891 Shares 9197 views

Najstarsze sanktuaria prawosławne. Novodevichy klasztor

Rosja ma bogatą historię i rozległe terytorium, które są rozproszone interesujących miejsc. Turkusowe jeziora, skały i głazy, otoczony legendami, malowniczych lasów i głębokich rzekach są uzupełniane przez cudów człowieka. arcydziełami architektury dawnej i współczesnej są zmuszeni podziwiać ludzkiego umysłu i jego etykę pracy. Wśród głównych rosyjskich budynków pojawiają się wspaniałe katedry, klasztory i kompleksów świątynnych.

Kapitał Novodevichy Convent – budynek, który przywodzi na wygląd cech miasta pokory i pokuty, wzywa do pobożności i współczucia dla bliźniego. Znajduje się w zakolu rzeki Moskwy, na terenie Khamovniki, zwane pole Maiden. Żeński klasztor prawosławny, Novodevichy Klasztor w Moskwie, założona w 1524 roku. Do niej rękę w tworzeniu wielkiego księcia Wasyla III, ojciec Ivana Groznogo, który położył drewniany kościół po zdobyciu Smoleńska. Aby umieścić kopię cudownej ikonie Matki Bożej smoleńskiej, uważany jest obrońcą wojsk rosyjskich.

Novodevichy Convent często była domem dla szlachetnych ludzi w kraju, którzy chcieliby odejść od zgiełku. To też zdarzało się, że król nie lubił arystokratów lub członków książęcych rodzin zmuszonych zadowolić się solidnymi murami klasztoru. Caryca Irina, Borys Godunow, księżna Zofia, siostra Miloslavsky, Evdokia Lopuchin i wielu innych przedstawicieli „beau monde świecki” mieszka tu w ciszy i spokoju.

Zespół architektoniczny „Novodevichy Convent” jest wpisany na listę UNESCO. Składa się z czternastu budynków, wśród których pojawiają się budynki gospodarcze i mieszkalne, a także osiem różnych świątyń. Wszystkie święte budynki klasztoru zostały zbudowane w różnych okresach. Najstarsza jest Katedra smoleńskiej Ikony Matki Bożej, zbudowany w 1524-1525 gg. Zewnętrznie przypomina Katedra Wniebowzięcia NMP w Kremla, dlatego często nazywana jest miniaturowym z głównych atrakcji turystycznych w Moskwie.

Novodevichy Klasztor słynie z luksusowych wnętrzach. kościoły wnętrza są uderzające starożytnych rzeźbiony ikonostas, niezwykłe freski i malowidła w kilku warstwach. Wszystko błyszczy złotem. Kompleks otoczony jest ceglanym murem z dwunastoma wieżami, który pełnił funkcję bezpieczeństwa w czasie wojny.

Istnieją również Novodevichy Klasztor w Petersburgu. Do połowy XVIII wieku w północnej stolicy Rosji nie było klasztor. W 1746 Empress Elizaveta Pietrowna nakazał budowę klasztoru, który zamierza się osiedlić w jego schyłku. Dziś na Moskovsky Prospekt stoi imponująca kamienna katedra, która została opracowana ościeży architekta. Piękny budynek w stylu bizantyjskim i ozdobiona malowidłami, płaskorzeźby i majoliki szarego.

Podobnie jak wiele sanktuariów, po rewolucji, te dwa starożytne klasztory zostały zamknięte i zamienione na inne cele. Zorganizowali magazyny, hale produkcyjne, muzea. Po upadku Związku Radzieckiego, społeczeństwo stało się ponownie szukać ścieżką prawdy i światła, więc w świątyniach kultu zostały wznowione. Każda osoba może teraz czcić słynne ikony świętych i szukać pomocy.