765 Shares 6764 views

Dlaczego koty boją się wody

Od najdawniejszych czasów koty mieszkają z mężczyzną. Jednak do tej pory ludzie nie znudzi zaskoczeni ich. Ponadto, te wdzięczne i przystojny kokietka wyeliminować swoje hosty z myszy i szczurów, cokolwiek użytecznego, nie mogą zrobić.


Cóż, nawet oni uroczo odcinki, z namysłem mruczenie, ułożone swoje gibkie ciało bezpośrednio na klawiaturze z przodu monitora, przez co trudno jest pracować … I trochę bardziej rozdarty papier lub notebooki, mylić splątania i cewek, gryząc przewody i zakończyć zasłony sprawiają, że dokręcania na rajstopy, i wszelkiego rodzaju inne niezbyt przyjemne rzeczy. Więc co tak naprawdę je kocham? Zwłaszcza w miastach, gdzie rzadko mieszkają w mieszkaniach obrzydliwe szczurów i myszy …

Wiem wszystko o koty nie trudno kogokolwiek, więc są tajemnicze, niewytłumaczalne, jak niektóre z ich działań. Że tylko, na przykład, ich strach przed wodą. Dlatego koty boją się wody? To jest absolutnie niezrozumiałe.

Wielu trenerów i lekarzy weterynarii długo zmagał się z tym problemem. I w końcu doszliśmy do wniosku, że to nie jest tak, jak nam się wydaje. Koty nie są tak bardzo boi się wody, ale po prostu nie lubią pływać, ponieważ wierzą, że jest niewłaściwe.

Dlatego powinny one być myte wodą i bolesnego pachnącego szamponu jeśli są idealnie czyste sam język? A ponieważ syczeć i zarysowania, kiedy właściciel zdecyduje się zorganizować ich zwierzęta kąpiel. Po tym wszystkim, zwierzęta rozwinięty zmysł węchu jest zaangażowana w żaden inny sposób niż u ludzi. A co za przyjemność gomosapiensa niesmaczne czworonożnych zwierząt.

Chociaż niektóre koty stoickim spokojem wytrzymać tę procedurę cierpieć tylko z szacunku dla swojego ukochanego pana. Ale z wyglądu, że tylko krzyczy, że nie jest do swoich potrzeb.

Więcej dlaczego koty boją się wody? Po tym wszystkim, nawet bez szamponu starannie unikać kąpieli. Okazuje się, że futro kota różni się od psa. Po głaszcząc psa, każdy człowiek czuje się trochę oleju na rękach i silny zapach skunksa. Ale nic takiego się dzieje, kiedy dotknąć sierść kota. W związku z tym, że pies nie zmoknąć tak dużo jak kot – ich włosów nie jest tak dużo łatwiejsze gospodarstwa wodne rolek o gładkiej sierści.

Efekt ten jest jeszcze miejsce, ponieważ futro kota ma bardzo dobrze rozwiniętą podkładu. Doskonale chroni ciało zwierzęcia jako zimna i ciepła. Kiedy mokry kot silnie schładza, zaczyna drżeć. Nie można uruchomić na szybkie suszenie, jak pies, więc cipki wełna schnie znacznie dłużej.

Więc pytanie, dlaczego koty boją się wody, ludzie wymijająco. Oni nie boją się go i po prostu nie chcemy zmoknąć. Tym bardziej, że ze względu na charakter kota do polowania, jazdy zdobycz. Aby to zrobić, ona musi w jak najmniejszym stopniu do zapachu. Czas suszenia w temperaturze kotów wzrasta o 5-7 °, a tym samym zwiększenie wydzielania przydziału. Stąd, zapach kota wzrasta. I to jest bardzo utrudnia polowanie.

Jest to kolejny argument, który sugeruje niewłaściwe sformułowanie pytania: „Dlaczego koty boją się wody?” Po tym wszystkim, koty są z natury doskonałe pływakami. A ci, którzy boją się wody nie może pływać. Ale instynkt samozachowawczy nie pozwala koty bez specjalnego powodu ryzykować. Dlatego koty próbują nie zmoknąć.

Ale wyjątki są wszędzie. Tak więc od czasu do czasu znaleźć wśród kotów zapalonych kąpiących się. Niektóre koty dostać się do wody dla swoich panów, niektóre – na ryby. I istnieje nawet tych, którzy lubią siedzieć w zlewie pod bieżącą wodą kapiącą. Z nich już nie pytają: „Dlaczego koty boją się wody?”

Nawiasem mówiąc, istnieją legendy i fakty historyczne, które syjamskie koty, które żyją na dworze królewskim, miał obowiązek towarzyszyć ich kochanki – księżniczek w basenie. Niektórzy nawet zgodził się pływać obok pięknych kobiet. A niektóre w najprawdziwszym tego słowa znaczeniu „ogony rozciągniętych” do swoich kochanek, hak roboczych, aby zapisać swoje pierścienie i łańcuchy.