o populacji 100 do 200 tysięcy tylko trzy: Zlatoust, Miass, Kopejsk. Większość małych miast w regionie z populacją mniej niż 20.000. Zarząd, który jest odpowiedzialny za zabezpieczenie społeczne ludności regionu Czelabińsk, obserwując dynamikę liczby mieszkańców i zauważa, że istnieje tendencja do zmniejszenia liczby mieszkańców małych osiedli w regionie. Mieszkańcy wsi są coraz bardziej zbliżają się do miast w poszukiwaniu pracy.

Dynamika populacji

Systematycznie monitorować ludności regionu Czelabińsk rozpoczęła się w 1959 roku. Potem mieszkał 2.976 mln osób w regionie. W ciągu najbliższych 30 lat w regionie stale rośnie, a przez 1991 istnieje 3,7 mln mieszkańców. Od pierestrojki zaczyna długi okres zmniejszając liczbę osób w regionie. Przez 20 lat zmniejszyła się o 300 tysięcy osób. Od 2012 roku rozpoczął się powolny wzrost, i wynosi 3,5 mln ludzi dzisiaj, ludność regionu Czelabińsk. Największy wzrost w tym samym czasie pokazać głównych miast regionu: Czelabińsk i Magnitogorsk.

gospodarka strefy

Region pokazuje stabilnego rozwoju gospodarczego. Główne gałęzie przemysłu to produkcja w dziedzinie metalurgii, inżynierii mechanicznej, przemysłu chemicznego, energetyki, elektroniki, przemysłu jądrowego, a także sektor usług i przetwarzania. Ozdobą okolicy – przedsiębiorstw hutniczych w regionie ma również 16 dużych przedsiębiorstw przemysłowych, które wytwarzają około 60% stali kraju. 9 dużych przedsiębiorstw maszynowego działać na podstawie własnej produkcji stali. Urząd Pracy w regionie Czelabińska populacji szacuje, że w różnych dziedzinach produkcji w obszarze zajmują 48% mieszkańców regionu. Gospodarka regionu systematycznie rośnie w segmencie przemysłu spożywczego i usług. Lokalne rolnictwo radzi sobie z zapewnieniem regionu żywności Essentials: warzywa, chleb, mięso, produkty mleczne.

zatrudnienie

Statystyki pokazują, stabilne zatrudnienie w regionie Czelabińska. W 2016 roku, bezrobocie wynosi około 2%, co jest dobrym wskaźnikiem średniej krajowej. Różnorodność zakładów produkcyjnych pozwala na znalezienie pracy jako wykwalifikowany i niewykwalifikowany personel, zarówno mężczyzn jak i kobiet. Kryzys ekonomiczny w kraju trochę trudny do pracy, więc bezrobocie dodano 0,5% na rok. Jednak statystyki pokazują, że w małych miastach i na obszarach wiejskich pracy staje się mniejsza, co prowadzi do migracji zarobkowej. Mieszkańcy są rozprowadzane w regionie: przeniesienie ze wsi do miast. Część ludności sprawia, że codzienne podróże do iz pracy w mieście.

Cechy demograficzne ludności w regionie Czelabińska

Największą gęstość zaludnienia w regionie pokazuje Czelabińsk – około 2200 osób na 1 metr kwadratowy. km, Magnitogorsk, parametr ten wynosi około 1000 osób, aw obszarze średniej gęstości zaludnienia – tylko 39 osób na 1 tys. km. Zróżnicowanie seksualne wśród mieszkańców regionu pasuje do ogólnokrajowej tendencji: w 1594 mężczyźni stanowili 1884 kobiet. Relatywnie korzystna sytuacja gospodarcza w regionie przyczynia się do tego, że liczba ludności w regionie Czelabińska stopniowo odmłodzony. Wskaźnik urodzeń w ostatnich latach wzrosło, ale wciąż nie może wyprzedzić śmiertelność. Dlatego istnieje niewielkie negatywne Dynamika liczby mieszkańców regionu, ale sytuacja oszczędza migracji.