447 Shares 9771 views

Współrzędne Londynu: szerokość i długość geograficzna

Londyn jest stolicą Królestwa Wielkiej Brytanii, jednego z najbardziej wpływowych państw na świecie w sferze politycznej i gospodarczej. Przybliżony czas założenia to 43 lat, kiedy Rzymianie najechali do kraju i utworzyli miasto zwane Londinium. Po przeczytaniu tego artykułu dowiesz się wiele ciekawych rzeczy, w tym współrzędnych Londynu. Zastanówmy się także nad znaczeniem koncepcji zielonego pasa.

Ogólne informacje i współrzędne Londynu

Miasto leży na południowym wschodzie Wielkiej Brytanii. Łączna powierzchnia stolicy Wielkiej Brytanii wynosi około 1580 metrów kwadratowych. Km. Najwyższym punktem nad poziomem morza w mieście jest wzgórze Westerham Heights, położone w południowo-wschodniej części. Jego długość wynosi 245 metrów. Współczesna stolica podzielona jest na 33 samorządowe powiaty administracyjne. Liczba ludności w 2014 r. Wyniosła 8,5 miliona osób.

Współrzędne Londynu, szerokości i długości geograficznej są obliczane warunkowo. Centrum miasta jest uważane za przecięcie ulic Eleanor-Cross i Charing Cross, które znajdują się obok placu Trafalgar. Dokładne współrzędne Londynu: 00 ° 07'45 "długości geograficznej zachodniej; 51 ° 30'55 "szerokości geograficznej północnej. Na mapie świata widać, że miasto leży na zerowej południka, zwanej Greenwich. Nazwa pochodzi od Obserwatorium o tym samym imieniu, który jest punktem wyjścia dla długości geograficznej.

Zielony pas

Termin ten odnosi się do działki o powierzchni 554,7 tys. Hektarów wokół stolicy Wielkiej Brytanii, która jest trzykrotnie większa od terytorium samego Londynu. Celem ochrony zielonego pasa było uniknięcie dalszego wznoszenia nowych budynków.

Pierwsza nieudana próba powstrzymania rozrostu Londynu została podjęta w 1593 roku. Od tej chwili aż do XIX w. Miasto wzrosło sześciokrotnie. Było to ułatwione przez pojawienie się dużej liczby dróg i kolei w wyniku postępu technologicznego. W 1938 r. Ustawa parlamentarna określiła zielony pas jako miejsce wypoczynku i rolnictwa. Tak więc terytorium i współrzędne Londynu pozostały niezmienione od kilku dziesięcioleci.

Warunki pogodowe

Klimat stolicy Wielkiej Brytanii jest opisany jako umiarkowany morski. Winters w Londynie są łagodne i ciepłe, a nawet deszczowe opady deszczu przez cały rok. Taka pogoda jest uwarunkowana wpływem atlantyckiego prądu Gulf Stream. Interwał sezonowej amplitudy oscylacji jest dosyć niewielka: na przykład w styczniu temperatura powietrza wynosi nie mniej niż +5 stopni Celsjusza, aw lipcu +23 ° C.

Ekstremalne temperatury zwykle spada w sierpniu: na przykład w 2003 roku, ustalono w temperaturze +37 ° C. Gorąca pogoda trwała przez kilka dni. Najzimniejszym miesiącem jest styczeń. W tej chwili temperatura może spaść do -7 ° C w nocy. Wysokość pokrywy śnieżnej wynosi zazwyczaj 25 milimetrów. Ze względu na to, że geograficzne współrzędne Londynu są takie, że jest nieco odległe od Atlantyku, miasto jest rozdmuchiwane przez chłodne wiatry latem i ciepłe – zimą. Od jednego roku występuje jedna lub dwie burze.

Hydrografia miejska

Od południa na wschód od rzeki Thames przepływa przez Londyn. W mieście, jego długość wynosi 68 kilometrów. Istnieją trzy typy mostów przez Tamizy – pieszy, drogowy i kolejowy, a pod nim jest 20 tuneli do różnych celów. Rzeka płynie do Morza Północnego.

150 metrów kwadratowych. Km stolicy corocznie zalane jest wskutek fal Tamizy. W czasach rzymskich koryto rzeki w rejonie Westminster spadło do 3 razy. W 1984 roku utworzono Barierę Tamy dla ochrony lądu przed falami morskimi. Ta tama, położona w mieście, blokuje ruch wody, spływając po rzece. W północnej części Tami są kanały wodne, których całkowita długość wynosi 105 km: Grand Union (w tym tuleja Paddington), Regent i Lee-Navigeishchen. Zostały zbudowane na początku XIX wieku, aby połączyć London Docklands z brytyjskimi sieciami kanałów.