430 Shares 7956 views

Jakie przedmioty trzeba podjąć w wysokiej dziennikarza szkolnego

Wpływ mediów na umysłach ludzi jest trudny do przecenienia. Gazety i czasopisma, telewizja i radio, a także blogi i fora zajmują poczesne miejsce w życiu każdego człowieka, co oznacza, że ludzie, którzy piszą, wypełnienia i wydobywania informacji, również posiadają taką moc.


Jaki zawód i że ma na dziennikarza

Dziennikarstwo jako zawód pojawił się stosunkowo niedawno. Jeszcze w XIX-wiecznych czasopism, wiadomości nadano bardzo skromnej przestrzeni.

Ale jak się uczyć i jakie przedmioty trzeba wziąć na dziennikarza? Jaka jest konkurencja, a tam gdzie jest to odpowiednie służby? Jeśli licealista chce pisać, to trzeba najpierw dowiedzieć się, jakie elementy potrzebne do podjęcia dziennikarka, po wszystkich niezbędnych przygotowań do egzaminów – długą okupację. Teraz prawo Federacji Rosyjskiej na końcu absolwentów szkół zdać egzamin zjednoczonego państwa. Jest to obowiązkowe rosyjski język i matematyka, inne przedmioty – o wyborze ucznia. Aby wybrać odpowiedni, konieczne jest ustalenie z góry uniwersytetu i wydziału, który jest zaplanowany na przyjazd.

Poszczególne instytucje mają przywileje i może zorganizować dodatkowe badania u jego podstawy. Zasadniczo są to instytucje, które zapewniają szkolenia dla kreatywnych specjalności. Wszystko jest dość logiczne, bo egzamin nie ujawniają specyficzne tendencje, które staną się widoczne w twórczych zadań. W związku z tym, warto również dziennikarza pracy twórczej.

Kto może zostać dziennikarzem

Ale dla dziennikarza nie wystarczy do doskonałej wiedzy w niektórych przedmiotów, a nawet zdolność do dobrze pisać. Wymagane bardzo szczególne cechy psychologiczne. Dlatego najważniejszą rzeczą, którą trzeba wziąć na dziennikarza, to test psychologiczny. Osoba musi być towarzyski i pewny siebie, ale również odważny i przedsiębiorczy nie tylko. Bez tych cech nie stać albo reporterzy nie komentator, nie wspominając o nabywaniu określonych informacji. Gdyby to było możliwe przeprowadzenie testów psychologicznych z wyprzedzeniem i uwzględnienia jej wyników na równi z egzaminów, być może, liczba niezadowolonych byłoby mniej.

Uniwersytety i egzaminy

Może wiodących instytucji edukacyjnych, uczniowie zawodu w naszym kraju, jest Wydział Dziennikarstwa na Uniwersytecie Moskiewskim. Jakie przedmioty trzeba wziąć dziennikarza studiowania na MSU? Są to:

  • Języka rosyjskiego;
  • literatura;
  • języka obcego;
  • twórczy egzamin na uniwersytecie.

Wszystkie elementy, z wyjątkiem konkursu plastycznego, jest w formie egzaminu. Twórczy konkurs odbywa się w formie ustnej lub pisemnej – Wybór wnioskodawcy. Wykształcenie jest wypłacane, a nie każda rodzina może sobie pozwolić, aby go zapłacić, choć dość dużej konkurencji w MSU. Edukacja na Wydziale Dziennikarstwa odbywa się w dwóch etapach: licencjackich i magisterskich. Po przyjęciu do stopnia Mistrza należy zdać tylko jeden egzamin: dziennikarstwo.

Rosyjski Uniwersytet Przyjaźni Narodów przyszłych dziennikarzy uczyć się od Wydziału Filologicznego. Możesz stać się bloger, dziennikarz, reporter telewizyjny. Jakie przedmioty trzeba wziąć na dziennikarza w tej uczelni? Lista uniwersalne, ale ocenę pozytywną na innym budżetu.

Dziennikarz może stać się po treningu na Uniwersytecie Stanowym w rosyjskiej na wydziale masowego przekazu. Że jest to niezbędne do podjęcia dziennikarza do zrobienia? Lista jest taka sama, tylko wolno mniej niż wysoki wynik na egzaminie, a czesne jest kilka razy tańsze. W tej szkole wiele dodatkowych kursów i obieralnych.

Słynny Państwowy Instytut Moskwa oferuje również stopnia w Międzynarodowym Dziennikarstwa. Są miejsca budżetowe nich nieco mniej niż połowa całkowitej.

Czy muszę studia?

Dziennikarstwo – całkiem aktywność demokratyczne. Możliwość uwzględnienia tylko tyle wiedzy i edukacji. Istnieją możliwości kształcenia korespondencyjnego, szkolenia, a nawet szkolenia. Ale można uruchomić z praktyką. W niemal każdej szkoły ma swoją własną gazetę, która została opublikowana przez samych studentów. Wiele z dzisiejszych dziennikarzy, aby rozpocząć z tych publikacji.

Studentów innych specjalności nawet mają zdecydowaną przewagę nad studentami dziennikarstwa. Każdy z nich otrzymuje wiedzę w przemyśle iw przyszłości może profesjonalnie specjalizują się w nim. Lekarz może również prowadzić stronę medyczną w Internecie, opublikowany w mediach w kwestiach zdrowotnych. Ekonomista napisać dobry artykuł na swoim terenie, a nauczyciel będzie nieocenione w sprawach edukacji i kształcenia dzieci. Choć dziennikarz posiada zapas technologii informacyjnej, ale nie jest ekspertem w coś więcej.

W karierze

Niektórzy uważają, że aby zrobić karierę jako dziennikarka jest znacznie trudniejsze niż jakiekolwiek inne. Jest to częściowo prawda, to naprawdę jest dobrze znane dziennikarze nie są tak bardzo. Wynikiem takiej sytuacji jest widoczny dla wszystkich, jest z definicji społeczeństwa. Z drugiej strony, dziennikarka, jeśli nie pracuje w telewizji jest jak za kulisy każdej publikacji. Czytelnicy są zainteresowani, aby stać się bohaterem, a nie autorzy. Dlatego, aby zyskać popularność w tym przypadku trudne.