527 Shares 2629 views

Ramiona i flagi Gabon: Opis i znaczenie symboli

Gabon – kraje i dawna kolonia francuska, który przyszedł z herbem dla Szwajcarów. Co to za kraj? Jak się herb i flaga Gabon?


Trochę o stanie

Gabon znajduje się w zachodniej części Afryki Środkowej , na wybrzeżu Zatoki Gwinejskiej. Kraj jest otoczony przez Republikę Konga, Gwinei Równikowej i Kamerunie. Gabon zajmuje 1,8 miliona. Jej terytorium zajmuje 74. miejsce pod względem powierzchni (267,667 km kw.).

W kraju znajduje się w równikowej i subequatorial. Zachodnie wybrzeże jest wcięty przez laguny, ujścia rzek i zatok. Ze względu na te czynniki, w Gabonie utworzyła bardzo gorący i wilgotny klimat. Ponad 75% terytorium jest objęta wiecznie lasu.

Od 1839 do 1960 roku, państwo było kolonią Francji. Stąd eksportowane niewolników, kakao, kawę i drewna. Teraz Gabon – niezależna republika ze stolicą w Libreville. Francuski jest nadal językiem urzędowym kraju, a katolicyzm – główną religią.

W stanie istnieją złoża rud uranu i manganu, ropy naftowej, gazu i złota. Ich przetwarzanie jest prawie 60% gospodarki. Tak, Gabon jest jednym z najbardziej stabilnych i bogatych w zasobie dotyczących Afryki.

Flaga Gabonu

Nowoczesny flagi została przyjęta w 1960 roku, wkrótce po odzyskaniu niepodległości. Jest prostokątną płytę o stosunku szerokości do długości 3: 4. W swojej symbolice flagi Gabonu odzwierciedla cechy geograficzne kraju.

Flaga tkanina jest podzielony na trzy równe paski. Najwyższa zespół jest zielony i reprezentuje wiele lasach Gabonu. Średnia powierzchnia – żółty. Oznacza to, gorące słońce i linię równika. Niebieski pasek na dole flaga reprezentuje Atlantyk, mycie kraj.

Zgodnie z wartościami klasycznego heraldyce: kolor zielony – symbol obfitości i nadziei, długoletniego dobrobytu, żółty, oczywiście, oznacza bogactwo i sprawiedliwości, a niebieski – niebo znak i tradycyjnie oznacza piękno, majestat.

Pierwszy w historii flaga Gabon powstała na krótko przed jego najnowszej wersji – w 1959 roku. To nie jest zbyt różni się od obecnej. Panel jest podzielony na trzy poziome paski, żółty tylko część średnio dwa razy cieńsze niż pozostałe dwa. Górny zespół został podzielony na dwa obszary. Na najbliższej stronie wału z francuskim tricolor i drugim obszarze był całkowicie zielony.

Herb Gabonu

Republika herb został przyjęty w 1963 roku. Jego główny kolor w zgodzie z flagą. W przeciwieństwie do flagi i jego symboliki odzwierciedla nie tylko geograficzne, ale również cechy ekonomiczne kraju. godło projekt zaangażowany szwajcarski Louis Myulemman.

Rozeta ma trójkątny kształt i dotyczy Waregów lub starofrancuskiego typu. Jest on podzielony na trzy strefy poziomej. Górna powierzchnia jest reprezentowany przez pas zieleni, na którym złote kółka – Besant. Stanowią one zielone lasy i bogactwo minerałów.

Średnia powierzchnia tablicy skarbowej jest pomalowany na żółto. Nad nim jest pokazany czarny statek, na którym flaga fruwające w Gabonie. Statek symbolizuje samo państwo, posuwają się do przodu. Statek płynie na niebieskie fale, które, jak flaga jest wyznaczonych zasobów wodnych kraju.

Tarcza odbywa się dwa czarne pantery wydane ze złotymi szponami i czerwony język. Ten symboliczny obrońcy państwa, wykazując odwagę ludzi. Ich pazury i język zapobiec swoją gotowość do kandydowania na straży kraju.

Nad tarczą jest korona drzewa, w którym znajduje się srebrna wstęga z napisem Uniti Progredimur, co znaczy „iść do przodu razem.” Pod herb przedstawia złote korzenie drzewa i niebieskiej wstążki z hasłem Gabon: Union, travail, Sprawiedliwości ( «Unia, Praca, Sprawiedliwość").