797 Shares 5516 views

Termochromowego atramentu, który zmienia kolor w zależności od charakterystyki temperatury, zastosowanie

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii nastąpił ogromny wybór unikalnych produktów opatrzonych efekt dekoracyjny. A do takich towarów, o których mowa mogą być tusze termochromowe. Są idealne do tworzenia unikalnych prezentów i przedmiotów o charakterze krajowym. Okazały się także w tworzeniu potraw dla dzieci, ponieważ są one w stanie zgłosić temperatury żywności. Ogólnie rzecz biorąc, zakres stosowania produktów termochromowych jest dość duży, a każdy rok jest coraz bardziej wlewa się do codziennego życia współczesnych ludzi. Unikalne właściwości kolorów pozwalają na zastosowanie go w dowolnym miejscu, ponieważ nie ponosi żadnej szkody dla ludzi i może wykonywać obie funkcje dekoracyjne i praktyczne.


podstawowe informacje

W ramach termochromowa farba zawiera pigmenty specjalne, które reagują na zmiany temperatury. Że jest w kontakcie z gorącym lub zimnym przedmiotem farba jest całkowicie zmienia swój wygląd. Każdy pigment jest mikrokapsułki, które w rzeczywistości, prowokować przebarwienia, wpływając całość jako całość. Zakres efektu temperatura jest wystarczająco duża. W zależności od celów realizowanych przez osoby, farba może być zmieniona w temperaturze od -15 do +70 stopni.

Tam są odwracalne i nieodwracalne termochromowy skład atramentu odgrywa ważną rolę w tej klasyfikacji. W przypadku odwracalny po przedmiot przychodzi do normalnej temperatury, w jego wygląd przywrócone. W drugim rodzaju wzoru, przejawia się pod wpływem ciepła lub zimna, pozostaje przez długi czas. Zazwyczaj wybiera się opcję, w której pod wpływem ciepła lub zimna znika lub odwrotnie koloru jest pokazany.

właściwości

Takie farby nie są szkodliwe dla ludzkiego zdrowia, nie są toksyczne, nie zawiera promieniowania lub inne szkodliwe substancje. Zakres ich stosowania jest bardzo szeroki, ponieważ są one chemicznie trwałe i doskonale łączyć z innymi środowiskach chemicznych, na przykład, farb drukarskich, żywice, gumy lub tworzywa sztucznego.

Zakres ekspozycji

Jeśli zachodzi reakcja farby w temperaturze poniżej 20 °, to jest głównie barwnik jest stosowany jako wskaźnik dla napojów lub innych produktów spożywczych, które mają być dostarczonych zimno. Innymi słowy, stawiając butelkę w lodówce, ludzie będą w stanie określić, kiedy jest wystarczająco chłodno na etykiecie, która przedstawia zmianę koloru.

Gdy temperaturze reakcji w zakresie od 29 do 31 stopni, barwnik jest stosowany głównie do ubrań, która dotyka ciała ludzkiego. Na przykład, jest idealny do tworzenia nowoczesnych unikalne koszulki, które zmieniają kolor w kontakcie. Również termochromowy atrament jest idealny do ulotek reklamowych zawijających osobę do ich dotknąć, a następnie za naciśnięciem dodatkowe informacje stają się dostępne.

Jeśli farba reaguje na gorących temperaturach powyżej 43 stopni, jest idealny dla kubków i innych nakryć stołowych przeznaczonych do gorących napojów i żywności. może ona odgrywać rolę dekoracyjną na pamiątkę, i mają charakter prewencyjny.

wykorzystanie

Zasadniczo taka farba jest stosowane do artykułów tekstylnych lub ceramika, co najmniej – w plastikowych i szklanych elementów, bardzo rzadkich – na papierze. Ostatnio, jako okazję do zastosowania termochromowy farby na samochodach. Pozwala to nie tylko do poprawy wyglądu urządzenia, ale także do zmniejszenia ogrzewania metalu w gorące letnie dni. Ponadto, jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy kochają ciemny samochód, ale nie chcą się przegrzać w lecie salonie.

Najbardziej popularnym miejscem, gdzie używany termochromowy atrament był wzór na kubkach ceramicznych i szklanych. Prawie każdy człowiek przynajmniej raz w życiu dał takie potrawy, gdzie podczas nalewania gorące napoje zniknęły lub pojawiły część obrazu. Ponadto, rozwój ten znalazł swoje zastosowanie w odzieży. Oprócz ciekawych dekoracyjnych i upominkowych opcje takie rzeczy mogą ostrzec zamarznięcia lub wzrost temperatury ciała. Podobne wzory są również stosowane na odzież.

Termochromowy atrament znalazł swoje zastosowanie w produkcji towarów dla dzieci. Na przykład, istnieją ostrzegawcze na garnku i zabawek do kąpieli, które mówią jaka jest temperatura pokarmu lub wody. Wiele napojów, które są warte picia, fajne, dobrze wykorzystane notatki wykonane tę farbę. Mogą być stosowane zarówno na samych butelek i puszek, a także na etykiecie.

Kolejną zaletą, która ma termochromowy tuszu, – cena. Miała niska, biorąc pod uwagę właściwości materiału (1500 RUB. Na 25 gramowej słoik, który jest wystarczająco długi czas). Takie decyzje wiążą klientów i są doskonałym Oczywiście reklama. Moda czasopisma i literatura promocyjna zbyt często używać zmienia kolor farby w różnych temperaturach. Innym obszarem stosowania barwników termochromowych jest dostarczenie elementu ochronnego leków i kosmetyków.

odporność na działanie światła

Warto zauważyć, że termochromowy atrament jest niezwykle wrażliwa na działanie promieni UV, więc eksperci nie zalecają przechowywanie go w miejscach, gdzie istnieje bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Praktyka pokazuje, że oddziaływanie produktu słonecznej traci swoje właściwości tylko tydzień. Ponadto, farba jest narażona na działanie czynników zewnętrznych, więc, że stosowanie zewnętrznego zaleca się stosować na wierzchu innej warstwy lakieru UV-ochronne. Poprzez tego produktu potrwa dłużej.

Sposób obsługi

Główną rzeczą, którą należy rozważyć podczas mieszania kolorów, jest to efekt chcę uzyskać w końcu. Na przykład, w odniesieniu do oleju i rozpuszczalne w wodzie, a następnie należy dodać od 5 do 30% głównego składnika, ale jeśli farba jest stosowany pod ciśnieniem, to jest nie więcej niż 5%. Dlatego przed rozpoczęciem produkcji seryjnej, należy w każdym przypadku, aparatury badawczej i test jakościowy jaki efekt uzyskuje się w końcu.

Print termochromowe tusze są niezwykle proste i niedrogie, efektem tego był niezapomniany. A jeśli trzymać wszystkie manipulacje ochronne z dodatkową warstwą powłoki, obraz będzie trwałe i niezawodne.