475 Shares 1604 views

Promocja marki w sieciach społecznościowych

Promocja marki w sieciach społecznościowych staje się coraz ważniejsze w współczesnym świecie. Jednak większość firm nie naprawdę polegać na tego rodzaju reklamy. Jest to zrozumiałe, ponieważ liczba dużych firm rosyjskich, którzy zdecydowali się zająć swoje miejsce w sieci społecznych, jest dość ograniczona, podczas gdy zagraniczne odpowiedniki już dawno zauważyli ich ogromny potencjał i skutecznie wykorzystywać je do własnych celów.


Promocja marki w sieciach społecznościowych – raczej nowy kierunek w Rosji. To nie powstrzymało pojawiać specjalistów i firm zaangażowanych w tego rodzaju pracy profesjonalnie. W ramach sieci społecznej oznacza środowiska internetowego, który pozwala skutecznie współdziałać z publicznością. Aby strategia promowania marki staje się coraz bardziej jasne, rozważmy kilka sposobów, aby je wdrożyć.

sposoby promowania

Pomimo faktu, że serwisy społecznościowe zrewolucjonizowały działalność, powinny one rozwijać się stopniowo i zgodnie z pewnymi regułami. Obecnie istnieje wiele możliwości wdrożenia promocji marki w serwisach społecznościowych. Najskuteczniejszym – tworzyć i angażować się w promowanie społeczności / grupy korporacyjnej. W porównaniu do tradycyjnych metod reklamy internetowej (np banner), który przewiduje obecność niektórych sieciach społecznościowych do promowania grupa ma kilka wyraźnych zalet:

– uzasadnione koszty;

– zwiększenie możliwości kierowania (wybór docelowej publiczności);

– uniwersalność (odpowiednia dla praktycznie wszystkich dziedzinach aktywności);

– wysoka sprawność, ponieważ zaangażowaniu użytkowników do zasobu może być nieograniczona;

– interes odbiorców – użytkowników, przyciąga danych metody promocji, przeglądając wiele więcej stron niż użytkownicy, którzy przybyli na miejsce za pomocą innych metod reklamowych;

– możliwość uzyskania informacji zwrotnej od klientów, aw konsekwencji, zwiększenie lojalności klientów.

Narzędzia do promowania:

  1. Rozwój, tworzenie reprezentacji marki.
  2. Promocja poprzez ukryty marketing w społecznościach podobnych tematów.
  3. Tworzenie, rozpowszechnianie wiadomości, informacje o marce.
  4. Dystrybucja audio, zdjęcie, video.
  5. Prowadzenie flash, moby, konkursy i quizy.
  6. Branding jest popularne, i więcej.

Postęp w sieciach społecznościowych Vkontakte, Facebook stał się bardziej skuteczne wraz z pojawieniem się usług, pozwalają na tworzenie wiadomości z szerokie możliwości targetowania.

Sieci społecznościowe niemal co miesiąc uzupełnione nowych sposobów promocji. Możliwość tworzenia oficjalnych stron spółki pojawił się w sieci Vkontakte stosunkowo niedawno (w Facebook taka usługa jest już od dłuższego czasu). Oficjalna strona firmy różni się od społeczności korporacyjnej, zdolność do masowych wysyłek do subskrybowanych użytkowników. Funkcja ta jest przeprowadzana za pośrednictwem serwisów społecznościowych bez użycia nieautoryzowanych programów.

W celu promowania swojej stronie internetowej firmy w sieciach społecznościowych, istnieją również pewne techniki. Ale nie zapominaj, że najbardziej efektywna jest zawartość wysokiej jakości. Jeśli treść na swojej stronie internetowej nudny, nieciekawy i nie mają konstruktywne pomysły, trzeba poświęcić dużo czasu, pieniędzy i wysiłku na promowanie swoich usług społecznych. Twój internetowy zasób powinien zawierać materiał zainteresowania blogerów, że mają one określonych nich. Materiały nici powinien być wybrany wygasł i ostre, powodując ich fora dyskusyjne.

Zintegrować swoją stronę z różnego rodzaju mediów społecznych. Są to usługi społeczne zakładki usługi News Network. Umieść przycisk na stronie internetowej tych zasobów do gościa w jednym kliknięciem może umieścić link do niego zainteresować materiału w usługach społecznych.

Zachęcić blogerów, którzy link do Ciebie jako przychodzące linki są bardzo ważne dla rozwoju serwisu.

Pamiętaj, że mimo wszelkich starań, aby promować markę w sieci społecznych, bardzo sprawnie i szybko się zwraca.