633 Shares 1506 views

Wojny rosyjsko-japońskiej, Lyaoyanskoe bojowe: uczestnicy, wyniki

Rosyjsko-japońskiej w latach 1904-1905 było nieuniknione, ponieważ pod koniec 19 wieku, radykalnie zmienił geopolityczne interesy cesarstwa rosyjskiego. Choć główne Zjednoczone na świecie jeszcze nie dowiedział się, jak radzić sobie z poważnych problemów geopolitycznych bez użycia siły i, w konsekwencji, ofiar ludzkich.

Przyczyny wojny rosyjsko-japońskiej

  1. Wzmocnienie przyjaznych stosunków między Rosją i Chinami. Wiadomo, że do 90-tych 19 wieku, głównym celem rosyjskiej polityki zagranicznej było na Bałkanach, ale wzmocnienie przyjaźni rozpoczyna się w 1894 roku w Chinach. Rosja dostarczyła do dyplomatycznej i wojskowej pomocy państwa w wojnie z Japonią.
  2. Konflikt interesów między Rosją i Japonią pod względem wpływu na Dalekim Wschodzie i Mandżurii.

błędy strategiczne i zwycięstw wojennych

Początkowo, było jasne, że armia japońska nie jest gotowy do długiej wojny. Ale rosyjscy generałowie uważali, że Azjaci będą negocjować z krajami europejskimi i zorganizowała wojnę na dwóch frontach. Był to strategiczny błąd rosyjskiej wojskowych i dyplomatów. Ponadto Rosjanie, zakładając całkowite siły opóźnienie Japonii (nawiasem mówiąc, również pomyłka), myślę, że na froncie zachodnim będzie potrzebował dużo więcej mocy niż na Wschodzie. Rosyjski plan był podawany poprzez wyprowadzanie przewlekłej wojny, w której 7-8-ty miesiąc zostanie osiągnięty zwycięstwa na morzu i lądowanie na wyspach. Ładuje wyniku japońskiego planu, którego podstawową ideą było hitem na Pacific Squadron i przejęcia kontroli nad morzem.

Stosunek sił na morzu

Rosja i Japonia na kilka lat przed wojną już zaczęły angażować się w umacnianie swojej floty. Rosja już doświadczenie w wojnie krymskiej, które pokazały znaczenie dla powodzenia morza. Zakładając nieuchronność wojny na wschodzie Japonii, dowódcy wojskowi zidentyfikowali główne zadanie – wzmocnienie floty Pacyfiku.

Zatem uważamy stan flot krajów. Łączna liczba statków rosyjskiego imperium na Wschodzie w roku 1904 był równy 64. tych niszczycieli – 35 były także krążowniki, pancerniki, wielkie łodzie. Numerycznie superior japońskiej floty Rosja. Tylko niszczyciel został zlecony 47. Łączna liczba marynarki Japonii wyniósł 87 sztuk. Jak widać, liczba Navy Japonii przekroczył rosyjską eskadrę na 23 statków. Być może Rosjanie mają zaufanie do wyższości technicznej, ale to nie działa. Japońskie okręty były szybsze, strzelać lepiej i były bardziej chronione przed strzałami wroga.

Wybuch wojny

Nagłość z – jeden z najważniejszych elementów sukcesu w wojnie. Japońskie wojska i marynarki siła jest 27 stycznia rozpoczęła wojnę na dwóch kierunkach. Należy zauważyć, że zarówno walka zakończyła się sukcesem dla Japończyków, chociaż flota również stracił trochę siły. Pierwszy atak był japoński noc. Azjaci eskadra składała się z 25 statków w trzech rodzajach: pancerniki, krążowniki, niszczyciele. Ostrzał rosyjskiego pancernika „carewicza” i „Ratzivan” zostały uszkodzone, a także krążownik „Pallada”. Unexpectedness wojsk rosyjskich naprawdę nie byli w stanie odeprzeć atak Japończyków.

Drugi atak miał miejsce rano tego samego dnia, co skutkowało brakiem przyszedł kolejne 5 rosyjskich okrętów. Nie możemy powiedzieć, że szkoda floty imperium był śmiertelny, ale to jest istotne, ponieważ złe naprawa statku została uruchomiona.

Gdzie była druga bitwa dnia? Obecnie znany koreański Incheon wówczas nazywano Chemulpo. Na początku 1904 roku, zakotwiczone w porcie stał 2 rosyjski statek „Varyag” i „koreański”. Japończycy zaatakowali sił rosyjskich z 14 statków. Oczywiste jest, że los rosyjskich okrętów został zidentyfikowany, ale ich pokonać szybko, Japończycy nie może w każdym razie. Dowódca „Varyag” Rudnev uważa, że musimy starać się uciec ze szponów japoński i dotrzeć do Port Arthur. W bitwie morskiej nastąpiła. Szkoda „Varyag” nie wolno było z ideą Korei do realizacji, ale 3 z japońskiego statku zostały również zneutralizować. Zauważ, że rosyjscy marynarze nie zostały utracone, a następnie były w stanie dostać się do domu.

Śmierć Makarov

Liderzy rosyjskiej armii sobie sprawę, że Floty Pacyfiku na początku wojny nie zdać test walki. Aby ustanowić szkolenia wojskowego dowodzenia floty mianowany słynny wiceadmirał Makarow. Ten człowiek miał duże doświadczenie bojowe, więc musiał skutecznie radzić sobie z zadaniami.

W ciągu miesiąca od jej aktywności rosyjska flota uległa zmianie. Makarov znacząco zwiększyła poziom szkolenia wojskowego, marynarki podniósł organizację pracy. intensywność ćwiczeń również wzrosła, dzięki czemu możliwe jest zwiększenie liczby i sukces statków wychodzących w morze. Oczywiście, Japończycy nie siedzą bezczynnie, obserwując jakościowych zmian w rosyjskiej marynarce wojennej. Wszystkie wyjścia z Port Arthur ciągle wydobywa. 31 marca 1904 krążownik „Pietropawłowsk”, który wypłynął na pokładzie i Makarow, został wysadzony przez minę. Wszyscy na pokładzie zginęli.

Druga faza wojny

Zwycięstwo japońskiej marynarki pozwoliły zorganizować państwo wyspa została przeniesiona do Liaotung życie znaczna lądowania. Nawiasem mówiąc, ta operacja była zaplanowana i zorganizowana z wyprzedzeniem, ponieważ tajemnica trochę japoński przeniknął do Korei od jesieni 1903 roku. Oczywiście, armia japońska nie prowadziła otwartą agresję. Mówimy o ludziach z rezerwy, którzy byli kupcy, rzemieślnicy, i tak dalej. D. Głównym zadaniem tych sił było przygotowanie warunków dla powodzenia operacji wyładunku, gromadzenia danych wywiadowczych.

Od 24 stycznia do 3 marca na koreańskim brzegu wylądował ponad 35,000 Japończyków. Musimy zrozumieć równowagę sił rosyjskich. Całkowita siła armii w Azji wyniosła 123 000 osób. Spośród nich około 24.000 były w Primorsky Territory. Na Półwyspie Kwantuńskiej było około 30 tys. Rosjanie 19000th wojsko pilnuje granicy z Koreą. Northeast Chiny były strategicznie ważne dla terytorium carskiej. Było ponad 50 tysięcy żołnierzy armii królewskiej. Armia dowodzona przez ląd Ogólne A. N. Kuropatkin.

Rosyjska grupa na granicy z Koreą zachowywał się biernie. Powolność oznaczało, że Japończycy nie atakują 7000-ta zagrody rosyjski i pokonaj go. W wyniku walki, armia rosyjska straciła ponad 30 broni, zginęło około 3000 żołnierzy i musiał wycofać się 70 kilometrów. Lyaoyanskoe bitwa rozpoczęła się na imperium nie powiodła się.

Jinzhou: kolejna klęska armii królewskiej

Tak, Rosjanie byli przekonani o swojej wyższości na lądzie, ale w tym, że były błędne. Kolejne japońskie wojska wylądował na Liaotung 22 kwietnia 1904. Ilość tej grupy było również około 35 tysięcy. Japoński manewr było to, że nie powinny one wejść w walce z armią pod dowództwem A. N. Kuropatkin i kierowany w głąb lądu. Oczywiście, komenda Azjaci rozumieć wszelkie ryzyko związane z operacją, więc na 4 maja w strefie lądowania Dagushana liczącej 15,000. Cel: pokrycie ofensywę w Jinzhou.

Japoński wędrówki do miasta trwał 19 dni. W pobliżu tego miasta jest najwęższe przejście w Kwantung. Rosyjska grupa na tym przesmyku było około 4000 osób. 13 maja była długa walka. Choć japońskie straty były 3 razy więcej, ale walka wygrali. W wyniku tego zwycięstwa, japońska armia otworzyła drogę do portu w przyszłości. Northeast Chiny znalazły się pod całkowitą kontrolą sił japońskich i rosyjskich żołnierzy zostały faktycznie odcięte od siebie.

Dalsze walki trwały z różnym powodzeniem i ciężkich strat dla obu armii.

Lyaoyanskoe bitwa

W sierpniu 1904 Trzecia faza wojny. Lyaoyanskoe bitwa już zaplanowane, ponieważ przez trzy miesiące w pobliżu tej osady zbudować poważnego fortyfikacji. W sierpniu 1904 roku liczba rosyjskiej armii mandżurskiej było 152.000, a Japończycy byli na 22.000 mniej niż liczbowa. Lyaoyanskoe bitwa 1904 przeszedł do historii jako wydarzenie, które całkowicie złamać ducha armii rosyjskiej.

Mimo mniejszej liczby, pierwsza podjąć ofensywę 11 sierpnia udał się do Japończyków. Chcieli otoczyć Rosjan, albo przynajmniej całkowicie odizolować je od ewentualnych nowych sposobów sił zbliża. Inicjatywa należała do sił japońskich stale, ponieważ, w przeciwieństwie do Rosjan, którzy byli bardzo aktywni.

Kuropatkin armia nie była w stanie drastycznie przejść do ofensywy, ponieważ odległość od centrum wynosi ponad 7000 km. 19 sierpnia Kuropatkin przekazany japońskiej następnego punktu, po którym istniała groźba przechwytywania Yantai. Komenda zdając sobie sprawę, że nic nie zostanie osiągnięty postanowił wycofać się Mukdenem. Lyaoyanskoe bitwa, której uczestnicy stracili łącznie 40 000 osób wykazały, zacofania i bezruch wojsk rosyjskich.

Wyniki wojny

Dyskusja na temat przyszłych walk, w zasadzie, nie ma specjalnego znaczenia, bo to był sukces Japończyków i agonia Rosji.

Wyniki wojnie Rosji były bardzo ciężkie. Tak więc, w traktacie pokojowym z 1905 Portsmouth stwierdza, że:

  1. Southern Sachalin przenosi się do Japonii.
  2. Japonia otrzyma wynajęcia Liaotung.
  3. Możliwość japońskiej kolejowego na Liaotung.
  4. Wycofanie wojsk rosyjskich z Mandżurii.

Rosja i Japonia weszła w konflikt, skutki, które w rzeczywistości odczuwalne, ponieważ traktat pokojowy między Rosją a Japonią o wynikach 1945, wojna nie została jeszcze zawarta.