502 Shares 3305 views

Scooter Honda Dio: wydajność, tuning, naprawa, zdjęcie

Motocykl jest dość skomplikowaną formą transportu, wymaga oddzielnych licencji kierowcy w tej kategorii, musisz zachowywać równowagę z dowolną prędkością, skutecznie obracać, aby nie spadać na bok i tak dalej. Wszystko to jest bardzo trudne do opanowania, a nie każdy radzi sobie z takim zadaniem. Jeśli nie czujesz się pewnie na motocyklu, lepiej nie siedzieć na nim – na przykład możesz spróbować swoich sił na skuterze, ponieważ jest to o wiele bezpieczniejszy sposób podróży, ale ma również dwa koła. Na początek można wziąć skuter Honda Dio, ponieważ ten model jest idealny dla początkujących, którzy chcą czuć się bardziej pewni na dwóch kołach.


Honda Dio

Więc najpierw musisz zrozumieć, co jest godne uwagi w tym modelu. Dlaczego skuter Hondy Dio przyciąga ludzi w każdym wieku i wieku? Po pierwsze, wiele osób oszukuje swoją uniwersalność. Faktem jest, że początkowo jest on przeznaczony do ruchu w mieście, to znaczy na drogach asfaltowych. Nie oznacza to jednak, że nie możesz jechać z nim na przyrodę i jeździć na przykład na żwirowej drodze. Ten skuter radzi sobie z takimi zadaniami doskonale, chociaż dla nich nie jest to zamierzone. Postaraj się nie przesadzać i nie wjeżdżać do głębokiego błota ani do piasku. Jak już wspomniano, ten model jest idealny dla tych, którzy dopiero zaczynają przejechać dwa koła. Ma po prostu wspaniałą kontrolę, nie ma jednej kropli nieprzewidywalności, tzn. Można sterować procesem jazdy od początku do końca. Jeszcze większe zalety tego skuteru przynosi niewielką wagę. Ale z tego wszystkiego, ma nawet mały, ale pojemny bagażnik pod siedzeniem, a jego wygląd nie sprawia wrażenia, że podróżujesz po czymś taniej. I najciekawsze jest to, że jeśli chcesz, możesz nawet dopasować je do siebie. Ogólnie rzecz biorąc, skuter Hondy Dio jest doskonałym modelem w swojej klasie, który z pewnością przyciąga uwagę, jeśli szukasz czegoś podobnego na rynku motocykli.

Sześć pokoleń

Fakt, że skuter Hondy Dio jest na żądanie przez kierowców z całego świata, świadczy fakt, że został wyprodukowany od 1988 roku i jeszcze nie przestał istnieć. Od tego czasu minęło prawie trzydzieści lat, a ten skuter już zmienia szóste pokolenie. Każda następna aktualizacja przynosi coś nowego i ekscytującego – silniejszy silnik, większe koła, wydłużona obudowa i tak dalej. W 2014 r., Czyli niedawno uruchomiono szóste pokolenie skuterów, oferujące nowe zaawansowane funkcje. Zaczyna się od faktu, że model zmienił klasę, powiększył się, dostał fotel pasażera i uzyskał nieco silniejszy silnik. Ale w tym samym czasie zużycie paliwa wzrosło znacznie , więc nie ma gwarancji, że to pokolenie będzie bardziej skuteczne niż poprzednie. Jeśli jesteś zainteresowany skuterem Honda Dio, zdjęcia są mało prawdopodobne, aby dać Ci pełny obraz swoich możliwości. Dlatego też należy zwrócić uwagę na jego techniczne cechy, ponieważ nic innego nie mówi tak głośno o możliwościach pojazdu, jako jego opis.

Podstawowe parametry

Jak już dowiedziałeś się, sześć generacji skuterów tego modelu, ale ten artykuł będzie najbardziej popularny z nich, drugi – w tym przypadku pełna nazwa modelu brzmi jak Honda Dio AF 27. Długość tego pojazdu wynosi jeden metr sześćdziesiąt centymetrów, szerokość Nieco ponad sześćdziesiąt centymetrów, a wysokość – prawie metr. Jest to dość skomplikowany skuter, który daje wiele radości. Jego masa jest bardzo mała – tylko 69 kg, więc najprawdopodobniej jest napędzana przez ludzi ważących więcej niż sam pojazd. Ale to nie ma znaczenia, ponieważ oficjalnie deklarowana ładowność wynosi aż 150 kilogramów. Jeśli więc Twoja masa nie jest zbyt duża, możesz nawet zabrać ze sobą tego samego cienkiego i małego pasażera. Zbiornik paliwa ma objętość 5 litrów, a zużycie paliwa wynosi 1,85 litrów na sto kilometrów. I ze wszystkimi tym skuterem może rozprzestrzeniać się na sześćdziesiąt kilometrów na godzinę, co jest całkiem dobre dla jego klasy. Ponieważ ta właściwość hulajnoga Dio została naruszona, należy zwrócić uwagę na jednostkę napędową, która jest wyposażona.

Silnik

Zaczyna się od tego, że silnik skutera jest dwusuwowy, z przekładnią różnicową i chłodzeniem powietrznym. Jego objętość wynosi pięćdziesiąt centymetrów sześciennych, a maksymalna moc – siedem koni mechanicznych przy 6500 rpm. Jeśli chodzi o jego uruchomienie, istnieją opcje. Możesz użyć zarówno elektrycznego startera jak i uruchomić go starą dobrym krokiem. W każdym razie, jak już widzieliśmy, jakość zespołu napędowego jest bardzo wysoka, a jego wydajność sprawia, że zastanawiamy się, czy nadal jest to skuter, a nie inna klasa transportowa.

Podwozie

Dużą zaletą tego skutera jest fakt, że jego przednie zawieszenie jest wykonane w formie teleskopowego widelca. Jeśli chodzi o tylne zawieszenie, jest to amortyzator, wyposażony w zespół sprężynowy. Są tylko dwa hamulce – zarówno z przodu iz tyłu. W obu przypadkach są to bębny, co daje doskonałą kontrolę nie tylko nad zarządzaniem tym skuterem, ale także nad hamowaniem. Rezultatem jest pojazd, który zasługuje na uwagę tych, którzy nie są jeszcze gotowi do jazdy motocyklem, ale chcą już jeździć dwoma kołami i stopniowo wlać się do środowiska.

Naprawa skuterów

Wiele osób może sądzić, że naprawa skutera Honda Dio może być prawdziwym problemem. Ale w rzeczywistości wszystko jest zupełnie inne. Jak rozumiesz, Honda jest bardzo dużym i znanym producentem sprzętu do motocykli i motocykli. W związku z tym można łatwo znaleźć zarówno niezbędne części zamienne do skutera, jak i punkty serwisowe, które mogą Ci łatwo obsługiwać. Możesz wymieniać gaźnik skutera Honda Dio, zmienić opony, naprawić wszystkie wykryte problemy. Najnowszej generacji skutery pojawił się niedawno, więc nie sądzę, że są przestarzałe – pozostają ważne i popularne.

Tuning

Wszystko, co zostało opisane powyżej, odgrywa bardzo ważną rolę w popularności tego modelu, ale jeden szczegół, który jest nie mniej ważny, jak dotąd pominięto to tuning skutera Honda Dio. Faktem jest, że wiele osób nabywa ten konkretny model pojazdu, ponieważ ma niesamowity potencjał do strojenia. Możesz poprawić niemal wszystko, co jest w niej dostępne – od silnika do wyglądu. Możesz zrobić niestandardowy skuter, który będzie o wiele potężniejszy i bardziej stromy niż ten, który jest oryginalny.