268 Shares 6679 views

korony porcelanowe: wskazania i przeciwwskazania. Etapy i metody koron porcelanowych

Nowoczesne technologie stomatologiczne dawna pozwalają na świadczenie usług dla ludności przyzwoitej jakości. Estetyczny uśmiech jest bardzo ceniona. Dlatego ludzie mają tendencję do wniesienia protetyki, aby rozwiązać kilka problemów na raz. Chodzi o przywrócenie utraconych funkcji aparatu żucia i poprawę w wyglądzie uzębienia. korony porcelanowe uważany jest za nie prosty protetyczny, ale dzieło sztuki. Na nim zostaną omówione w naszym artykule.


Co to jest?

korony porcelanowe – konstrukcja wykonana przez specjalnej technologii. Protezy te są uważane za innowacje w krajowym stomatologii. Wykonać je ze specjalnej porcelany. Materiał nie zawiera nawet najmniejsze zanieczyszczenia metalowe. Produkt najdokładniej odtwarza utracony ząb. Budowa ma dobrą przepuszczalność światła. Najczęściej korona wygląda bardziej atrakcyjne niż „native” zębów.

żywotność

Konstrukcja ma średnią żywotność, która waha się od 10-15 lat. Zastosowanie najnowszych technologii w produkcji koron pozwala uczynić je nie tylko piękny, ale także trwały. Jednakże trwałość produktu mogą wpływać na nawyki pacjenta, na przykład, jeśli ktoś lubi pokarmów stałych lub mocno ściska zęby. To może prowadzić do przedwczesnych uszkodzeń w konstrukcji w postaci pęknięć. Dlatego użytkownik musi przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza, jeśli on ustalił korony (porcelana) do zęba. Pożądane jest również, aby zrezygnować z użycia zbyt dużej ilości pokarmów stałych (krakersy, orzechy) lub ograniczyć jego stosowanie. W tym przypadku budowa będzie służyć jego pan jest znacznie dłuższy niż czas określony.

korony porcelanowe: wskazania i przeciwwskazania

Wszelkie ortodontyczne projekt ma swoje własne cechy. Według tego specjalisty w poszczególnych wyraża jego opinia pacjent. Podczas konsultacji mówimy o wskazaniach i przeciwwskazaniach do instalacji ceramicznych protezy. Dyskusja na ten temat i w tej sekcji.

Oto lista czynników, które dają powód do rekomendowania pacjentom budowę lekarza:

1. Pokrycie przednie zęby. Materiał maksymalizuje dokładnie odtworzyć naturalny kolor szkliwa. Nawet z bliska nie będzie można odróżnić, gdzie ustanowił porcelanową koronę.

2. Jeśli pacjent ma uczulenie na którykolwiek z metali.

3. Pokrycie przed jednym lub więcej sąsiednich zębów.

4. Wcześniej korony porcelanowej, nie ma części boczne z łuków szczęki, lecz stosują obecnie specjalną ramę wykonaną z tlenku cyrkonu. Dzięki temu można go zainstalować bez żadnych ograniczeń dotyczących lokalizacji.

Teraz pomówmy o czynnikach, które nie pozwalają pacjentowi w celu ustalenia tych struktur:

1. Duże wady ugryźć.

2. Brak twardości zębów tkanki kostnej.

3. Przewlekłe choroby przyzębia.

metody

Porcelany i metal ceramicznych korony są podobne do techniki wytwarzania. Specjaliści istnieje kilka metod wykonywania wzorów. Pierwszy – gdy koronka jest wykonana w warstwach. Druga opcja – ceramiczne prasowane. W przeciwieństwie do metody widziana w tytule. masa porcelanowa zostanie naciśnięty i zwolniony. Ważne jest, aby odróżnić dokładnie jaki sposób zostaną wykonane korony. Przykładowo konstrukcję odlewaną uważa się za bardziej trwały.

Ponadto, istnieje kilka sposobów, aby zaprojektować instalację. Jeśli pacjent ma część szyjki zęba nie jest uszkodzony, to daje możliwość nawiązania koronę, nie zmuszając je na krawędzi dziąseł. Ale kiedy ziemia jest zniszczona, specjalista czyni strukturę, która obejmuje cały ząb. Jego brzegi są jazdę pod dziąsłem.

korony porcelanowe: Etapy produkcji

Proces tworzenia struktury jest uważany za kompleks pracy. Natychmiast należy zauważyć, że sposób rzemieślniczy, że nie można zrobić skutecznie. Dlatego trzeba odnosić się jedynie do specjalistów. Znają wszystkie niuanse czyni to arcydzieło stomatologiczną. Możesz być pewien, że spełnia wszystkich warunków technologii produkcji.

Tworzenie wzorów porcelany jest kilka kroków:

1. Przygotowanie zęba.

2. wrażenie.

3. Przygotowanie modelu.

zaślepkowy 4. Wykształcenie folii platyny.

5. Modelowanie korony.

6. wstępne i końcowe wypalanie porcelany.

7. Ustawić koronę na kikut zęba.

Następnie patrzymy na każdym etapie produkcji koron.

sekcja

Aby zapewnić wytrzymałość strukturalną jego ściany nie powinna być mniejsza niż 1-1,5 mm. W związku z tym, ząb mielenia bardziej niż na przykład przy montażu protezy wykonaną z metalu. Po przetworzeniu pnia otrzymuje cylindryczny lub stożkowy kształt. Sposób, w jaki zadecyduje przygotowany ząb, będzie zależeć od lokalizacji miejsca uszkodzenia.

Faza przygotowawcza

W celu maksymalnego dopasowania Korona porcelanowa harmonijnie w uzębieniu, specjalista sprawia, że łączny obsady.

Nakłada się na przygotowanej pierścienia pnia miedzi wypełnione specjalnym wagowych. Bez wyjmowania go z ust, czyni wrażenie całość uzębienia. Następnie odlew gipsowy model. Jej wrażenie pniu można usunąć i ponownie włożona. Pomoże to w przyszłości na tworzenie wysokiej jakości porcelany koronę.

making korona

Specjalista przygotowania nasadki platyny. Do tego, że pasuje do kikuta oddanych specjalną folią. Konieczne jest, aby zorganizować tak, aby nie było zagnieceń i jest szczelnie zamontowane na pniu. Odciąć nadmiar krawędzie. Platyna jest umieszczony w pokrywie wrażenie. Teraz specjalista zadaniem jest, aby wybrać odpowiedni kolor masy porcelanowej. Jest to bardzo ważny punkt, jest odpowiedzialny za podobieństwem struktury z „natywnym” zęba. Specjalista powoduje wagę nasadki, tworząc koronę.

Symulowane puste, nasadka jest usuwana. Następnie umieszczenie innej warstwy specjalnej kompozycji. Będzie to zrekompensować utratę wagi podczas wypalania.

instalacja

Gdy struktura była w końcu gotowa, przeszłam kilka wypalania procedur i szlifowanie odbywa się montaż. Jeśli wynik spełnia profesjonalny i pacjenta, nadszedł czas, aby go zainstalować. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni kolor cementu fosforanu. Zrób to, biorąc pod uwagę ton sąsiednich zębów.

Plusy i minusy

Przed podjęciem decyzji ważne jest zbadanie pozytywnych i negatywnych czynników. Metody wytwarzania korony porcelanowe pozwalają na zaprojektowanie niezwykle estetyczne. Oni również uzyskać silne i trwałe.

Materiał hipoalergiczny to dobry bonus dla wielu pacjentów jest ważnym i znaczącym plusem. Ponadto korony nie plami się z czasem, takich jak plastikowej protezy.

Ujemne strony korony kruchość porcelany to, co jest charakterystyczne dla ceramiki. Istnieje również ryzyko uszkodzenia warstwy emalii zębów sąsiednich. Kolejną niedogodnością może być uznana za niewystarczającą przyczepność do konstrukcji gumowej. Proszę pamiętać, że wszystkie wyżej wymienione wady można nazwać konwencjonalne. Dobry specjalista jest w stanie wykonywać pracę bez skazy.

Zalecenia dotyczące opieki

produkcja jakość koron porcelanowych i jego prawidłowego montażu zapewnia pacjentowi piękny uśmiech. Ale potem ramiona spoczywa zadanie, aby zapisać wyniki pracy zawodowej. Pomimo faktu, że życie struktura jest średnio 15 lat, jest ona uważana za produkt nieco kruchy. Tak traktują korony porcelanowe musi być starannie. Nawet niewielka szczelina może znacznie skrócić żywotność konstrukcji.

Mówiliśmy już, że trzeba ostrożnie jeść pokarmów stałych. Ponadto, eksperci zalecają, aby zwrócić należytą uwagę na higienę jamy ustnej. Oczywiście, proteza nie jest dotknięte próchnicą. Ale plaque stanie przeniknąć pod regionie dziąseł i zarazki trafi oporową pniu. Aby tego uniknąć, trzeba dokładnie czyścić zęby po posiłku, aby zastosować specjalne leki przeciwzapalne do jamy ustnej.

I tworzyw sztucznych oraz porcelanowe korony i wszelkie inne projekty wymagają tego samego starannej konserwacji, jak również „rodzime” zęby. Odnosi się do artykułu uważnie i być może ich życie znacznie rosną. Eksperci zalecamy wizytę u stomatologa dwa razy w roku w celu sprawdzenia.

cena emisyjna

Wszyscy przyzwyczaili się do tego jakość usług nie może być tanie. To samo jest w przypadku koron porcelanowych. Koszt jednego urządzenia zaczyna się od 13000 rubli. Prawie wszystkie szpitale dodatkowo trzeba zapłacić, na przykład, do czasu konsultacji oraz produkcja tworzyw sztucznych korony. na bazie ditlenku cyrkonu koszty projektowania pacjentowi w 16.000 rubli. Jest to minimalna kwota. Pomimo faktu, że produkty te nie są jednakowo wspólną grup ludności, są bardzo popularne. Wielu pacjentów woli zapłacić jedną cenę i uzyskać doskonałe wyniki przez wiele lat.

Liczba specjalistów i pacjentów

Jeśli zwrócić uwagę na opinie specjalistów na budowie pod uwagę, możemy zobaczyć, że są one tylko pozytywne. W ten sposób lekarze mówią, że to dobry wynik uzyskuje się, gdy technologia tematykę przygotowania i produkcji koron zębów. Dlatego też wybór kliniki pacjenta należy podchodzić odpowiedzialnie. Gość gabinetem ma prawo do konsultacji z licencji i certyfikatów posiadanych przez specjalistę.

Referencje również zgadzają się, że jeśli budżet nie ogranicza człowieka, a on stara się tworzyć estetyczny uśmiech, konieczne jest, aby dać pierwszeństwo porcelany. Zwłaszcza, że strona zębów jest obecnie możliwe, aby przywrócić niemetalicznych ceramikę. Negatywne komentarze dotyczą głównie kosztów koron.