833 Shares 1190 views

Biały nostrzyka – cenna roślina o właściwościach leczniczych

Melilotus jest wysoko odżywczą rośliną spożywczy zawierający użyteczne substancje białkowe. Rośliny hoduje się głównie w dwóch postaciach: żółty i biały. W naszym kraju Otrzymałem szerokie białe nostrzyka, które zostaną omówione w tym artykule.


Biały koniczyna to roślina dwuletnia, która należy do rodziny motylkowatych. Tworzy potężne krzewy, których wysokość może wynosić nawet do półtora do dwóch metrów. Roślina z giętkich gałęzi i liści trójlistkowe zawiera małe kwiaty są zebrane w wąskim pędzlem. Koniczyna biała ma korzeń, który może wynieść do dwóch metrów. Jako roślina lecznicza kultura jest bogata w białko może być stosowana do wytwarzania siano, trawa, mączka siana i kiszonki. Jako cenne rośliny, nostrzyka mogą odgrywać ważną rolę w tworzeniu dostaw żywności i zapewnienia rodzin pszczelich nektaru i pyłku.

Clover kultura suszy i odporne na odporne na zimno. Ponieważ system korzeniowy koniczyny białej posiada zdolność absorbowania z gleby różnych substancji, które nie są związkami bardzo rozpuszczalne, roślina może rosnąć na wszystkich rodzajach gleb , w tym lekkiej glebie piaszczysto-gliniastej i piaszczystej, gdzie uprawa niektórych ziół motylkowatych rodzina jest niemożliwe. W obszarze dystrybucji roślin obejmuje europejską część Rosji, Syberii, łąk i Kaukazu. Suche nieużytki, nasyp linii kolejowych, poboczach dróg i krawędziach pola – są również locus białej koniczyny.

Rozmnażanie koniczyna biała następuje poprzez nasiona. Mass kwitnienia roślin do okresu przed mrozem. Biały nostrzyka zaczyna kwitnąć, gdy pączek jest akacja i ogrody. Biały nostrzyka duża rola w życiu rodzin pszczelich. Chwila plonie głównym miodu przyczynia się do optymalnego wykorzystania zakładu. Clover miód ma wysokie właściwości smakowe. Jest uważany za wzorcowe miodu, który ma kolor jasny, delikatny przyjemny smak i aromat, przypominający wanilii. Ponadto, koniczyna miodu zawierający 60 elementów dozujących zwiększa zawartość hemoglobiny we krwi oraz poprawia wydajność układu pokarmowego.

Koniczyna, zdjęcia i właściwości, które okazują wartość tego zakładu odgrywa ważną rolę w leczeniu wielu chorób i jest szeroko stosowany w tradycyjnych leków. Jednak roślina jest trująca, który wymaga szczególnej uwagi do jego wykorzystania i zastosowania. środki lecznicze, takie jak maści i wywary przez koniczyny na podstawie ich właściwości terapeutyczne przeciwbólowe, wykrztuśne i gojenia się ran cechy. Ekstrakty z roślin stosowane są w medycynie w różnych krajach. Tak więc w Polsce biały ziele nostrzyka stosowane w przypadku bólu serca, bezsenność, bóle głowy i hemoroidy. W Indiach cenną rośliną jest używany jako aromatyczny, hemostazy, smyagchitelnogo i wiatropędny. W medycynie ludowej, Bułgaria koniczyna biała jest stosowany jako środek uspokajający stosowanych w napadach nerwowych.