565 Shares 4709 views

Vorontsovskaya jaskinia – podziemny cud Soczi

Czy wiesz, że oprócz plaż, słońca i morza, Soczi ma zupełnie inny świat, nieznany i pełen tajemnic. To podziemia jaskiń Woroncowa. A tu cały ich system! Ten artykuł będzie mówić o tym, co stanowi jaskiń Woroncowa, jak do nich dotrzeć i co ciekawe rzeczy można tam zobaczyć.


Dlaczego Vorontsovskie?

Kompleks jaskiń Soczi nazywa Woroncowa. I to nie dlatego, że jest dużo wron, jak mogłoby się wydawać. Jaskinia zawdzięcza swoją nazwę od najbliższej wsi do nich – Vorontsovka.

Wieś – od imienia właściciela gruntu, który na początku XX wieku, był właścicielem gruntów, na których znajdują się jaskinie i. Nazywał się Illarion Woroncowa-Dashkov. I wszystkie osady na terenie dawnych posiadłości są nazwane na jego cześć. Na przykład, Vorontsovka, Illarionovka, Dashkovka.

system jaskiń

Jaskinie Woroncowa w Soczi, na trzecim miejscu wśród najdłuższych jaskiń na terytorium Rosji. Łączna długość całego systemu – 12 km. Obejmuje ona kilka jaskiń: Jaskinia Vorontsovskaya (jego długość wynosi 4 km) Labirintovaya (3,8 km), Hog (2,3 km) i długie (mimo swojej nazwy, jest najkrótsza jaskiń Woroncowa – 1,5 km długości ).

W głębi jaskini pochodzą z dwóch rzek: Kudepsta i Wschodniej Chost. System ten składa się z 14 różnych wejść i wyjść. Największym składnikiem kompleksu jest uważana jaskinia Vorontsovskaya.

Z dna oceanu

Jaskinie Woroncowa utworzona w wapieniu, który osadza ponad 120 milionów lat temu. Im niższy poziom jaskiń pojawił się około 2 milionów lat temu, a górne – nie więcej niż 1 milion lat.

Raz w miejscu, które jest teraz znajduje Jaskinie Woroncowa, był ogromny starożytny ocean nazywany Tetyda. Miliony lat temu na tej planecie są przedmiotem żywiołowych: morze wysycha, kontynenty nie udało, i góry, a wręcz przeciwnie, wzrosła z głębi morza. Więc po terytorium Kaukazu wzrosła do wysokości nowoczesny i dnie suszy się ocean przekształcony pasm górskich.

Nawet dzisiaj, w jaskiniach warstw osadów morskich są wyraźnie widoczne cząstki skamieniałych morskich stworzeń: muszle i jeżowce. Każda z warstw może mówić o swoim wieku wiele ciekawych rzeczy.

Do jaskini Woroncowa w różnych czasach żył i szablastozębne tygrysy i nosorożec włochaty, i jaskiniowe niedźwiedzie, wilki, dziki, a nawet lamparty. Naukowcy i archeolodzy odkryli w jaskiniach pozostałości palenisk, ślady dawnych miejsc i rookeries plemion.

W różnych okresach jaskinie były wykorzystywane na różne sposoby. Tak, tutaj były domach i miejscach krwawych rytuałów, magazyny i więzienia. Jaskinie Woroncowa, stare noże kości i strzały czerkieski plemię zostało znalezione.

Grota „Prometeusz”

Najciekawsze i najczęściej odwiedzanych jaskiń całego kompleksu – jaskinia to Vorontsovskaya. Jest to najdłuższa, największa i najpiękniejsza. Oczywiście, dla turystów nie są dostępne dla wszystkich jego terytorium, ale tylko niektóre części (około 400 metrów).

Pierwszy pokój, który będzie czekał przy wejściu do jaskini Woroncowa – grota „Prometeusz”. To zajmuje więcej niż ¼ całej wycieczki. Pierwszą rzeczą, którą należy zwrócić uwagę jest wysokość łuku. Ponad 20 metrów wysokości. Tuż, tuż w pobliżu wejścia, jest to ogromny stos głazów. To ślady upadku. Ściany i sufity są ozdobione kapie Grota, przypominająca girlandę. Istnieje tak wiele i są one zróżnicowane. Gdy woda przedostaje się przez szczeliny w stropie spadających kropel wody miesza się z kamienia wapiennego, która daje stalaktyty narastania. Jaskinia ma wiele przezroczystych sople i stalagmitów – kamiennych kolumn, dochodząc do ich spełnienia. Gdy słupy są połączone i sople utworzone kolumny – stalagnates.

music hall

Jest też muzyka lub Pop, Hall. Nazwał go tak, ponieważ posiada ścianę poprzeczną półkę, na której, jak na scenie, można wspinać. Już na etapie jest „organem”. Forma ta spiek w postaci instrumentu muzycznego. Jeśli trafisz je, można usłyszeć różne dźwięki. W centrum zawiesza z sufitu stalaktyty Nateq jako ogromne żyrandole teatralnych.

Wszystkie ściany hali pokryte są kapie w formie kiści winogron. Podłoga zasłana koralitów przypominające srebrny dywan. Od czasu do czasu można zobaczyć „wannę” z kryształów kalcytu. Wygląda na to, że charakter spektaklu, i fantazjować, tworząc jaskinie Vorontsovskie Soczi.

Jak się tam dostać

Pierwsza opcja – jest kupić bilet na wycieczkę.

Druga opcja – aby uzyskać własną rękę. W tym przypadku należy wziąć „Hosta – Kalinovoye Lake” autobus numer 127, który odjeżdża z dworca autobusowego w mieście Chost. Autobusem Idź do ostatniego przystanku i przejdź do miejsca, gdzie autobusy wycieczkowe (z prawej strony stacji kolejowej w kierunku Vorontsovka). Parking nie przegapić, bo obok niego – pomnik poległych pilotów w formie ogona samolotu.

Jadąc od strony parkingu wspiąć się na polnej drodze prowadzącej wzdłuż Parku Narodowego Soczi. Wzdłuż tej drogi, która następnie staje się dość wąską ścieżką, będzie pochodzić prosto do groty „Prometeusz”, od którego rozpoczyna się jaskinia Vorontsovskaya. Po prostu nie będzie wypierać, tak aby nie zgubić w dżungli zieleni.