828 Shares 9290 views

Tradycyjne powitanie chrzciny

Tradycja Kościoła polega na dziecko ochrzczone w ósmym dniu od urodzenia, a jeżeli dziecko urodziło się słaby, a następnie jak najszybciej, tak że umarł bez chrztu. W dawnych czasach nazwa wybrana do kalendarza – dzień, odpowiednio, co stanowiło chrzest. Teraz wybierz nazwę z rodziców, a to nie zawsze pokrywają się z różnych świąt kościelnych patronów, na którego cześć noworodka być nazwane. Dlatego współcześni ludzie, dwa święto – urodziny i nazwisko. Tak, i chrzcił dziecko nie jest w ósmym dniu, aw miesiącu życia lub później. Pozwala to na członków rodziny i przyjaciół, aby przygotować i zrobić wszystko, co możliwe, aby powitanie chrzest był szczególnie uroczysty.

Tradycyjnie przed narodzeniem rodziców dziecka szukali chrzestnych dla swojego dziecka. Według ścisłej tradycji prawosławnej, chłopiec ma być chrzestnym, a dziewczynka – matka chrzestna, ale w dzisiejszych czasach, wielu noworodki mają i chrzestnym i krostnuyu. Być chrzestnym lub matką – nie jest to tylko tymczasowe część w pięknej ceremonii kościelnej i późniejszego faworyzowania z rodziców dziecka, ale również stała troska o chrześniaka lub chrześniaczka w przyszłości. Jest to wielka odpowiedzialność za los dziecka. Jeśli są oferowane, aby stać się ojcem chrzestnym, musisz zapłacić wszystkie koszty związane z chrztem. Godfather Ojciec chrzestny musi kupować na krzyżu piersiowego, a chrzestnej – zestaw chrzcielnej, która zawiera ręcznik, koszulę i czapkę. Koszulka wykonana chrzcielnych sklepu: istnieje przekonanie, że jeśli wszystkie następujące dzieci ochrzczonych w koszulce, który ochrzczony spokój pierworodnym, nie będzie i miłość pomiędzy braćmi i siostrami. Nie trzeba dodawać, ojciec chrzestny i matka chrzestna musi być tej samej wiary, jako rodziców dziecka.

Ale jeśli zostali zaproszeni do wielkiego wydarzenia chrztu jako gość, trzeba także pomyśleć o godnej dar. Gratulacje dla chrztu jest zakorzeniona w tradycji chrześcijańskiej czczenia Magi. Następnie mędrcy przyszli uczcić Dzieciątko Jezus i zaproponował mu złoto, kadzidło i mirrę. Oczywiście, teraz z tych oryginalnych prezentów nie ma. Dary magów są traktowane w sensie alegorycznym. Gold – to bogactwo. Newborn życzymy powodzenia i dobrobytu. Bliżej nowonarodzonych osób (dziadków, ciotek i wujków) jako gratulacje dla chrzcinach dają srebrną łyżeczką „na pamięć”. Kiedy dziecko zaczyna pokarmów stałych mieszanin o łyżką pukanie pierwsze dziecko zębów. Inni goście jak życzenia bogactwa przynosi miód – „aby uczynić życie słodkie.” Jeśli rodzina ma już dzieci, a oni muszą przynieść dużo słodyczy – czekolady i ciastek.

Chrzciny – nowa osoba przystępująca wspólnotę chrześcijańską. Dlatego gratuluję chrzcinach powinien odzwierciedlać swoje pragnienie, aby dziecko dorastał dobrym chrześcijaninem. Wskazane jest, aby dać ikonę (zwłaszcza ikoną patrona) Biblia dla dzieci. Konieczne jest, aby pogratulować nie tylko noworodka, ale również jego rodzice i dziadkowie, i wyrazić nadzieję, że będą one wychować dobrego chrześcijanina.

I wreszcie, narodziny nowego człowieka – nabycie świata, więc gratulacje dla chrzcinach należy wyświetlić. W społeczeństwie, nie był to nowy element, który później musiał zająć swoje miejsce w nim. W kulturze krajów europejskich Istnieje przekonanie, że mamy zamiar kołyski noworodka wróżki i „nagrody” dziecka przez różnych cech (talentu, urody, siły itd.) W prawosławnej tradycji, to sprawia, że goście uczestniczący chrzciny. Dzieci obu płci są skłonni do zdrowia i miłości. Dziewczyna pragnienie piękna, delikatności, dobrego męża. Gratulacje dla chłopca do chrztu musi koniecznie zawierać wnioski, że stał się jednym z filarów jego rodziców, był też gotów zmusić karierę. Ale to nie jest zwyczajem, aby dać ubranie do wzrostu – uważa się za zły omen.