529 Shares 938 views

Fioletowy Zolushkin opis sen. Jak dbać o fioletowych odmian Zolushkin śnie

Kwitnie Dużo nazw. Nazywa się altówka, Motyl, bratek lub fioletowy. Do tej pory, rodzaj viol ma około 500 odmian! Większość zwyczaj fioletowy pokój – Zolushkin sen. Ma zupełnie nietypowe dla senpoliy rysowania różnych płatków falistych. Jak dbać o rośliny doniczkowe? Jakie opcje są tam w fiołków kwiatowych w tej klasie? Na tej i wielu innych tematów w tym artykule!


Zolushkin Violet zdjęcie sen i opis

Lush czapka Terry delikatnie marszczona białe kwiaty o bogatej siatki truskawki na górze kwiatem i falbanki sypkich – który wygląda jak tej odmiany fioletowej. Ona ozdabia jej zielono-brązowy grzywkę. Należy zauważyć, że gdy rozwiązanie koloru pąków – odparowania i bieli. Dopiero z czasem i altówka falbanką krawędzie są pomalowane. kwiaty fioletowe Zolushkin sen bukiet. Rozmiar jednego kwiatka może mieć do czterech centymetrów.

Wygląda to bardzo atrakcyjne liści i altówka Zolushkin sen. Ona jest ciemnozielona, z czerwonym spodem. Gniazdo rozprzestrzenia, ale jest płaski i kompaktowy. Duże, faliste liści.

zwłaszcza fiolety

To wynik pracy hodowlanej zdobył serca ogrodników ze względu na jego piękny wygląd i łatwość pielęgnacji. Recenzje tej rośliny są bardzo pozytywne.

Istnieje kilka podstawowych opcji kwitnienia Zolushkinogo snu:

  • są kwiaty w kolorze białym, których falbany truskawek i siatki są tylko na górnych płatkach;
  • istnieją fiolety z białych kwiatów, w którym siatka znajduje sie tylko na górnych płatkach i falbany są zlokalizowane w kwiat;
  • Najbardziej żywy kolor fioletowy Zolushkin opcja sen – kwiat śnieżnobiały z bujną falbanki i siatki na wszystkich płatkach.

kwitnący fiołek

Saintpaulia pokój kwitną wcześnie, kwiaty są dość powszechne. W tym przypadku, kwiaty są trzymane na roślinie przez półtora do dwóch tygodni! Po kwitnieniu, płatki spadają, ale w tym samym czasie na jednym fioletowym Zolushkin snu wystarczająco łodygi do czasu tworzą bujne korek frotte.

Opieki domowej fiolet

Zbyt wiele początkujący hodowcy uważają, że wszystkie fiołki, w tym krajowe, – rośliny są wyjątkowo kapryśna. Ale w rzeczywistości, Viola nie wymaga specjalnej opieki. Aby kwiat róży bujne i jasny, trzeba przestrzegać pewnych zasad.

Temperatura i oświetlenie

Pot odmian fioletowych Zolushkin sen należy umieścić w miejscu oświetlonym, podczas instalacji nie powinny być narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych! Jeśli zdecydujesz się rozwijać altówce na parapecie, upewnij się, że liście nie dotykać szkła – w przeciwnym razie roślina może się poparzyć. Można zapewnić dodatkowe oświetlenie kolorów przy użyciu lamp fluorescencyjnych. Przydatne jest znalezienie świetle około 16 godzin dziennie.

Jest bardzo ważne, aby utrzymać pewien reżim temperatury latem termometr powinien pokazać 23-25 stopni Celsjusza, a zimą – około 18. Nie należy zapominać, że fiołki nie tolerują przeciągi, ale tlen jest niezbędny dla ich rozwoju. Dlatego konieczne jest, aby przewietrzyć pomieszczenie, najpierw usuwając kwiat do innej lokalizacji.

Podlewania fiołki Zolushkin marzyć zdjęć i funkcje

Nadmierna ilość fiołków wody umiera. Ale nie można zostawić je suche. Optymalny system nawadniania – dwa razy w tygodniu. Kwitnienie altówki podlewanie jest konieczne ze szczególną ostrożnością – woda nie dostała się kwiatostanami. Nawiasem mówiąc, tak, że roślina nie boli, fioletowy nie jest zalecany do rozpylania w okresie kwitnienia.

Najlepszym rozwiązaniem podlewania – knot! To zajmie kawałek liny syntetycznej o grubości około dwóch milimetrów. Tampon musi być przepuszczony przez otwory odwadniające w dnie garnka. Następnie w naczyniu jest konieczne ustalenie drenażowe (glinki i żwiru) i gleby dla roślin i roślin altówce. Z doniczce jest zamontowany powyżej pojemnika z wodą, jest on zanurzony w drugim końcu z knotem. Zakład jednocześnie uzyskać wystarczającą ilość wilgoci i pozostaje zdrowy.

Wybór gleby i pot na altówkę

Gleby dla fiołków doniczkowych niewiele różni się od viol ogrodzie. Jak również „braci ulicznych” senpolii domu jak pożywne i luźnej glebie. Idealny skład – piasku (1 część), darni (3 części) i czerń ziemi (5 części). Dodatkowa moc może sprawić, aby ziemia mchu Sphagnum lub kawałek węgla drzewnego.

Pot fioletowy Zolushkin sen nie powinien być głęboki na tyle niska pojemność średnicy 7-10 cm. W doniczki mniejszy będzie uważnie.

nawożenie fiołków

Aby roślina rozkwitła wspaniale, potrzebuje opatrunku. W zimie, gdy wystarczy nakarmić fioletowy organiczny nawóz. Ale wiosną i jesienią jest to konieczne, aby nawóz – co najmniej raz w miesiącu. Lato nawozić rośliny wystarczy, jeśli tego potrzebuje.

reprodukcja

Według opinii, fiolet Zolushkin sen łatwo rozmnażane. Istnieją dwa główne warianty. Po pierwsze – rozmnażanie wegetatywne. Fioletowy powinny być w średnim wieku. Sadzonki są w drugim rzędzie, trzeba wyciąć. Następnie konieczne jest, w celu rozpuszczenia się w wodzie, aktywowany węgiel tabletki. W tej części łodygi powinny być umieszczone – przed pojawieniem się korzeni. fiołek to trzeba wpaść do gleby.

Jest też inny sposób – cięcie łodygi można sadzić bezpośrednio do gruntu, a następnie zamknij folii polietylenowej, która jest najpierw trzeba wykonać otwory.

Świetnym rozwiązaniem – pasynkovanie. Aby pasierb złowionych na nie powinno być minimum trzech liści. Oddzielone od dorosłych rośliny potrzebują pasierba skalpelem lub szydło. Ważne jest, aby nie uszkodzić liści. Oddzielone od fiolety pasierbów przeszczepionych do garnka, szklarniowe warunki stworzone dla nich – to pomaga młodym roślinom zakorzenić i adaptacji.