828 Shares 6549 views

Przykład paszkwil mediów ubiegłego wieku i przykład satyrycznym notatki w gazecie szkolnej

Wielu zna słowo „skit”. Ale nie każdy wie, jak się pojawił. Zwłaszcza, że niewiele osób wie, jak pisać w tym gatunku. Ten artykuł będzie podkreślać problemy i daje przykład satyr, pobranych z gazet ubiegłego wieku.


Etymologia terminu

Słowniki powiedzieć, że to słowo przyszedł do nas z Francji. Tłumaczone to brzmi jak „arkusz” lub „arkusz”. I oznaczało, że pierwszy krótki esej, esej lub artykuł. Pierwszym przykładem felieton ukazał się w gazecie w 1800 roku na dodatkowych stronach.

Następnie, w 1803 roku, ten redaktor poszerzyła jedną ze stron, oddzielając spacje piwnicy. Jest tam, że można teraz stać się przykładem, aby przeczytać artykuł. On zwykle nosił wciągająca, apolityczny lub handlowych.

Oznacza to, że termin „paszkwil” pochodzi z początku 19 wieku. Jednak nowoczesna koncepcja tego gatunku to słowo nie miał nic.

Historia felietonowość gatunku

krytycy twierdzą, że pierwszym przykładem felietonie w nowoczesnym sensie został napisany przez Voltaire. Chociaż nie może być twórcy tego gatunku były Diderot lub Freron. W każdym razie wiadomo, że było to trio w 18 wieku, to początek walki politycznej z krótkimi, pojemne, satyrycznych i nawet sarkastycznych esejów.

W rosyjskiej sztuki satyrycznej pierwszy pojawił się w 1820 roku. I w pierwszej chwili, jak we Francji, przeprowadzona w rozrywki multimedialnej. Był to tak zwany papier gazetowy fikcja, sposób prezentacji, w której miał niższą poprzeczkę pod względem artyzmu. Dlatego nawet dziś niektórzy ludzie czasami używa słowa z pejoratywnym, uwłaczający cieniu przed szczerze słabych utworów literackich.

Dziś jest felieton stał się znany jako ostrych przedmiotów lub esejów, drwi z niedostatków współczesnego życia. Mogą one mieć charakter abstrakcyjny-analityczny, lub na podstawie konkretnych faktów, zadzwoń uczestnicy wydarzenia wskazują czas incydentu.

Należy zauważyć taką wspaniałą felietonista, który stworzył dzieło, które mogą być uważane dziś klasykę gatunku: Samuel Clemens (Mark Tven), A. Averchenko Sasha czarny (A. Glikberg) Taffy (N. Buchynska). Później stał się znany w Rosji feuilletonists takie nazwiska jak Michaił Zoszczenko, I. ILF i Pietrow, M. Bułhakowa.

W drugiej połowie 20 wieku w Rosji był bardzo popularny magazyn „Crocodile”, które właśnie zostały zebrane satyry na temat dnia. Czasami satyra była tak ciężka, tak przesiąknięte sarkazmem, że ci, do których została skierowana, w dosłownym tego słowa znaczeniu było złe.

"Dla złodzieja, a pranie jest … zielony!" (Skit)

Przykładem gazety produkowanej w małym miasteczku w połowie ubiegłego wieku, zademonstruje jak pisać notatki w tym gatunku.

„Jak wiele razy zapewniał administracja miasta S. współobywatele że brzydki ukraść zima gorącej wody z rury, zapewniając ogrzewania szpitala miejskiego. Ale mieszkańcy pobliskich sektorze prywatnym nie zareagował na te rozmowy.

A następnie administracja poszła do ekstremalnych środków. Woda, która cyrkuluje w układzie ogrzewania szpitala chemicznych został rozpuszczony, jest praktycznie niezauważalna w roztworze. Jednak, gdy woda wysycha substancja staje się trujący zielony. To był administracji miasta poinformował obywateli, wyjaśniając, że nieautoryzowane połączenia z rurociągiem jest niezgodne z prawem.

Dosłownie następnego dnia udać mata Administracja biurowa miasto C Okopenkova AP, pokonując wszelkie przeszkody w obliczu sekretarza Zoya i czyszczące ciotka Marusya, złamał zły rezydenta Petrova MN z bandą trujących zielonych prześcieradła, poszewki na poduszki, a koszule męskie kilka przedmiotów żeńskiej toalecie intymnej natury.

Petrova powiedział zły płomienne przemówienie przeciwko Okopenkova i te z nim, w którym oskarżył kierownictwo miasta wszelkich grzechów, gdyż pijaństwo męża, ojca mężem i ojcem ojciec męża i wykończenia zielony ze strasznym ekologii w bieliźnie, pisał na wysychaniem.

Wszystkie argumenty szefa administracji, MN nie chciał słuchać i zażądał pisemnego wyjaśnienia, a także zadośćuczynienia dla złamanych rzeczy. Towarzysz Okopenko AP został zmuszony do przedstawienia jego wyjaśnienie obywateli MN … i zabrać go do Sądu Ludowego.

Naprawdę rację ci, którzy powiedzieli: „Na złodzieja i nasadki Off” w naszej historii, poniósł nie tylko kapelusz … "

Co satyry rosnąć?

Bardzo popytu te humorystyczne lub satyryczne notatek dla mediów drukowanych, takich jak szkoły i ściennych gazet lub czasopism. Ale jak napisać skecz? Przykłady nowoczesnych krótkich satyrycznych notatek dzisiaj w dużych ilościach występują w blogach, a także stanów, komentarze na portalach społecznościowych i na różnych forach. Po tym wszystkim, na podstawie jednego, nawet drobne zdarzenia mogą utworzyć pełną skit.

Przykład: Szkoła i uczniowie potrzebują notatkę w gazecie ściennego. Wziąć zabawną sytuację: Sergey Ivanov od 5 klasie na wszystkie propozycje nauczycieli nagle zaczął reagować tę samą odpowiedź: „Będę Bobik, czy” nie ukończył historię na blokadzie?

„Będę Bobik, co?”

„Przyjaciele! Bądź ostrożny: u nas w szkole wędruje wilkołaka! Ma dość regularny kształt, niemal nie do odróżnienia od ludzi. Daje sobie frazę „Będę Bobik, co?”, Które, jak zostało to motywowane odmowa wykonywania żadnych ofert nauczycieli. I zaraz po tych słowach, pilnie wykonuje zadanie. Tak więc, to „nebobik” próbuje ukryć swoją przynależność do istot z innego świata.

Przyjaciele! Bądź ostrożny! Wędrujemy wśród ludzi, Bobby! "