524 Shares 4859 views

Pediculosis: przyczyny leczenie, zapobieganie

Wszawicę (wszy) – choroby pasożytnicze występujące w uszkodzeniu owłosionych części ciała. Rozprzestrzenia się za pośrednictwem ścisłej interakcji z pacjentem. Czynnik wszawicy jest wszy. Istnieje kilka odmian z nich: szafa, łonowe i głowa. Różnią się one w sposób przesyłania i lokalizacji. Pediculosis, leczenie jest długie i skomplikowane, związane z niehigienicznych warunkach pogorszenia warunków socjalnych i bytowych. Łagodzenie klimatu i słabą świadomość społeczną również przyczynia się do szybkiego rozprzestrzeniania się choroby. Bardzo szybko rozprzestrzenia się w grupach składających się z dziećmi.


gatunki wszy

zlokalizowane szef wesz głównie w Pilar powierzchni skóry głowy. Transmisja patogen występuje, jeżeli dzielą kapelusze i grzebienie. Najbardziej podatne na tę chorobę są ludzie z długimi włosami. Rozliczania u nasady włosy wszy głowy zaczynają żywić się krwią, wstrzykując jej ślina na ukąszenia. W rezultacie, rozwój reakcji zapalnej lokalne, zróżnicowane kwitnącej infekcji bakteryjnej. Typowo, w początkowych etapach objawów patologicznych. Jako reprodukcji pasożyta, pacjenci skarżą się intensywnym świądem. Skóra głowy jest pokryta żółtym skórką, zapalenie mieszków włosowych. Możliwy wzrost lokalnych węzłów chłonnych. Najwyraźniej objawy choroby pojawiają się na szyi, BTE fałdy i świątynie. W procesie hodowli samice składają jaja wszy – gnid. Są u nasady włosów i wygląda jak mała kropla w kształcie formacji szaro-perłowym kolorze. Znalezienie gnid jest potwierdzenie rozpoznania wszawicy. Leczenia konieczne jest, aby natychmiast rozpocząć.

Wszy łonowe osiedlić u nasady włosów łonowych na udach i moszny. Zakażenie może nastąpić drogą płciową i wymiany pościeli, ręczników. Ciężkie przypadki choroby charakteryzują rozprzestrzeniania wszy na pachami, rzęsy, brwi i brody. Charakterystyczną cechą tego gatunku wszy jest pojawienie się małego szaro-niebieskie plamy i silne swędzenie skóry. Niewielki rozmiar sprawia, że rozpoznanie wszy. Pasożyt można znaleźć na bliższym zbadaniu, korzeni włosów. W takim przypadku obowiązkiem człowieka nie można odgadnąć, że ma wszy. Leczenie może trwać przez dłuższy okres czasu.

Cootie jest mniej powszechne niż głowy i łonowej. Pasożyt na szwach ubrań, fałdy i pościel. Z reguły jest wesz w miejscach ścisłe dopasowanie ubrania do powierzchni skóry. Cootie większa niż głowa. Na skórze po gryzienie, wydają charakterystyczny obrzęk i pęcherze. Zadrapania na skórze przyczynić się do powstania wtórnego zakażenia. Utworzone skomplikowanego leczenia wszawicy, w tym przypadku, wymaga wyznaczenia leków przeciwbakteryjnych.

Diagnoza, leczenie i, oczywiście, profilaktyka

Rozpoznanie wszawicy jest na podstawie badania zewnętrznego pacjenta. Potwierdzenie diagnozy jest wykrywanie nitów i charakterystycznych zmian na powierzchni skóry. Przedmiotem kontroli fałdy bieliznę.

Po rozpoznaniu, lekarz podejmie decyzję o tym, jak leczyć wszy. Najczęściej stosowany kompleksową terapię. Leczenie farmakologiczne obejmuje stosowanie maści i szampony z przeciwpasożytniczych komponentów. Takie środki obejmują żel „lindan” i spryskać „Pair Plus”.

W przypadku wszy łonowe leczeniu podlegają zarówno partnera seksualnego. Zapobieganie wszawicy jest codzienna zmiana bielizny. Stare ubrania podlegają obowiązkowi wrzenia. W niektórych przypadkach jest to nawet wskazane palić.