802 Shares 6517 views

BenQ W1070. Multimedialne projektory. Opis i charakterystyka

Jeśli uważasz, że „projekcja budżetu” – low-power, wpisuje się w dłoni urządzenie, to nie jest tak. Podobnie jak reszta elektroniki, elementy kina domowego stają się coraz tańsze i lepsze. A modele takie jak W1070 BenQ, wyróżnia się.


funkcjonalność

Projektor BenQ W1070 pozwala na odtwarzanie 3D, posiada wbudowane głośniki i wystarczająco mały, aby zmieścić się w torbie mężczyzny. Urządzenie zapewnia doskonałą jakość obrazu, doskonałe kolory i dobry poziom czerni dla jego ceny. W1070 dać szanse na wszelkie projektorów, które po prostu przychodzi do głowy.

Oczywiście, nie bez wad. Choć 3D jest bardzo dobre, kompletne BenQ w1070 okulary dostępne. Jeśli kupisz dwie pary dla $ 99 każdy (produkty innych firm nie będzie działać), wówczas cena wzrośnie do poziomu 3020 Epson podobnej jakości. Jeśli jednak nie ma potrzeby 3D, to nic innego nie będzie w stanie znaleźć w tej cenie.

projekt

Chociaż wiele nowoczesnych projektorów wykonane są w stylu ery kosmicznej, W1070 BenQ przypomina sale spotkań urządzeń. Można argumentować, że w przeciwieństwie do telewizji, ludzie nie patrzą na niego, więc projekt nie powinien robi dużej różnicy. Urządzenie białego srebro małe – 312 x 109 x 244 mm.

W prawym górnym rogu panelu umieszczone zwykłe przyciski i chwiejny przesuwnej pokrywy za obiektyw z manualnym zoomem i skupić się na lewo. Otwarcie suwaka, to można zobaczyć na śruby do regulacji pionowego przemieszczenia układu optycznego. Zdaniem właścicieli, będzie potrzebował pomocy śrubokręta, bardzo trudne do dokonywania korekty dla niego, ponieważ wymaga dużej precyzji. Dziękuję, oraz na fakt, że taka możliwość w ogóle istnieje. Niezbyt imponująca i przednia kratka wentylacyjna. W przeciwieństwie do Epson 3020, nie blokuje podświetlenie ekranu. to nie jest tak widoczny w ciemnym pokoju, ale byłoby lepiej, gdyby nie istniała w ogóle.

Menu oferuje prosty interfejs, który jest łatwy w obsłudze. Panel sterowania jest podobny do zdalnego sterowania tanie odtwarzacze DVD, kina domowego i nie warte więcej niż tysiąc dolarów. Jest mały, ale funkcjonalny.

funkcje

BenQ wykorzystuje chipset DLP DarkChip3 i ma jasność 2000 lumenów, z których jest dość dobry dla kina domowego tej wartości. Dostępność 3D raczej nieoczekiwany na tym poziomie, a nie jest tylko na pokaz, a umiejętnie wdrażane. Okulary podczerwieni nie uwzględnione. Dla tych, którzy często nie oglądać filmów i chowa się w obudowie projektora, boczne głośniki 10-watowe będą bardzo mile widziane. Aby zwiększyć żywotność lampy Tryb Eco Blank. Gdy jest on uruchamiany w przypadku braku sygnału strumienia świetlnego jest zmniejszona, i wyświetla komunikat w uroczym „Zapisz się do 70% mocy lampy. Teraz jest czas, aby przyczynić się do ochrony naszej planety. " Lampa do projektora BenQ W1070 jest dość drogie, a ten tryb pozwala rozszerzyć swoje usługi od 3500 do 6000 godzin.

instalacja

Większość projektorów ma regulowaną wysokość, aby przywrócić obraz na ekranie. W 3020 Epson ma tylko regulowane przednie nogi, a BenQ pozwala na dostosowanie bardziej i tył w celu skompensowania nierówności powierzchni.

firma produkcyjna podjęła krok do przodu, zapewniając możliwość regulacji pionowego przesunięcia obiektywu. To daje pewną elastyczność w zakresie instalacji urządzenia na ekranie, bez uciekania się do cyfrowej korekcji zniekształceń.

Aby ułatwić montaż BenQ W1070 Instrukcja obsługi zawiera informacje dotyczące wyboru umieszczenie urządzenia, aby uzyskać żądany rozmiar ekranu i pionowego przesunięcia obiektywu.

ustawienia obrazu

Bloki BenQ zmienić kolor i odcień. Jednakże istnieją inne kontrole, w tym wielu zaprogramowanych trybów, skali szarości oraz ulepszony system zarządzania kolorem CMS, który jest znacznie bardziej niebezpieczne w rękach niewykwalifikowanych. Aby skalibrować właściciele są zmuszeni do korzystania z CMS.

BenQ nazywa „oszczędne” Low Power Mode, lampy i jej włączenie pozytywny wpływ na poziom czerni, oszczędzając dużo światła w ciemnym pokoju. Jest też świetnym rozwiązaniem Brilliant Color, których użytkownicy są również zalecane do użycia, gdyż poprawia pewne aspekty obrazu.

Aby ułatwić ustawienie instrukcji obsługi BenQ W1070 opisuje jak zainstalować kąt projekcji, korekcję zniekształceń i poprawę jasności, kontrastu, koloru i temperatury koloru, ostrości i innych.

połączenie

BenQ posiada zarówno analogowe, jak i cyfrowe złącza, więc nie zależy od rodzaju źródła sygnału chcesz się połączyć. Istnieją dwa porty HDMI, komponent wideo, a złącze kompozytu nawet S-Video, który jest obecnie rzadkością. Oczywiście, nie jest terminal komputerowy z wejściem audio i wyjściem dla tych, którzy nie chcą korzystać z wbudowanego głośnika.

jakość obrazu

Blokowanie światła z przodu kratka nieco lepszy poziom czerni, ale nie dość, że jest to zauważalne dla oka. Kontrast W1070 BenQ imponujące jak na swoją cenę, choć nie może się równać, takich jak Sony. Jednak jest jedna rzecz, że producent nie był w stanie opanować: niektóre projektor niskopoziomowe smaruje zacienione części. Na przykład, w rozpiętości romulańskiej statku w serii Star Trek TV ukryć wykończenia swojego ciała, co pozwala zobaczyć, że EPSON. Konfiguracja projektora do wyświetlania tych danych jest możliwe, ale nie bez kompromisów w innych dziedzinach, takich jak poziom czerni.

natężenie światła projektora jest wystarczająca do ciemnego pomieszczenia i StudioTek ekranu 130 120 cali. Maksymalny strumień świetlny wynosi 53 fL w trybie dynamicznym, to jest bardzo dobre dla budżetu projektora, ale kolory stają się katastrofalne. Liczba ta jest lepsza niż Mitsubishi, ale gorzej niż Epson.

dokładność kolorów

Jeśli weźmiemy za punkt wyjścia koszt projektor 4000 $ Sony VPL-HW50ES, kolor BenQ bliżej niego niż Epson, takie jak żółty. W porównaniu z Sony W1070 jeszcze trochę gorzej, a brakuje mu czerwoną nasycenia. kolor projektor wysyła dobre i wystarczająco blisko do normy. Stosowane chipem DLP, czarne obszary obrazu są neutralne w stosunku do niebieskawo Epson. Jest to najbardziej widoczne w dramatycznie ciemnych scenach.

Przetwarzanie wideo

Za małe pieniądze BenQ pozwala na oglądanie filmów jak najbardziej zbliżył się do tego kina domowego. Na przykład, nie ma prześwietlenie w scenach wschodu. Plazmy i LCD nie są w stanie obsłużyć taką scenę lub nie mają wystarczającej zdolności do zapobiegania banding gładkie gradacje kolorów.

Według opinii użytkowników, BenQ W1070 konsekwentnie traci filmu w rozdzielczości 1080i, podczas gdy reszta doskonałej Epson pokazuje fruwające pionowe pasy. Zawartość Blu-Ray 24 f / s jest również odtwarzane bez zakłóceń.

jasne światło

Chociaż BenQ Daje Epson, działa całkiem dobrze w ciemnym pomieszczeniu, ale nie na tyle, aby zapobiec wpływem światła ze świetlikami. Jeśli potrzebujesz urządzenia, które będzie działać bez problemów w oświetlonym pokoju, konieczne jest, aby zwrócić uwagę na projektorów biznesowych lub zapłacić dużo więcej.

3D

Projektor do tysiąca dolarów BenQ W1070 3D zachwyca swoją jakością. Żaden z telewizora mniejsza kwota ta nie jest w stanie nadać obrazowi głębi bez przesłuchów. Punkty również przyczynić się do zwiększenia kontrastu i dają lepsze poczucie „czarnej” w tle.

werdykt

BenQ W1070 projektor jest doskonała, ale jeśli wziąć pod uwagę koszty 3D okulary, możliwe jest, aby rozważyć inne alternatywy. Na przykład, Optima HD25 robi to samo w tej samej ceny i jest w komplecie z okularami. Ale jeśli 3D nie ma pierwszeństwa przed W1070 staną się opłacalne nabycie.