375 Shares 7991 views

Jedziemy na wakacje do Tallina

Aby pojechać na wakacje lub weekend w Tallinie może być interesujący dla tych, którzy nie byli tu od czasów radzieckich, a także dla dzieci i młodzieży. Dostać w Tallinie może być samolotem, pociągiem, autobusem lub promem.


Pierwszą rzeczą, która przyciąga wzrok, Tallin – miasto jest bardzo małe. Jeśli lubisz chodzić i dużo chodzenia, potem relaks tutaj będziesz rzadko korzystają z komunikacji miejskiej lub samochodu.

Stare Miasto ma bardzo dobre wrażenie na turystach. Oto wspaniałe domy z wieków historii, przytulnych restauracji, które zaspokoją wszystkie gusta i budżety wiele sklepów z pamiątkami. Aby obejść jego stóp w górę iw dół zajmie kilka godzin. Być może, jeśli będziemy korzystać z usług prywatnego przewodnika, można znaleźć wiele wspaniałych informacji o długiej historii stolicy Estonii.

W Tallinie jest metro. Może to nie jest konieczne, ale miejscowi nie zdecydowała się w tyle za innymi miastami w tej sprawie oraz w przewodnikach turystycznych w pobliżu wycieczki w Tallinie ruchu wózka drukowane karty.

Transport publiczny w Tallinie niedawno stał się wolny, ale tylko dla mieszkańców Tallina. Cała reszta trzeba kupić bilet na podróż, koszt 1,6 euro.

osoby starsze, pochodzące tutaj po przerwie dwudziestoletniej często zadają sobie pytanie, co zrobić Miejscowi cały czas. W Tallinie drogach po prostu straszne. Elewacje budynków widocznych sylwetki rosyjskich napisów „deli”, „chleb”, który tworzy dodatkowy urok miasta.

Tallina nie lubią korzystać z pociągu podmiejskim, uzasadniając to faktem, że ZSRR zbudowano je raz tak złe koleje, że nadal jest niemożliwe do kierowania.

Wiele domów z drewna, dwu- i trzy-piętrowy, wybudowany w latach dwudziestych ubiegłego wieku. Ostatnio modne stało się te domy poza płaszcz z nowoczesnych materiałów i sprzedaży tanich mieszkań, na zewnątrz, patrząc całkiem dobrze.

Jeśli oglądać mieszkańcy Tallina, prawie wszystkich ludzi pracy, zawodów czy budowniczych, robotników drogowych lub sprzedawców w sklepach – używać do komunikowania się ze sobą po rosyjsku. Ten sam odsetek populacji, która porusza się głównie prywatnym samochodem i pracuje w biurze, ma tylko języka estońskiego, a kiedy próbują mówić do nich w rosyjskim języku angielskim jako awaryjnej. Nic jednak światła ironii może to spowodować.

W mieście, tak jak poprzednio, bardzo czyste parki, które jest przyjemne chodzić. Istnieje wiele placów zabaw z różnymi zjeżdżalniami, urządzenia do wspinaczki i rondach. Miłośnicy jazdy na rowerze znajdzie dobrych ścieżek rowerowych.

Idąc do sklepu spożywczego w Tallinie natychmiast uderzony przez określonego zakresu produktów, których nie można znaleźć w żadnym innym europejskim mieście. Oto, na przykład, można kupić kilka rodzajów gryczanej, sałatki i śledź pod futrem, dużo piwa i napojów alkoholowych z etykietami w języku rosyjskim.

W Tallinie, tylko jedno duże centrum handlowe, znajduje się obok zoo. Z tego możemy bezpiecznie wyciągnąć wniosek, że płace w Estonii są niskie, a siła nabywcza ludności jest bardzo niska. Na przykład w Sztokholmie, jak centra ponad sto sklepów.

Odległość od Tallina do Helsinek, tylko około siedemdziesięciu kilometrów i kilka firm promowych obsługujących tę trasę oferują szereg lotów na szybkich promów. Bilet w obie strony do Helsinek kosztować około trzydzieści euro, a trasa wydaje się cieszyć popularnością tutaj.