229 Shares 951 views

Polymer Clay – tworząc własną wyłączną

Tworzenie wyłącznego biżuterii, małych figur lub innych przedmiotów dekoracji – rodzaju prace ręczne, które z powodzeniem stosowanych polimeru gliny. Ich ręce da się kształtować wiele ciekawych rzeczy z kategorii „małe drobiazgi” są łatwo przekształcone w dzieło sztuki.


Podstawy dla początkujących

Historia formowanie za pomocą tego rodzaju gliny zaczyna się już w odległym 1930 roku. To było w okresie międzywojennym, niemiecka inicjatywa Fifi Rehbinder wynalazł specjalny skład, dzięki czemu tworzy uroczą lalkę. Tajemnica jego zachowywała go aż do 1964 roku. Potem zdecydował się sprzedać patent na swój wynalazek przemysłowca Eberhard Faber, później do poprawy składu i wydała pierwszą nowoczesną gliny pod nazwą «» Fimo.

Do tej pory, polimeru gliny, własnymi rękami, z których można tworzyć niesamowite dekoracje, jest to szczególny rodzaj gliny: jest łatwy do formowania z różnych rzeczy, a on twardnieje po podgrzaniu do temperatury 130 stopni, tracąc na zawsze zdolność do mutacji.

Trzeba powiedzieć, że dzisiaj istnieje tak wiele rodzajów gliny polimerowej, różniące się nie tylko w jego cech fizycznych i chemicznych, ale także na palecie kolorów. Podstawą tego podziału jest polityka firmy w odniesieniu do mianowania swojego produktu. Ale szwaczka korzystają tylko z tego, bo dzięki różnorodności można stworzyć niepowtarzalne rzeczy.

Materiały do modelowania

Glina Polimerowa, rąk, które są prezenty dla bliskich, wymaga użycia narzędzi pomocniczych i specjalnej powierzchni roboczej.

Zestaw narzędzi początkujący mogą obejmować noże do cięcia materiałów o różnej grubości i wałka. Ale w procesie twórczym może być użyteczne Formy do polimeru gliny.

Co im się podoba? Ta szczególna forma znaczków, które umożliwiają pewien wzorzec lub przygotować grunt dla szybko i pięknie mocowania dekoracji. Można je kupić w sklepach lub tworzyć własne.

Oprócz narzędzi potrzebnych do przygotowania i pracy. Doświadczony Master polimerowe gliny, zaleca się stosowanie go nawet błyszczącą powierzchnię szkła lub ceramiki. To zalecenie jest podyktowane przez praktykę, ponieważ tworzenie kulek z gliny polimerowej konieczne do „rolki”, aby uzyskać żądany kształt. I zrobić to ręcznie lub na prostej powierzchni jest trudne. Po tym wszystkim, kulka może tworzyć rodzaj wzoru, ale sama powierzchnia jest pokryta płatów gliny mikrokusochkov.

Ponadto w czasie wytwarzania produktów z gliny polimerowej wymagane zasobnika na którym ozdoby lub dekoracji podlega wysuszenia w suszarce o pożądanej temperaturze. Dla tych celów lepiej jest przeznaczyć oddzielną patelnię, ponieważ jego dalsze wykorzystanie do celów kulinarnych jest niemożliwe. Ten zestaw narzędzi będzie wystarczające, aby rozpocząć tworzenie. W procesie doskonałości każdy needlewoman generuje swój własny zestaw w zależności od tego, że tworzy.

Podsumowując, należy stwierdzić, że glina polimerowa, ręce, które mogą być formowane w oryginalnych elementów – bardzo nastrojowym materiału, z którego przestrzeganie zasad stosowania zależy od wyniku końcowego.