842 Shares 3602 views

Najbardziej popularne części lub co jest częściej łamane przez rosyjskie samochody?

Jednym z "kłopotów" jest awaria maszyny. Jeśli kupisz samochód "poza linię montażową", najpierw powinieneś uważnie opiekować się żelaznym koniem, z czasem, aby poddać się konserwacji i używać wysokiej jakości paliwa. Ale prędzej czy później części ulegają zużyciu, a teraz nadszedł czas, aby wymienić niektóre z elementów.


Sytuacja z częściami zamiennymi do samochodów różnych krajów może różnić się bardzo drastycznie. Najbardziej popularne w tej chwili w Rosji są japońskie, niemieckie i rosyjskie samochody. Coraz bardziej popularne są koreańskie i chińskie samochody szybko doganiające czołowe trzy.

Więc nie jest tajemnicą, że dużo kosztowne będzie kupowanie części zamiennych do samochodu niemieckiego niż na przykład rosyjskie.

To nie jest również tajemnica, a samochody krajowe spotykają się znacznie częściej niż samochody zagraniczne, a nawet samochody używane, więc należy z góry wiedzieć, jakie złamania występują najczęściej w rosyjskich samochodach. Pomoże to uniknąć wielu nieprzewidzianych sytuacji. Po pierwsze, będziesz już świadomy, gdzie możesz zakupić niezbędne części. Po drugie, awaria nie zaskoczy Cię, znasz już słabe punkty swojego samochodu.

Więc weźmiemy pod uwagę najbardziej popularne części zamienne lub co jest częściej łamane przez rosyjskie samochody?

Należy zauważyć, że na każdym etapie starzenia się samochodów występują rodzaje uszkodzeń, a także amortyzacja części zależy od typu samochodu, jego akcesoriów i sposobu działania. Będziemy rozważyć ogólne statystyki awarii i najbardziej zakupionych części zamiennych.

Zawieszenie jest jedną z "chorych" części samochodów krajowych. Wystarczy spojrzeć na jakość dróg rosyjskich i zrozumiemy, dlaczego tak się dzieje. Co do zasady, nasze maszyny są eksploatowane głównie na drogach krajowych, co prowadzi do szybkiego zużycia zawieszenia. W związku z tym częściej samochód biegnie poza drogą, pokonując dziury, kałuże i wiaderko, tym szybciej ta część się nie powiedzie.

Następnym, często wymienionym elementem jest akumulator. Sposób wyzysku i silny klimat syberyjski wpływają niekorzystnie na ten szczegół samochodu. Aby bateria trwała tak długo, jak to możliwe, należy uprzywilejować się tylko modeli wysokiej jakości, które zostały sprawdzone przez kierowców od ponad roku, a zatem dokładnie monitorować baterię.

Silnikiem jest inny mechanizm, który często przychodzi w ruinę. Może to być wiele powodów. Jednym z głównych czynników wpływających na stan silnika jest paliwo. Niespotykana benzyna wielokrotnie zwiększa zużycie silnika, zatyka się jego części. Równocześnie w tym samym czasie dochodzi do awarii pompy paliwowej. Smary, które nie spełniają wymaganych właściwości, przyczyniają się również do szybkiego zużycia silnika i związanych z nimi części.

Innym szczegółem, który często się zmienia, jest zderzak , ale w większości przypadków jego wymiana jest związana z niewielkimi wypadkami.

Tarcze i klocki hamulcowe łamią się z godną pozazdroszczenia częstotliwością. I chociaż to nie jest tak skomplikowane, to zajmie dużo czasu i energii, aby ją zastąpić.

Oprócz poważnych problemów często występują drobne awarie. Świece, bezpieczniki, żarówki i inne drobne elementy bardzo często spotykają się z problemem, więc właściciel samochodu jest wskazany, aby mieć takie rzeczy zawsze pod ręką.