82 Shares 4568 views

Miasto Wiedeń – miejsce, które nie pozostawi obojętnym

Vienna City … Zamknij oczy i wyobraź sobie to miejsce. Co przyciąga swoją wyobraźnię? Najprawdopodobniej będzie to luksusowe pałace i majestatyczne kwadratów, liczne place i malownicze uliczki. Naprawdę? Ale faktycznie to wspaniały kapitał europejski jest dla ciekawskich turystów jest bardzo cenna.


Rozdział 1. Miasto Wiedeń. Przegląd

Klimat w Wiedniu jest inna umiar. W zimie często pada śnieg w lecie – dużo słońca. Uważa się, że najlepszy czas, aby odwiedzić stolicę Austrii – to wczesną jesienią i późną wiosną.

W Wiedniu, wygodny do poruszania się metrem. Bilety kosztują € 1.5. Ponadto konieczne jest, aby ją kupić w automatach znajdujących się na stacjach, kierowcy pojazdów i tytoniu automaty. Bilety na wszystkie środki transportu publicznego (pociągi elektryczne, metro, tramwaje i autobusy) są takie same. Są jednorazowego użytku, miękkie. Można również zakupić roczny i tygodniowy bilet. Oczywiście, możliwe jest wypożyczenie samochodu. I można wziąć taksówkę.

waluty krajowej w Austrii w tej chwili – euro. Podczas kolacji w kawiarni będzie musiał zapłacić około € 8, a za pokój w hotelu – € 40. Waluty obce można wymieniać bez problemów. Ceny w sklepach są stałe.

Rozdział 2. Miasto Wiedeń. Funkcje rekreacyjne

sklepy Odwiedź koniecznie część zakresu interesów większości turystów. Tutaj można kupić wiele drogich i eleganckich rzeczy. Można odwiedzić i butików. Ci, którzy są zainteresowani antyków, należy zajrzeć do „Dorotheum”. Miłośnicy mody biżuterii w pierwszej kolejności przychodzą do jednego okienka „Shipekk”.

Dla tych, którzy lubią wypić filiżankę doskonałej kawy w Wiedniu jest tak wiele wspaniałych kawiarni! Te liczne instytucje i małych restauracji w stolicy Austrii jest nieodłączną częścią tego wspaniałego miasta. Kawiarenka na wolnym powietrzu w ciepłym sezonie – wspaniała oaza. Bardzo interesujące dla ekspertów i reprezentują wiedeńskich winiarni, które sprzedają dobre wino.

W Wiedniu, należy spróbować Tafelspitz – zadzie, która jest gotowana z ziołami. Podawać tę wspaniałą potrawę z Apple puree, szpinak i chrzanem. To danie bardzo lubił Frants Iosif, cesarza Austrii. Tafelspitz Poza tym był bardzo lubi omlet, który służył z powidłami – Kaiserschmarren.

Rozdział 3. Miasto Wiedeń. Spędzamy czas zastanawiając

W tym mieście można się świetnie bawić. Oprócz spacerów po malowniczych uliczkach można podziwiać operę i do odwiedzenia słynnych muzeów miasta.

Wiedeń mapa miasta … w rosyjskim sprzedawany jest niemal wszędzie, więc problemy z orientacją w terenie nie jest dokładnie tam, nawet dla tych podróżnych, którzy są tu po raz pierwszy.

Wspaniałe pałace, katedry i kościoły nie pozostawi nikogo obojętnym. Zaloty pary miłość do odwiedzenia tego miasta. Piękny Vienna Woods jest w stanie zaskoczyć malowniczymi. Podczas letnich miesięcy, można odpocząć i podziwiać widoki na piękną przyrodę i odwiedzić przytulną restaurację.

Unikalna … Wiedeń Stare Miasto przyciąga tłumy zwiedzających w dużej mierze dzięki słynnej Opery Wiedeńskiej. Nic więc dziwnego, stolicy Austrii uważany jest za kulturalną stolicę świata. Można tu przyjść i do zwykłego preparatu, bilety nie są zbyt drogie, ale można w operze z udziałem światowych gwiazd.