555 Shares 3256 views

Bezdech senny – co to jest? Zespół bezdechu obturacyjnego bezdechu

Klasyfikacja główne zaburzenia snu obejmuje tak zwany Zespół bezdechu sennego. Co to jest, oczywiście nie wszystko. Kiedy pojawił się w osobie śpi tam długie okresy wstrzymania oddechu. Zjawisko to jest bardzo niebezpieczne, ponieważ w niektórych przypadkach może być śmiertelna.

Innymi słowy, bezdechu do całkowitego zatrzymania rejestrowane nosa i jamy ustnej oddech przepływu, która rozciąga się co najmniej dziesięć sekund, a spowodowanych ścieżki recesja w gardle. W tym samym czasie, co wysiłku oddechowego mogą być zapisywane lub nieobecny.

Główne rodzaje bezdechu

Do tej pory, istnieją trzy główne typy tej koncepcji. Ten centralny, obturacyjny i mieszane.

Bezdech centralny jest zdefiniowana jako brak przepływu powietrza ze względu na to, że impuls nie jest dostępny dla ośrodkowego układu nerwowego, która aktywuje wysiłku oddechowego. Z reguły tego typu występuje u osób z rozpoznaną utratą wartości w mechanizmach regulacji oddychania, a to jest związane z głębokimi i uszkodzeń anatomicznych przewodzących ścieżek OUN.

Obturacyjny bezdech senny jest poważnym, często zagrażające życiu warunek. Jest to zazwyczaj charakteryzuje się tym, że zatrzymanie rozwoju dróg oddechowych w czasie ponad dziesięciu sekund w odstępach piętnaście razy na godzinę. Obturacyjny bezdech lub obwodowych charakteryzuje się zachodząc na przepływ powietrza w górnych drogach oddechowych. Z tego powodu, wszystko wydychane powietrze nie może dostać się do płuc, a zatem nie jest to awaria przepływu powietrza.

Mieszany typ bezdechu

Bezdech mieszany składa się z cech obu typów omówionych powyżej. Najczęstszym, jak wskazują dane z większości laboratoriów badających sen – jest obturacyjny bezdech senny, ale jest on bardzo często obserwuje się miesza.
Większość przypadków obturacyjny bezdech senny jest spowodowane nieprawidłowym koordynacji ośrodkowego układu nerwowego w stosunku do impulsów mięśni oddechowych. W takich przypadkach istnieje dystonii mięśniowej centralny gardła.

We śnie mężczyzn bezdechu (to znaczy, że został opisany powyżej) wynosi około dwadzieścia razy częściej chodzi od czterdziestu do sześćdziesięciu lat. Większość z tych osób cierpi na otyłość.

Kliniczne postacie bezdechu sennego

Zgodnie z klasyfikacją bezdechu sennego, oprócz powyższych typów podziału, które są istotne dla patogenezy tego zespołu, są też odmiany kliniczne, składające się w następujących formach:

  • z elementami chrapią bezdech senny;
  • zespół Pickwicka;
  • ostry zespół bezdechu u dzieci (zespół nagłej śmierci) ;
  • centralny hipowentylacja;
  • Ondine przekleństwem.

Nocne chrapanie przejawia się dźwięk, który pojawia się podczas inhalacji przelotu powietrza zwężenia w rejonie jamy ustnej i gardła nosa.

Tak zwany zespół Pickwicka charakteryzuje się występowaniem otyłości, nocnego chrapania, czerwienicy i przekrwienia.

Bezdech u niemowląt

Nagły bezdech u dzieci jest znaczącym graczem w liczbie zgonów poniżej jednego roku. Zjawisko to występuje z powodu nie dość doskonałe regulacji oddychania. Z reguły zdarza się często u wcześniaków. I to jest spotęgowane, jeśli istnieje zapalenie nieżytowe i zasinienie dróg oddechowych.

Przyczyną niemowląt Wagdi o słabo rozwiniętej centralnego układu nerwowego, mogą służyć jako przegrzania, dzięki którym został przerwany normalnego trybu cieplnej. Jednocześnie u noworodka rozwija mieszany bezdech senny, ale jego wygląd zaangażowany również mechanizm centralne i obturacyjne.

Ondine przekleństwo jest również rodzajem patologii, takich jak bezdech senny. Co to jest – nie jest znany wielu. Zjawisko to jest dość rzadkie. W tej postaci utraty kontroli automatycznej kontroli wentylacji, więc oddech może być kontrolowany w sposób arbitralny, że jest to niemożliwe w czasie snu. Kiedy osoba śpi, regulacja nie zostanie przeprowadzona, a tam jest bezdech. Jest to często w obecności nowotworów, stanów zapalnych lub zwyrodnieniowych mózgu, urazy rdzenia kręgowego, co dodatkowo ścieżki podczas operacji.

Centralną postacią obturacyjnego bezdechu sennego

Ten wariant w ludzkim pozycji leżącej zwykle występuje u osób z łagodnymi objawami choroby. Charakteryzuje obturacyjnego bezdechu
dolegliwości stałego chrapania i senność w ciągu dnia, jednakże, gdy jest polisomnografia nie ma zespół wysiłek oddechowy piersiowego powrotna, która jest charakterystyczna dla centralnego różne choroby. Leczenie tego typu bezdechu sennego jest łatwe do wdrożenia, jak podobnej formie jest możliwe aby dowiedzieć się, pisanie spanie na wideo, t. E. Na konkretnym hałasu podczas otwarcia dróg oddechowych w każdym odcinku bezdechu.

Podstawowe mechanizmy tego zjawiska mogą być związane z faktem, że istnieje tłumienie wysiłku oddechowego poprzez recesji gardła w pozycji leżącej. Jednak znieczuleniu miejscowym doprowadziły do typowych objawów bezdechu sennego.

Krtani postać bezdechu sennego

Ta opcja jest znacznie rzadsze niż obturacyjny bezdech senny. Głównie ta forma występuje, gdy obturacja dróg oddechowych w czasie snu rozwijać po zaburzenia unerwienia krtani, które prowadzą do tego, że zachodzi. Otaczający tych pacjentów, ludzie mają tendencję do powiedzenia mają jakieś nietypowe chrapanie, jak również inne objawy, takie jak senność, bóle głowy rano i mgłę świadomości. Przyczyn może służyć jako zaburzeń ośrodkowego i obwodowego.

skurcze krtani noc pojawiają się dość często ze względu na wpływ na struny głosowe kwasu solnego. Człowiek nie może normalnie oddychać i oddycha w tym samym czasie staje się przerywany, a potem budzi się gwałtownie. Objawy te trwają zwykle dwie lub trzy minuty.

Koncepcja hypopnea

Zjawisko to jest zdarzenie oddechowych, który charakteryzuje się przez częściowe zmniejszenie nosa i powietrza ustnej, a także zmniejszyć amplitudę co najmniej dwa razy w kompleksie ze spadkiem krwi tlenem nasycenia trzech procent, przy czym czas trwania jest nie mniejsza niż dziesięć sekund. Zespół spłycenie może mieć zarówno by utrudniało i centralne typ.

Takie koncepcje są zbiorczo nazywane często Zaburzenia układu oddechowego. Zjawiska te są podstawą pewnej patologii hypopnea zespół ostruktivnogo.

Do tej pory nie ma jasnej definicji zespołu bezdechu sennego. Początkowo jego interpretacja była oparta wyłącznie na liczbie zdarzeń oddechowych na godzinę snu. Zatem chrapanie jest jednym z niezbędnym i najbardziej charakterystyczne objawy obturacyjnego bezdechu sennego, a także głównym czynnikiem ryzyka. Jednak nie wszyscy ludzie mają chrapanie zespół bezdechu obturacyjnego bezdechu a ryzyko jej wystąpienia mają znacznie wyższa niż tych, którzy nie chrapać.

Nasilenie bezdechu sennego

Ponadto, dziś jest inna klasyfikacja bezdech senny, który opiera się na surowości. Jego kryterium jest liczba i czas trwania epizodów na godzinę snu noc.

Zasadą jest, że identyfikuje trzy główne stopnie nasilenia bezdechu sennego:

– łagodna forma (od pięciu do dwudziestu odcinków za dobę);

– średni poziom (od dwudziestu do czterdziestu ataków);

– ciężka (ponad czterdzieści odcinków).

W zależności od gatunku użytych innego leczenia bezdechu sennego. Ponadto, nie ma wielkiego znaczenia ciężkość i czas trwania procesu saturacji krwi tlenem oraz na samych ataków. Stopień nasilenia zespołu bezdechu sennego oceniano wskaźniki chorób dróg oddechowych, które są obliczane według wzoru.

Dodatkowe warunki oceny nasilenia bezdechu sennego może być tlen krew ataki oparte parametry nasycenie, stopień snu nocnego i więcej – zaburzenia układu krążenia, są związane z zaburzeniami oddychania.

Definicja obturacyjny bezdech senny

Dziś jest to możliwe, aby przeznaczyć najpełniejszą definicję zespołem obturacyjnego bezdechu sennego. Jest to stan, w którym dana osoba ma wiele stale powtarzającego zaprzestania oddychania z powodu całkowitej lub częściowej bezdechu. Może to być spowodowane zaprzestaniem wentylacja płuc, pomimo, że nadal istnieje oddechowe działania, które charakteryzują się obecnością chrapania i inne – zmniejszenie zawartości tlenu we krwi i fragmentację snu.

Nie można zaobserwować częste wybudzenia i nadmierną senność w ciągu dnia. W celu zidentyfikowania bezdechu sennego, w którym oddech jest znacznie różni się od normalnego stanu, konieczne jest ustalenie, czy jest to naprawdę epizody trwała przez co najmniej dziesięć sekund i nie było piętnaście razy na godzinę.

Zwłaszcza, obturacyjny bezdech senny

W cięższych przypadkach można zaobserwować w nocy do pięciuset przestaje oddychać, o łącznej długości trzech lub czterech godzin. Jest niezbędna w leczeniu bezdechu. Obecność takiej choroby może prowadzić do ostrego i przewlekłego niedotlenienia, co znacznie zwiększa się ryzyko nadciśnienia rozwijających się i prowadzi do zaburzeń rytmu serca, zawału mięśnia sercowego, na uderzenia, a nawet nagłej śmierci podczas snu.

W czasie dni u osób cierpiących na tę chorobę, nastąpił wzrost ataków senność, zwiększona drażliwość, osłabienie uwagi, pogorszenie skuteczności i długotrwałe bóle głowy. Oprócz senności ataki są bardzo niebezpieczne w okresie jazdy, ponieważ istnieje pewne ryzyko wypadków drogowych.

Historia bezdechu

Przy pierwszym przejawem zespołu bezdechu sennego została szczegółowo opisana w 1919 roku. W przykładzie zostały wykonane przez młodych ludzi, którzy mają nadwagę, zgłaszają obecność senność w ciągu dnia. Już w 1956 roku, jest opisany stan posiadania takich rozpoznawalnych objawów, takich jak otyłość, chrapanie w nocy, nadciśnienie tętnicze.

Klątwa zespołem Ondine jest rzadką formą centralnego bezdechu sennego. Co to jest, bo nie wiedzą wiele. Warunek ten jest zwykle towarzyszyło znaczne niedotlenienie i zmiany w aktywności mózgu, co prowadzi do dość częstych przebudzeń w nocy. Ponadto, istnieją przypadki, w których istnienie bezdechu u osób z optymalnej masy ciała i braku senność w ciągu dnia.

Konsekwencje bezdechu sennego

Bezsenność i różne zaburzenia snu, które są spowodowane zespołem obturacyjnego bezdechu sennego u ludzi silny wpływ na codzienne ich życiu. Natychmiast zmniejszona wydajność, zwiększone koszty leczenia, zwiększając okresy zwolnień lekarskich i tak dalej.

Ponadto, bezdech (to wskazano powyżej) prowadzi do spadku produkcji tlenu, w połączeniu z obniżeniem jakości snu, w wyniku czego powoduje wydzielanie hormonów stresu, co zwiększa ciśnienie w celu zwiększenia częstości akcji serca i prowadzi do stagnacji serca. bezdech także prowadzi do zakłóceń energii niż ma to miejsce ze względu na ryzyko otyłości i cukrzycy.

Zazwyczaj ostry spadek poziomu tlenu w organizmie może prowadzić do bólów głowy rano, zmniejszyła zdolność koncentracji, logicznego myślenia, uczenia się i zapamiętywania czegokolwiek. Ponadto, bezsenność prowadzi do huśtawek i zachowań pacjenta nastroju, a także do stanu depresyjnego. Dlatego, bezsenne noce zwiększa prawdopodobieństwo wypadków przy pracy i na drodze.

Napady bezdechu sennego (co to jest i jak z nimi walczyć, musimy rozważyć w naszym przeglądzie) dobrze wyjaśnione przez współczesną medycynę. Dziś są one dość łatwe do leczenia, którego zasady zależą od kombinacji różnych powodów, a poziomem zaawansowania choroby. Jeśli istnieje prosta chrapanie i łagodne formy bezdechu sennego, to jest bardzo skuteczne specjalne laserowe i częstotliwości radiowej metody leczenia podniebienia miękkiego i języczka. Jest również bardzo ważnym punktem w procesie leczenia jest uważany chirurgia czy trudności z oddychaniem.