521 Shares 8375 views

Jak zastąpić korzeń gruczołów własnymi rękami?

Gdy wyciek w obszarze uszczelnienia (mankiety) wału korbowego jest kwestia ich wymiany. Zignorowanie tego uszkodzenia mogą pogłębić problem. wyciek oleju będą silniejsze w miarę upływu czasu, co doprowadzi nie tylko do konieczności ciągłego uzupełniania, ale również wywołać awarię części silnika.

Przyczyny awarii

Często radykalne gruczoł ma żywotność 150 tysięcy kilometrów. Ale może się zdarzyć, że zostanie uszkodzony przed deklarowanym terminem. Istnieje kilka głównych powodów, dla których promieniowy kołnierz, czy przodu lub z tyłu, mogą być uszkodzone: przegrzanie silnika, stosowanie niewłaściwych smarów, eksploatacji silnika bez terminowej wymiany oleju i filtra. Za pomocą niższej jakości części uszczelniających również prowadzi do tego, że może wystąpić przeciek rodzimy dławika. Niezależnie od powodu, mankiet wymiana nie powinna być wstrzymana. Ze względu na fakt, że przednia część uszczelniająca jest bardziej podatny na czynniki środowiskowe (brudu, wilgoci, kurzu i obciążeń wibracyjnych), często nie wcześniej niż jego odpowiednik w tylnej części silnika. Ale jeśli problem pojawił się tylko z przedniej uszczelki olejowej, konieczne jest, aby zmienić je w parę, a ich źródło jest takie samo. Jeśli uszkodzenie uszczelki w obszarze koła pasowego może być postrzegane wizualnie, drugi trochę trudniej – w oku nie jest zdefiniowana. Zasadniczo podczas noszenia taka okoliczność może być postrzegane poślizgu sprzęgła. Wynika to z faktu, że jego elementy dostaje oleju ze skrzyni korbowej.

Narzędzia i akcesoria

Aby przeprowadzić proces naprawy będą musiały:

  • Zdolność do spuszczania oleju ze skrzyni korbowej;
  • szmaty;
  • Zestaw nawiasy i płaskich wkrętaków;
  • Zestaw kluczy (ring, chleb świętojański, sztuk);
  • młotek i Dolly.

Cały proces wymiany można prowadzić niezależnie od siebie, przylegającą do odpowiedniej sekwencji etapów procesu naprawy. Poniżej opisano sposoby demontażu i montażu nowych rodzimych mankietami na przykładzie VAZ „nine”.

Zmień ciecia korzeni uszczelnienia olejowego

Początkowo ustawić samochód na pit lub estakady i pokładowych sieciowy jest odłączony od zasilania, usuwając zacisk ujemny akumulatora. Odwrócić się korek spustowy z miski olejowej silnika i przeprowadzić spustową oleju. Łatwy dostęp do części silnika można zdjąć prawe przednie koło. Gdy praca jest wykonywana samodzielnie, równolegle może przejść do demontażu generatora i napędu. Ponadto, konieczne jest, aby usunąć pokrywę ochronną z tworzywa sztucznego pasa rozrządu i przejść do zdemontować po odkręceniu mechanizmu napinającego. Miska olejowa również muszą być usunięte. Ważne jest, aby powiedzieć, że po usunięciu paska taktowanie nie jest zalecany do obracania wałka rozrządu i wałów korbowych, jak będzie to prowadzić do konieczności ponownej instalacji momentu zapłonu i ROZRZĄDU. Dlatego, aby uniknąć tego, pożądane jest, aby włączyć pierwszy bieg.

Następnie możemy zdemontować wał korbowy z grzechotką – odkręcić śrubę i napina ją za pomocą dwóch śrubokrętów. Jeśli klucz jest przechowywany na wałku zapadkowym luźno, wówczas zaleca się również do usunięcia. Następnie wyjąć z silnika zbiornika oleju. Aby to zrobić, należy poluzować dwie śruby mocujące go do występu łożyska wału korbowego a jednym z pompy olejowej. Następnie zdemontować sobie pompę oleju, usuwania sześciu śrub. Teraz mamy dostęp do mankietu. Stosując mocny śrubokręta, usuwanie silnika głównego przekładkową z sadzenia w obudowie pompy.

Montaż nowego uszczelnienia promieniowego

Bezpośrednio przed zainstalowaniem nowej części wykonać dokładne mycie w pokrywie benzyny i wytrzeć tkaniną. Mankiet siedzenia wstępnie zwilża cienką warstwę oleju w silniku. Dokonanie prawidłowego położenia w pokrywie dławicy, ustawić go w miejscu. Dodatkowo, za pomocą specjalnego trzpień jest wciskany w gruczole rodnik jest mocno osadzona w otworze technologicznego. Ważne jest, aby nie doprowadzić do uszkodzenia uszczelki wargowej. Potem trzeba rozpocząć montażowy usunięte wszystkie części obserwując cały proces technologiczny priorytetów silnika. Pomimo pewnych trudności, to jeszcze można zrobić samodzielnie w domu. Oczywiście, jest to bardziej wygodne do pracy z partnerem.

Szybka wymiana

Jest jeszcze inny, bardziej efektywny sposób wymienić uszczelniacz półosi. Ale to jest trochę ryzykowne. Podstawą sposobu jest brak potrzeby usuwania palet, a odbiornik olejowej pompy olejowej. Mankiet zmienia się bezpośrednio z silnika. Wadą tej metody jest to niedogodność pracy. Ponadto, istnieje możliwość, że uszczelka nie jest wystarczająco olej wciskana w pokrywę pompy olejowej. Istnieje ryzyko uszkodzenia powłoki błyszczące wału korbowego – w związku z tym istnieje możliwość nowych przecieków.

Profesjonalne doradztwo

Ten rodzaj części w WHA musi być dobrany ze szczególną uwagą i pożądane jest wyłącznie od autoryzowanych dealerów. W przeciwnym razie, można zakupić i zainstalować w samochodzie złej jakości kawałek, który doprowadzi do jego szybkiego zużycia. Z kolei pociągnie to za sobą pewien dodatkowy czas i koszty.

Zmienić uszczelniającym rodnik tyłu

Zwykle zastępowanie mankiet z powrotem następuje wraz z wymianą przodu. W odniesieniu do tej części silnika, sytuacja jest trochę inna. Wszystkie spoczywa na konieczność usuwania dużych ilości części samochodowych. Tak więc, aby uzyskać dostęp do pakowania początkowo niezbędnych do usunięcia z maszyny poszczególne elementy zawieszenia, skrzyni biegów i kosz sprzęgła. Następnie trzeba odkręcić wszystkie śruby mocujące koła zamachowego i zdjąć z wału korbowego. Odkręcając śrubę mocującą ostatni, konieczne jest, aby usunąć blokadę w oponach, a następnie do siebie koło zamachowe.

Po demontażu panelu tylnego sprzęgła. Odkręcić pokrywę tylną śrub skrzyni korbowej silnika w wysokości ośmiu kawałki i usunąć go. Wydostać się z tulei obudowy silnika, dla wygody, można użyć podkovyrnuv śrubokręt to ze skrzyni korbowej. Teraz można ostrożnie usunąć stary korzeń uszczelnienia olejowego. Należy zauważyć, że szeroka gama pokrowców i elementów wykonanych ze stopu aluminium, więc traktować je należy uważać, aby nie dodawać problemy w postaci zakupu nowych części.

Montaż nowych części opakowania

Przed zainstalowaniem nowej uszczelki szmatką wytrzyj gniazdo zaworu i nasmarować je olejem. Korzystanie średnicę trzpienia dziewięćdziesiąt dziewięć milimetrów i młotka, a następnie wciska się nowy tylny mankiet na miejscu. Aby przeprowadzić ten etap prac jest konieczne ze szczególną ostrożnością, tak aby nie uszkodzić element. Po naciśnięciu do gruczołu korzeń wymiana uszczelki obudowy mankietu – to kolejny etap pracy przymusowej. Stara uszczelka jest usuwany (jeśli jest się przywiązać, można starannie wyciąć nożem), a na jego miejscu nowy zestaw.

Ustawić dławik obudowa silnika

W celu uniknięcia uszkodzeń podczas instalacji wykonanej przekładkową, konieczne jest, aby umieścić warstwę oleju na powierzchni kołnierza wału korbowego. Montaż korpusu uszczelnienia na swoim miejscu, uszczelniającym poprawne warga pomocą śrubokręta tak, że nie ma pęknięć. Do sadzenia, można użyć młotka, ale nie wiele warte trzymać do niego. Ponadto jest to konieczne, aby uruchomić zespół agregatu w odwrotnej kolejności. Wszystkie uszczelki rodzimy praca zastępcza może być uznane zakończone.

wniosek

Jak widać, aby naprawić samochód z takim charakterystycznym stłuczenia jest możliwe. Aby to zrobić, tylko wolnego czasu, odpowiednie narzędzie i wysokiej jakości części zamienne do Vaz bez których naprawa może być uznany za wadliwy. Aby włączyć procedurę bardziej komfortowe z partnerem. Ale jeśli nie, to może dobrze radzić sobie na własną rękę.