626 Shares 2582 views

Domowy generator dla małej turbiny wiatrowej

Magnesy trwałe, szczególnie neodymu, są najeżone ogromnych ilości energii. To, oczywiście, nie jest perpetuum mobile, ponieważ z biegiem czasu każdy magnes jest demagnetyzacji, ale jego czas pracy może być dziesięcioleci. Na przykład, jeden kilogram tych „narzędzi” będzie na tyle, aby zapewnić zasilanie dla życia komputera. Ponadto artykuł opisuje jak zrobić domowy generator korzystając z takich magnesów. Gotowy model będzie produkować prąd 1 A przy napięciu 12 V akumulatora


Szczegóły i materiały, które będą potrzebne do montażu:

  1. magnesy neodymowe (2 x 5 mm) – 24 szt.
  2. Piasta kultywatora silnikowego.
  3. Płyta stalowa (o średnicy 105 mm i grubości 5 mm) – 2 części.
  4. Odstęp tulei (15 mm).
  5. Val.
  6. żywica epoksydowa.
  7. Emalprovoloka na cewki (0,5 mm).
  8. Sklejka 4 do 8 mm.
  9. Łożyska – 2 szt.

Bardzo dobre dopasowanie taki domowy generator turbiny wiatrowej nie jest zbyt duża. Turbina – dość przydatna w kraju lub w prywatnym urządzenia domowego. Może być używany, aby zaoszczędzić na energii elektrycznej.

Procedura montażu

Na kółkach przyklejone magnesy ze zmienną polaryzacją. Na każdej płycie do 12 szt. Następnie około połowy wypełnione żywicą epoksydową. W ten sposób produkowane część wirnika, który zostanie następnie umieścić na wale.

W celu stojan na domowych generatora 12 musi najpierw zostać nawinięte zwoje emalprovoloki. To może potrwać, na przykład, ze starego rozbitego kineskopu telewizyjnego. Dla każdej cewki powinien stanowić 60 zwojów drutu. Następnie trzeba odlutować cewkę z siebie kolejno (począwszy od samego początku, od końca do końca). Rezultatem jest jednofazowy.

Teraz ze sklejki do wypełnienia formularza. Arkusz sklejki przepiłowany 8 mm, okrągły otwór. Potem dwa robi „cukierka” o różnych średnicach. O większej średnicy, (8 mm) powinna pokrywać się z otworem w pierwszym arkuszu (8 mm). Jest on umieszczony w tym otworze, a mniejszy „cukierka” (4 mm) stosuje się do niego. Znajduje się na obwodzie większej cewki. Następnie wszystkie wypełnione żywicą epoksydową. Następnego dnia, dolna blacha sklejki i mniejszy „cukierka” czyste. Rezultatem jest piękny jasne stojana generatora dla domowych zestalonej żywicy epoksydowej 12 i cewek w nich.

Następnie trzeba wstawić łożyska w piaście, a na nich – z kluczem końcu wału. Następny wał jest umieścić na pierwszej tarczy wirnika, a następnie podkładkę (15 mm). Następnie piasty śrubami stojana 3, a po drugiej tarczy, która musi opierać się na przekładki. Drugi krążek jest tak zamontowany, że magnes naprzeciwko pierwszych magnesów mają różną biegunowość.

Szczeliny pomiędzy stojanem i miedzi można regulować za pomocą śrub i nakrętek, umieszczania ich po obu stronach piasty. Zakończyć zbieranie domowy generator z magnesami trwałymi o instalacji wystającej części wału śmigła wiatraka. On dociskany nakrętki wirnika. Aby to zrobić, należy użyć dla hodowców. Wirnik i stojan może być pokryty pokrywą-osłony. Najprostszym sposobem, aby to zrobić – do odcinaj dno patelni z kawałkiem ściany.

Uważany generator nie jest zbyt silny. Korzystanie z tej stosunkowo prostej technologii, można zrobić domowy generator, który jest idealny dla bardzo małego wiatraka. W przypadku poważniejszych budowy trzeba mocniejszy generator.