183 Shares 7347 views

PMM pistolet: opis zalet i wad

PM pistolet, w rzeczywistości, wśród dziadka nowoczesnych systemów uzbrojenia. Został on stworzony z powrotem w odległej 40-wybitnego projektanta-rusznikarza Makarow. Ale wojna zapobiec przynieść ten sprzęt dowódców do masowej produkcji. Dopiero po zakończeniu jej następnego konkursu została zorganizowana.

Podstawowe wymagania dla projektantów były takie, że nowa próbka była zwarta i posiadał mechanizm samo-napinający wyzwalania (USM). PMM pistolet doskonale nadaje się do tych warunków.

wygląd tła PM

Właściwie o produkcie Makarov słyszał wszystko. Ale nie każdy wie, że miał swoją szczególną historię narodzin.

W latach przedwojennych, został on już używany przez co najmniej słynnego TT. Niemniej jednak poszukiwanie najlepszych broni dla dowódców Armii Czerwonej nie powstrzymało.

W osobistych broni oficerskich od mistrza Tokariew byli zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy. Dlatego pistolet nie jest tylko znaleźć prawdziwe wady, ale również spojrzał na marne. Co? No, na przykład, jednym z warunków, które musiały być zgodne z TT, więc to jest strzelanie przez szczelinę obserwacyjną czołgu!

Tak, bez użycia pistoletu zbiornika stał bezbronny …

Głównym powodem, dla przejścia do TT w PM jest fakt, że ten ostatni ma bardziej wyraźny wpływ na zatrzymanie. 9 mm pocisk PM większość energii dla organizmu, a nie przebija się przez niego, jak TT.

Uczestnicy

Niemniej płatnerze ZSRR Igor Rakov, Korovin, P. Voevodin, F. Tokariew i inne prace zostały wykonane w ramach konkursu w 1938 roku, aby utworzyć nowy rekord życiowy broni dowódców armii radzieckiej.

Po testach, które podane są długie i dramatyczne, zdobył broń Vojvodina. Ale wojna nie pozwoliła aby doprowadzić go do produkcji.

Po wojnie, nowy konkurs został zorganizowany, a na tym etapie wygrywa pistolet Makarov PMM broni pana.

kaseta PM

Dla nowego produktu musiały być umieszczone w miejscu i nowej kasety. Jednak uważa się, że wielkość kasety wymiana 7,62 x 25 mm, z drugiej strony (9 mm) cięcie pozwoliło na wykorzystanie starej amunicji, co było bardzo dużo w rękach prywatnych w tych latach powojennych.

Podstawą do opracowania nowego naboju utworzonego przedwojenne niemieckie „GECO 9×18 mm ultra”. Ale nowa amunicja dla „Makarow” różnił się od niemieckiego bardziej imponującej średnicy pocisku.

Po tych pracach Pistolet PM MMP stała się główną bronią, która wyposażona jest w wojsku i policji do końca lat 80-tych.

modernizacja PM

Aż do początku lat 90-tych w służbie organów ścigania i personel wojskowy PM był główną bronią. Ale wymagania czasowe spowodowały konieczność stworzenia bardziej zaawansowanych środków rażenia. Pistolet PM zmodernizowane PMM został opracowany w ramach konkursu „Grach”.

W ramach nowego produktu został stworzony wzmocniona Chuck 9×18 mm PMM. Nowa amunicja miała jaśniejszą kulę i wzmacniany ładunek prochu. Jej prędkość zmieniła się z 315 m / s do 430 m / s.

Zgodnie z nowym wkładem została stworzona i nowego pistoletu – MMP, którego prototyp służył jako standardowy PM. PMM otrzymał również wzrost magazynu o dużej pojemności i 12 nabojów. Dla większej łatwości użycia broni dowódcy otrzymali osobiste i dostosować uchwyt obudowy.

pistolet Air

pistolety pneumatyczne są szeroko stosowane zarówno do sportu i rekreacji wśród ogółu populacji. Różnorodność tego typu broni jest to, że aby spełnić wszelkie wymagania i preferencje strzelanie entuzjastów sportowych.

Pistolet pneumatyczny MR 654k PMM odtwarza strukturalnie model wojskowy PM. Model ten jest całkowicie wykonany z broni stalowych. Beczka gwintowany jego długości. – 9,6 cm rama pistolet jest wykonana jako trochę osłabione, w przeciwieństwie do walki PM. Ale usunięto śrubę i umieszczone na przystanku slajdów w taki sam sposób, jak w jego towarzyszy broni palnej przez człowieka.

Pneumatyczny zachowane niemal taką samą wagę i wymiary jak w walce:

 • Waga – 730 gramów.
 • Całkowita długość – 16,9 cm.
 • Wysokość 14,5 cm.
 • Szerokość – 3,5 cm.

Uchwyt pneumatyczny zamiast nabojów oprawkę pomieścić wkład sprężonym gazem o 8 do 12 gramów. Zawiera on również zawór 13 i kasetę kul kulisty kształt, który może być miedź ocynkowana, stal.

Urazowe PM-T

PM-T – bardzo różny rodzaj broni niż pistolet pneumatyczny "MR 654k Rook" (PMM). Prototyp w urazach służył jako walki „Makarow”. Ale w bagażniku, tuż za komorą kasety ustaw partition-pin. Ta sama obudowa, w przeciwieństwie do zwalczania, wgłębienia dostosowane do osłabienia.

Głównym celem realizowanym przez deweloperów Ltd. PKB i ZID – zachowaj „wartość historyczna” broni. W tym celu, minimalna liczba zmian zostały wykonane w konstrukcji broni.

Dla tych, którzy nabyli takie wystąpienie, ważne było, że nie tylko broń do samoobrony, ale był znany jako kolekcjonerski egzemplarz. Jest to spowodowane faktem, że pierwotne wyrzutnie jako produkt przekształconego walce PM, które zostały wyprodukowane z 1950 1980

Między innymi, pistolety, które zostały wyemitowane w czasach radzieckich różnił się jako wysokiej jakości stali i niezawodności samolotów produkcyjnych i przetwórczych. Te cechy odróżnić tę wersję pistoletu z nowoczesnymi odpowiednikami.

Ci, którym udało się kupić PM-T (i zostały one zwolnione tylko około 5000 sztuk), to opłaciło. Jeśli przed cenie pistoletu w sklepach karabinów były w 16-18 tys. Rub., To teraz można kupić „z rąk” za cenę przekraczającą 50 000 rubli.!

MMP-12

Pistolet Makarowa zmodernizowane MMP-12 odnosi się do broni Samozaładowczy, który opiera się na zasadzie swobodnego odrzutu slajdów. Ponadto, posiada mechanizm samo napinacza, który umożliwia otwarcie ognia bez napinania młotek.

Kryteria skuteczności MMP-12:

 • Kasety – 9×18 PM (9×18 PMM) kaliber 9 mm.
 • Pistolet Waga – 760 g
 • Całkowita długość pistolet – 169 mm Długość lufy 93,5 mm, z szybkością 30 rundach / min ..
 • Sklep wzrosła do 12 rund.

Na wyjściu z prędkością pocisku beczki:

 • 315 m / s – w PM;
 • 430 m / s, – Y podaniu.

Jednak tutaj musimy wziąć pod uwagę, że lepsze wyniki od MMP pistolet pojawiają się tylko z kaset, które zostały zaprojektowane specjalnie dla IMP. A jeśli nie brać pod uwagę obecność sklepu ze zwiększonej przepustowości, MMP w jego cech jest PM, którzy nawet w czasie walki nie jest w stanie razić cele w kamizelkach pancernych.

Do pistoletu zalety są następujące:

 1. Jest to dość trwały pistolet.
 2. Bardzo solidny broń.
 3. Obsługa jest bardzo prosta.
 4. Kompaktowy.
 5. Dostępność części zamiennych.

Wady: MMP

 1. Spust jest konieczne zastosowanie wystarczająco dużej siły.
 2. Brak zaawansowanych przyrządów obserwacyjnych.
 3. Neergonomichnaya uchwyt.
 4. Nieodpowiednie wykończenie bagażnika.

Przy małej odległości widoczność 50 metrów PMM, jest używany głównie przez pracowników organów ścigania. W przypadku korzystania z pistoletu jako broni wojennej, a następnie, w zasadzie, jest on traktowany jako broni wojskowej ostatnia szansa.

Specjalne jednostki stosowane również pistolet MMP-12 z tłumikiem. Transformacja ta pozwala na korzystanie z tej opcji PMM podczas operacji specjalnych. Jednak należy zauważyć, że w większości innych jednostek specjalnych są obecnie w użyciu, bardziej nowoczesne pistolety.

Pojawienie się po południu na rynku międzynarodowym

Ale międzynarodowe uznanie PM dokonał po 80 latach, gdy upadł mur berliński, a strumień rynek wypłynęła z pistoletów stad byłej NRD.

Jeśli wcześniej „Makarow” został wyprodukowany w ZSRR, a nie do sprzedaży komercyjnej, ale tylko na potrzeby armii i MSW, teraz na rynku broni można znaleźć setki tysięcy karabinów produkowanych w Chinach, na Węgrzech, w Polsce i byłej Czechosłowacji.

Jest to szczególnie interesujące, że „Makarovsky” produkt jest bardzo popularny w Stanach Zjednoczonych. Rynek broni dla właścicieli prywatnych, a więc jest dość obszerna, ale „Makarow” kiedyś trudne do spełnienia. Teraz PM dla Amerykanów przestało być wyłączną broń, a teraz jest ich całe kluby fanów rosyjskiego pistoletu w Stanach Zjednoczonych, które powinny trzymać mistrzostwa w łucznictwie, produktów „Makarov”!