262 Shares 3740 views

Patrząc w oczy innej osoby przez 10 minut, możesz zmienić zdanie

Okazuje się, że jeśli ciągle patrzeć w oczy innej osoby przez długi okres czasu, można rzeczywiście zmienić swoją świadomość.


Co się dzieje, jeśli spojrzeć w lustro?

Explorer Dzhovanni Kaputo z Uniwersytetu w Urbino we Włoszech już wziąłem na takich eksperymentów. Tak, kilka lat temu byli rekrutowani 50 ochotników, którzy musieli patrzeć na swoje odbicie w lustrze w słabo oświetlonym pomieszczeniu. W czasie eksperymentu została podana do ludzi tylko 10 minut, ale po chwili wielu wolontariuszy zaczął odczuwać zmianę świadomości. Najpierw zaczęli zobaczyć własne odbicie zdeformowane, a następnie modyfikowane, a następnie w lustro i nie wydaje dziwaczne potwory i potwory. Niektórzy widzieli w lustrze członków rodzin zmarłych. Co ciekawe, omamy stał się bardziej dramatyczna, gdy ochotnicy zmieniając lustra.

nowe badania

Dla nowego eksperymentu Caputo wybrała 40 wolontariuszy. Obejmowały one młodych i dorosłych ludzi, wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na pary. Ten eksperyment przeprowadzono ponownie w słabo oświetlonym pokoju, ale teraz ludzie musieli siedzieć na krzesłach i szukać partnera w oczy. Odległość do partnera oka był minimalny, tylko 1 metr. Podświetlenie została ustawiona tak, że konkurenci mogą odróżnić drobne elementy twarzy przeciwnika. Jednak postrzeganie barw została znacznie zmniejszona.

Czy ludzie dzielą się na dwie grupy: połowa uczestników spojrzeli na siebie, reszta znajdowały się do siebie z powrotem. Zadaniem tej drugiej grupie ochotników wynosiła patrzeć na ścianie. Dla czystości eksperymentu, w celu uniknięcia niepotrzebnych fantazje, uczestnicy nie została wcześniej poinformowana o zamówieniu. Autor eksperymentu, aby mieć pewność, że wszystkie zmiany w świadomości, nie były wynikiem oczekiwań. Więc ludzie byli przekonani, że uczestniczą tylko w meditivnom doświadczenia.

10 minut, obracając na głowie

Pod koniec eksperymentu krótkoterminowego wolontariusze wypełnione kwestionariusze. Stwierdzono, że osoby, które oglądały w eksperymencie osoba kolega postrzegane kolory są bardziej intensywne i głębsze dźwięki. Myśleli, że jeśli czas zwolnił, a myśli były w nieładzie. 90% osób z pierwszej grupy przyznali, że ich partner twarz była wykrzywiona, 75% widział naprzeciwko jej potwornych stworzeń. 15% przyznało, że w obliczu swojego partnera wyraźnie dostrzec kogoś z krewnych zmarłego.

Wyniki doświadczalne

Badacz podsumowuje eksperyment. Wszystkie te manifestacje nie były więcej niż symptom dysocjacji lub wycofania się z kontaktu z rzeczywistością. Jednak utrata połączenia z rzeczywistością jest skorelowane tylko z deformacjami twarzy. Wizje strasznych potworów sugerują naukowiec ciekawy wniosek. A jeśli nie ma wyjścia świadomości, to nie muszą być wprowadzane. Kontakt przystawki do rzeczywistości, jak również związane z nimi objawy mogą być spowodowane brakiem stymulacji sensorycznej.

działanie jazdy

Kiedy patrzy się na jednym punkcie przez dłuższy czas, widzenie peryferyjne zaczyna mijać. Dlatego rysy twarzy przeciwnika zaczynają zanikać. Pojawienie się dziwne rzeczy charakteryzuje funkcji mózgu. W przypadku, gdy informacja wizualna jest nieobecny lub zredukowane do minimum, sam mózg wypełnia lukę utworzoną na podstawie istniejących oczekiwań i doświadczeń. Kolejnym celem naukowców jest pragnienie, aby określić pochodzenie dziwnych halucynacji. Nowy eksperyment planuje również być przeprowadzone w zaciemnionym miejscu.