754 Shares 9109 views

Pamięć cache – co to jest? Co to jest pamięć podręczną przeglądarki?

Cache – pamięć o dużej prędkości, który wykorzystuje procesor PC do przechowywania często wymagane informacje w czasie. To zwiększa wydajność jakości jako „punkty” do procesora, gdzie jest to konieczne, aby szukać informacji i jak uzyskać dane najszybszą drogę.


Zasada działania

Pamięć cache bezpośrednio wpływa na szybkość różnych operacji, jak sklepy z góry żądane dane. Zasada jego działania można opisać za pomocą prostego przykładu. Każda osoba, aby zoptymalizować swoją pracę stara się umieścić na swoich przedmiotów stacjonarnych w określonej kolejności logicznej. Najprawdopodobniej w przyszłym zajmie, telefon, prąd żądane katalogi, dokumentacja, itd. D. Jest mało prawdopodobne, że ktoś ukrywa się za każdym razem, gdy potrzebne dokumenty do raportu rocznego pięć lat temu, bo to wymaga czasu i wysiłku. To właśnie na tej zasadzie i działa cache. Co to oznacza w poziomie maszyn? W rzeczywistości, podobny proces. Wszystkie informacje zawarte w komputerze do pewnej hierarchii. Jeśli niektóre informacje są wymagane częściej niż inni, one, odpowiednio, są bliżej.

poziomy

Pierwsza instancja, która jest zaangażowana w dostarczanie informacji do procesora komputera osobistego, wykonuje pamięć. Jednak, mimo że jest wiele razy szybciej niż dysk, to nie zawsze nadążyć specyficznych potrzeb tego chipa. Dlatego dane, które są używane częściej niż inni, jest przenoszona do pamięci podręcznej drugiego poziomu. Co to jest? W tym przypadku, pamięć znajduje się osobny chip, ultra-wysokiej prędkości, która znajduje się w pobliżu procesora, a na nowych komputerach i ogólnie zintegrowany samego chipa.

Informacja używana częściej, na przykład, ten sam zespół, przeniósł się do procesora komórek specjalnego i przedstawia się pamięć podręczną pierwszego poziomu. Jest to najszybsza pamięć w komputerze osobistym.

Kolejność działań

Jak tylko procesor musi wykonać pewne zadanie, najpierw analizuje dane w rejestrze. Jeśli informacja nie ma, on zwraca się do pamięci podręcznej pierwszego poziomu, a następnie – do pamięci podręcznej drugiego poziomu. Jeżeli nie ma informacji też nie zostanie znaleziony, to procesor odnosi się do pamięci RAM. W ostatecznej wersji, jeśli niezbędne dane nie zostały nigdzie indziej, urządzenie odczytuje informacje z dysku twardego. Zgodnie z tym, im szybciej procesor stwierdzi niezbędnych danych, szybciej wykonywać swoje zadanie.

Kluczowe cechy

Technologia buforowanie ma następujące cechy:

 • Cache – szybsze rodzaj pamięci o stosunkowo małej wielkości. To działa z większą objętość, ale wolniej pamięci.
 • Podczas poszukiwania prawego procesora informacyjnego sprawia, sprawdzając za prawo danego mu. Jeśli zostaną one wykryte, to jest to „hit”, a jeśli nie – jest „poślizg”. Liczba pomyłek i trafień, i określa szybkość procesora w stosunku do powierzonego mu zadania.
 • rozmiar pamięci podręcznej jest znacznie mniejsza niż pamięci głównej lub zdolności, które posiada twardy dysk komputera osobistego.

Użycie pamięci podręcznej w przeglądarce

Podczas pracy, użytkownik w przeglądarce internetowej ładuje stronę internetową, wiele obrazów, skrypty, dźwięki i wiele innych informacji, które mogą być przydatne później. Dane te są znane jako pliki tymczasowe lub pliki cache. Jest to dość skomplikowany proces, który dodatkowo do wszystkich wyżej, obejmuje szereg innych materiałach

 • pliki cookie.
 • Informacje, które użytkownik wskazany w pasku adresu.
 • Journal of odwiedzanych stron internetowych.
 • Różne dane, które zostały wprowadzone na stronach internetowych i portali.
 • Informacje na temat pobierania plików.
 • Haseł i loginów do różnych zasobów internetowych.
 • Ustawienia strony i więcej.

Cała procedura, z jednej strony, jest to bardzo przydatne, ponieważ oszczędza czas w procesie ładowania niektórych stron World Wide Web, i nie wymaga hasła do często odwiedzanych stron lub wprowadzając e-mail.

Jednak materiały, które przechowuje komputera osobistego za pomocą skrzynki – to dane, które mogą być udostępnione użytkownikom trzecich Sieci. To z kolei sprawia, że jest to możliwe do śledzenia informacji osobistych użytkownika. Dodatkowo, pamięć podręczna może również przechowywać wiele banerów reklamowych, zainfekowanych wirusami skryptów, itd .. W tym przypadku trzeba będzie wyczyścić pamięć cache wbudowaną przeglądarkę znaczy.

Dlatego, aby wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki?

Jak wspomniano powyżej, gotówka – jest to niezwykle przydatne narzędzie, które pozwala na szybki dostęp do ulubionych witryn. Jednak materiały zebrane przez przeglądarkę, zajmuje dużo przestrzeni i czasie, zwłaszcza jeśli dana osoba spędza dużo czasu w internecie, może prowadzić do zmniejszenia szybkości komputera. Ponadto, w celu uzyskania istotnych informacji, będzie nadal konieczne ponowne uruchomienie wioskę, tak, że pamięć podręczna nie jest tak ważne.

Indywidualne podejście i dane osobowe użytkownika. Każda osoba, która ma dostęp do zawartości pamięci podręcznej przeglądarki może łatwo sprawdzić, które strony były odwiedzane i wiedzę z tych haseł z poczty elektronicznej, systemów płatności online, a więcej. Można zabezpieczyć się poprzez regularne czyszczenie plików tymczasowych w Internecie. Podczas zabiegu, jednak nie należy zapominać, że hasła i nazwy użytkowników będą usuwane, więc trzeba najpierw upewnić się, że są one konserwowane i rejestrowane.

Mozilla Firefox

Aby wyczyścić pamięć podręczną w przeglądarce, należy wykonać następujące czynności:

 • Otwórz zakładkę pusty.
 • Zamknij wszystkie strony, pozostawiając jedynie otworzyć zakładkę pusty.
 • Następnie wybierz opcję menu „Narzędzia”, a następnie „Ustawienia”, aw oknie, które się pojawi, odnaleźć zakładkę „Zaawansowane”.
 • Następnie trzeba wybrać zakładkę „Sieć”, a następnie kliknąć na przycisk „Wyczyść teraz”.

Należy również zwrócić uwagę na fakt, że przed ustawieniem pamięci podręcznej przeglądarki do mniej niż 50 MB, trzeba dokładnie przemyśleć, ponieważ wiele stron to nie będzie działać prawidłowo.

Internet Explorer

Aby usunąć pliki tymczasowe w przeglądarce, wykonaj następujące kroki:

 • W przeglądarce wybierz „Narzędzia” – „Opcje internetowe” – „Usuń”.
 • Po tym, należy zauważyć, wszystkie niezbędne elementy i potwierdzić swoje działania.

opera

W tej najnowszej wersji przeglądarki są niezwykle proste. Wystarczy wybrać „Menu” – „Ustawienia” – „Wyczyść prywatne dane”.

Google Chrome

Cache w „Chrome” jest również usunięte bez żadnych problemów. Najpierw trzeba przejść do ustawień, które są zaznaczone na klucz, a następnie wybrać zakładkę „Zaawansowane” i kliknij „Usuń dane przeglądania”.

Ponadto cache w przeglądarce można usunąć za pomocą specjalnych programów chemicznych. Poza tym tymczasowych plików internetowych, danych i programów do czyszczenia rejestru, który ma pozytywny wpływ na system operacyjny i uwalnia więcej miejsca na dysku twardym.

Cache jest sobie pamięć o dużej prędkości, który pozwala na szybki dostęp do właściwych informacji do procesora, a tym samym jakościowo zwiększa wydajność komputera. Pamięć podręczna jest również wykorzystywany przez przeglądarkę i nie wymaga prostej procedury oczyszczania.