719 Shares 1137 views

Stan hipoglikemii. Co to jest?

Cukrzyca nie jest niebezpieczny sam w sobie, ale przez komplikacji, które mogą powstać na skutek niewłaściwego zachowania pacjenta. Jednym z najczęstszych powikłań – stan hipoglikemii. Co to jest? Jest to niebezpieczne, że rozwija się bardzo szybko. W ciągu kilku minut, pacjent może stracić przytomność, a bez szybkiej pomocy medycznej może doprowadzić do śmierci w ciągu krótkiego czasu.


Stan hipoglikemii – co to jest? Ten gwałtowny spadek cukru we krwi. Najczęściej zdarza się, gdy cukrzyca insulinozależna, ale zdarza się w cukrzycy typu 2. Niebezpieczne hipoglikemia, że w mózgu pacjenta w tym czasie nie ma glukozy i komórka może umrzeć. Człowiek jest tak wykonana, że glukoza przenika do mózgu bezpośrednio z krwi bez pomocy insuliny. Ale brak neuronów cukru nie może prawidłowo wykonywać swoje funkcje. Czczo komórki mózgowe osoba zaburzone koordynacji ruchów, traci zdolność do jasnego myślenia i monitorować ich działania. W ciężkich przypadkach, pacjent zapada w śpiączkę. Rozpocząć organicznych zmian chorobowych w mózgu. Dlatego ważne jest, aby w odpowiednim czasie ulgi hipoglikemii jest. Co to jest? Pacjentka była pilna potrzeba zwiększenia zawartości cukru we krwi, na przykład, jeść słodycze, pić wodę cukru lub wprowadzić glukagonu. Po pewnym czasie, należy kontrolować poziom cukru.

Aby zapobiec ponownemu redukcji, konieczne jest, aby coś zjeść, który zawiera wolne węglowodany: jabłko, ciasteczka, kanapki. Niedopuszczalne użyć do tego tłuszczowych Produkty – masło, lody, tłustych mięs, itp Następnie, pożądane jest, aby jeść kapustę lub sałatę, aby zapobiec gwałtowny wzrost cukru …

W jaki sposób można rozpoznać objawy hipoglikemii i zapobiec utracie świadomości?

Pierwszy etap powikłań – jest to uczucie głodu. Pacjentka była pilna potrzeba do pomiaru poziomu cukru we krwi. Jeżeli jest ona mniejsza niż 4 mmol na litr, to jest konieczne do działania. Jeśli nie zostanie to zrobione, pacjent odczuwa osłabienie, pocenie się, drżenie w kolanach – mózg wydał polecenie, aby wrzucić do adrenaliny i kortyzolu we krwi. Może pojawić się blady, senność, zaburzenia mowy i zachowania. Ważne jest, aby zjeść coś słodkiego na tym etapie, kiedy pacjent może nadal żuć.

Drugi etap hipoglikemii – co to jest? Charakteryzuje się tym, że pacjent jest blady i spocony mocno, że widzi podwójnie, że nie wie, co robi. Być może rozwój delirium, pojawienie się agresji. Konieczne jest, gdy pacjent jest przytomny, podać mu do picia coś słodkiego, trzeci etap może nastąpić w przeciwnym razie szybko.

Trzeci etapie – utrata przytomności i śpiączki. Pomóc w tej sprawie, tylko lek, i tym szybciej będzie, tym lepiej, ponieważ komórki nerwowe z niedoborem glukozy umierają bardzo szybko.

Dlaczego jest hipoglikemia występuje u chorych na cukrzycę?

  1. Jedną z najczęstszych przyczyn – opóźnienie w żywności. Jeśli pacjent dostaje się do sytuacji, kiedy nie mogą jeść, powinien zawsze być z cukierkami lub słodkiej wody.
  2. Atak zdarza rzadziej z nadmiarem insuliny. Jednak u pacjentów z doświadczeniem to prawie nigdy nie zdarza.
  3. Czasami hipoglikemii jest źle jedzenie, gdy pacjent spożywa mało węglowodanów.
  4. Jednym z powodów jest to, aby wziąć napojów alkoholowych. Alkohol z czasem znacznie zmniejsza poziom cukru, więc po napoju, trzeba zjeść coś słodkiego.
  5. Najczęściej hipoglikemia rozwija się po nadmiernym wysiłku fizycznym. W tym przypadku również trzeba mieć pod ręką kawałek krystalicznego cukru lub słodkiej wody.

Zasadniczo wszyscy diabetycy czują wystąpienia hipoglikemii, ale czasami można pominąć ten stan. W takim przypadku pacjent jest zobowiązany do przeprowadzenia, oprócz leków i żywności, łagodzi ataku, a nawet karty, na której jest napisane, że był cukrzykiem.