774 Shares 6431 views

Jak nauczyć się nie denerwować i uzyskać spokój umysłu – porady psychologów i nie tylko

Otaczający nas świat jest pełen bodźców, do których nie możemy nie odpowiedzieć. Współczesny człowiek, ze wszystkimi korzyściami cywilizacji, którą otoczył się, będąc niezwykle nerwowo wyczerpany i bezbronny. Szaleńcze tempo życia, morze informacji, które nasz mózg musi strawić bez katastrof przerwa w przyrodzie i społeczeństwie, ekonomicznej niestabilności i niepewności, obrzydliwe środowiska – te i wiele innych czynników, które doprowadziły do tego, że w pierwszym kwartale 21 wieku został oznaczony przez prawdziwej fali świecie chorób neuropsychiatrycznych. Bardzo często ludzie zaczęli cierpieć napady depresji. I co ciekawe: choroba obejmuje przede wszystkim kraj o wysokim standardzie życia.

Efekt reakcji ochronnej

Co masz na myśli – nie być zdenerwowany? W rzeczywistości, nie zareagował na te rzeczy i zjawisk, które powodują nas negatywne emocje. Ale wielu już dawno stracił ochronnych funkcji naszego organizmu, a my zgasić czasami takie małe rzeczy, które człowiek, który żył 200 lat temu, po prostu nie zwracać uwagę. Inną opcją jest nie denerwować – być prawdziwym nihiliści. Jak najwięcej naprawdę? Trudno powiedzieć. Jeśli podobne talenty i mieć jakąś osobowość, najprawdopodobniej są one wyraźnie marginalne sens. Wreszcie, innym sposobem pozwalając nie zdenerwowany – prace na siebie, na własnym samorządem, posiadania swoich nerwów. I w tej nauce, proste i złożone w tym samym czasie, każdy z nas może odnieść sukces bardzo dobrze.

Wskazówka 1: Filtrowanie środowiska

Aby rozpocząć, wystarczy pomyśleć o tym, jak należy zachowywać się tak, aby nie zakłócić. Oceń swoje życie i starają się dostosować swoje działania w taki sposób, aby chronić się przed ewentualnym kłopoty. Na przykład, masz zauważył, że w obecności niektórych ludzi czuć niewygodne, nieprzyjemne emocje, brak energii. Tak, spróbuj usunąć je ze swojego środowiska lub szczypta wspólną rozrywkę do całkowitego minimum. Bardzo szybko można zauważyć, że nie trzeba być zdenerwowany w 7-8 przypadkach na 10. Postaw się w taki sposób, że ci, którzy chcą być obok ciebie, dbać o własny spokój.

Wskazówka 2: Dostosowanie do problemów

Nie uniknąć zbliżającego się problemy, lub wziąć postawa strusia mądry minnow. Dowiedz się, jak zachowywać się w różny sposób: nie panikować czy histeria, i działać w zależności od sytuacji – ostrożnie i spokojnie. Ale upewnij się, bez względu na siłę wyższą lub opuszczone, dać sobie instalację: „Nie martw się, wszystko będzie dobrze!” Ta część autohipnozy jest bardzo ważne. Chcesz awansować sobie programowanie na korzystny wynik wypadku, że naprawdę doprowadzi do zwycięstwa lub znacznie złagodzić ewentualne porażki.

Wskazówka 3: twoja mała radość

Aby nie denerwować nad niczym, aby być filozoficzne spojrzenie na świat. Pamiętaj, Carlson z jego przysłowie: „To wszystko bzdury, zdarza się,” To dlatego, że jeśli dziecko przyniósł kolejną dwójkę, a szef spojrzał z ukosa na magistrali Nahama, świat nie jest wywrócony i zniszczone. W takich przypadkach należy postępować jak dokładnie odwrotnie: dziecko pieszczota – nawet hałaśliwy i neprilezhnoe, to jest twój ulubiony, a rodzimy! Szef szerokim i promiennym uśmiechem. Może on rano kłócić z żoną i należy współczuć? I zanim cham usprawiedliwiać siebie. To zniechęca go, a wszyscy obecni będzie wspaniałą lekcją. Osobiście Podaruj sobie z czymś smacznym i przyjemny. I kochasz siebie, pamiętaj, aby cieszyć!

Porada 4: Sztuka bycia sobą

I to jest również ważne w walce ze złym nastroju. Nauczyć się rozumieć swoją wyjątkowość, swoją osobistą bezcenne. Pamiętaj najbardziej wiersz Jewtuszenki za „nieciekawe ludzi na świecie nie ma.” Oczywiście, ktoś może być lepiej wykształcony cię, mądrzejszy, bardziej doświadczony, młodsza, ładniejsza. Ale to nie umniejsza i twoje wartości, prawda? Nie dostaniesz z tego porównania jest gorzej. I dlaczego porównać, do końca życia – nie jest wieczne konkurs, w którym na pewno trzeba podjąć pierwsze miejsce. Ty – druga lub druga, to wszystko! Sobie z tego sprawy, przepojona ten pomysł i iść przez życie z głową uniesioną wysoko. Wtedy wszystkie rodzaje smutku nie będzie Ci, jak irytujące komary i muchy.

Porada 5: Nie bój się błędów

Więc psychologowie doradzają ludziom „moda”, że wszystko musi być w porządku. Nie popełnia błędów tylko ten, kto nic nie robi. A ty – akt, a zatem nie są wolni od błędów. A w ogóle, to lepiej zrobić i żałować, niż nie robić i żalu. Po każdej awarii – jest, z jednej strony, skuteczna lekcja w życiu, z drugiej strony – bezcenne doświadczenie dla ciebie, a po trzecie, otwarte drzwi lub bazą dla nowych osiągnięć.

Wskazówka 6: niech przeszłość odchodzą

Nie trzymać się przeszłości, nie do ponownego przeszłości krzywd, pozostawić duchy „że” świat. Żyć w teraźniejszości i marzyć o przyszłości. W końcu, przeszłość może opłakiwać poważnie – raz na zawsze. Oraz jeden lub dziesięć przyczyny choroby trzeba będzie mniej. I nadal bardzo mocno wierzę w to, że życie sprawi, że będziecie szczęśliwi! Coraz częściej w plenerze, Poznawanie i wierzą tylko dobre!