849 Shares 3691 views

Enzym – katalizator procesów biochemicznych w organizmie

Enzymy odgrywają bardzo ważną rolę w organizmie człowieka. Przyspieszają procesy chemiczne zachodzące na poziomie komórkowym. Enzym – asymilacja katalizator składników odżywczych do organizmu. Układ trawienny działa przekształcenie i podział tłuszczów, węglowodanów i białek, jak w żywności, wszystkie te elementy w trudnym do strawienia formie. Bez udziału enzymów jest procesem niemożliwe. Tak że tworzą się w organizmie człowieka, jest konieczne, aby uzyskać PI wrzenia pewną ilość witamin. Gdy awitaminozy zmniejszone działanie enzymu i spowalnia proces przemiany materii. Każdy typ enzymu, jest aktywny tylko w środowisku – enzymy żołądkowe pracować tylko w warunkach kwaśnych, enzymy trzustkowe – tylko alkalicznych. Idealna temperatura dla nich – jest to temperatura ludzkiego ciała i po prostu wyżej, nie więcej niż 39 stopni. Enzym – specyficzne białko, a zatem nie może wytrzymać ekstremalnie niskich i wysokich temperaturach. Przy wyższych stawkach, są one wyłączone, za bardzo niską aktywność – stracić. Szybkość reakcji enzymów, to jest ich aktywność zależy od kombinacji tych czynników – temperatura, pH środowiska, jak również od stężenia wyjściowego podłoża.

rodzaje enzymów

W zależności od rodzaju enzymów reakcji dzielą się na sześć klas ich podklasy. Przyspieszenie enzymu w reakcji utleniania – oksydoreduktazy. Transferazy katalizują przeniesienie składników chemicznych między cząsteczkami. Odpowiedzialny za hydrolizę enzymu – hydrolazy. Katalizator złamania wiązania chemiczne w produktach – jak liazy enzymu. Izomerazy katalizowania zmian w strukturze wyjściowych cząsteczek materiałowych. Ligazy związane z tworzeniem się wiązań chemicznych pomiędzy podłożami.

Wszystkie enzymy trawienne można podzielić na trzy grupy.

Amylaza bierze udział w przemianie węglowodanów, ich podział, a następnie szybko wnikają do krwiobiegu. Enzym jest uwalniany w jelitach i ślinę.

Lipazy wytwarzane przez trzustkę, znajduje się w soku żołądkowym. Potrzebne do przetwarzania tłuszczów.

Proteaza jest również wydany przez trzustkę, i zawarte w soku żołądkowym. Enzym ten jest stosowany w celu rozszczepienia białka.

Ponadto pokarmowego odróżniać inną grupę enzymów metabolicznych odgrywających rolę w procesach biochemicznych w komórce.

Pokarmy bogate w enzymy

Aby uzyskać naturalne enzymy z jedzeniem, aby uniknąć ich gotować i jeść te produkty surowe. Z reguły dotyczy to żywności pochodzenia roślinnego. Jest bardzo bogaty w enzymy naturalnych owoców papaja, awokado, mango, ananasa. Nie gorzej niż zwykle kapustą, naturalnych soków owocowych i warzywnych. Można również uzupełnić za brak enzymów, biorąc suplementy diety – suplementy. Enzymy, wytwarzane przez firmy farmaceutyczne w postaci tabletek i kapsułek. Bardzo dobrze działają na organizm, w połączeniu enzymów gotowy. Typowo, połączenia zawierają istotne enzymy do trawienia – proteazy, lipazy i amylazy.