843 Shares 7193 views

Historia zdrady generała Własowa. Film „Generał Własow. Historia zdrady” (Rosja)

Na początku wojny mężczyzna był w pierwszych szeregach wśród najlepszych dowódców armii radzieckiej. On i ośmiu innych generałów byli bohaterowie bitwy pod Moskwą. Jak historia zaczyna zdradę generała Własowa? Jego osobowość jest jak legendarny i tak tajemniczy. Do tej pory wiele faktów związanych z losem, pozostają kontrowersyjne.


Przypadek archiwach lub dekadach sporów

Sprawa karna Andreya Andreevicha Własowa składa się z trzydziestu dwóch tomach. Sześćdziesiąt lat historii zdrady generała Własowa nie miał dostępu. Była w archiwach KGB. Ale teraz to nie jest tajemnica urodził. Więc kto był Andrei? Bohaterem, bojownik z reżimu stalinowskiego czy zdrajca?

Andrzej urodził się w 1901 roku w rodzinie chłopskiej. Głównym zajęciem było rolnictwo rodziców. Po pierwsze, przyszły generał uczestniczył w wiejskiej szkoły, następnie w seminarium. Podał wojny domowej. Potem oduczyć w Akademii Sztabu Generalnego Armii Czerwonej. Jeśli będziemy przestrzegać wszystkich jego służbie, można zauważyć, że był to człowiek, który jest niezwykle szczęśliwy. Historia generała Własowa zdrady w tym przypadku, oczywiście, nie jest ona przeznaczona.

Najważniejsze wydarzenia w karierze wojskowej

W 1937 Andrey został mianowany dowódcą 215 pułku piechoty, który prokomandoval niecały rok, a już w kwietniu 1937 roku został natychmiast wyznaczony asystent dowódcy dywizji. A stamtąd pojechałem do Chin. To kolejny sukces Andreya Własowa. Nie pełnił od 1938 do 1939. W Chinach, jeśli istniały trzy grupy ekspertów wojskowych. Po pierwsze – nielegalnych, drugi – pracuje pod przykrywką, trzeci – wojskowy specjaliści w siłach zbrojnych.

Pracowali w tym samym czasie co Mao Zedong, a żołnierze na Chan Kayshi. Ta część olbrzymiego kontynentu azjatyckiego, na którym walczył wtedy wszystko inteligencja świat był tak ważny dla Związku Radzieckiego, że inteligencja pracował w obu obozów przeciwnych. Andrei został mianowany Pocieszyciela w wojsku Chan Kayshi. Następny Ogólne Własow, opowieść o zdradzie, która dziś jest ogromna ilość kontrowersji, ponownie wpada w paśmie szczęścia.

Nagrody szczęście ogólne

W listopadzie 1939 Własow został mianowany dowódcą 99 Dywizji w Kijowie Okręgu Wojskowego. We wrześniu 1940 roku nie przeprowadzono nauk okręgowych inspekcji. Wydali nową obrony sobie komisarza Tymoszenko. Podział został ogłoszony najlepszym w dzielnicy Kijowa.

Andrei był najlepszy dowódca podział, mistrz szkoleń i edukacji. I została ona wprowadzona w upadku na koniec roku szkolnego dla Order Czerwonej Gwiazdy. Co dzieje się dalej wymyka się wyjaśnień. Ponieważ, mimo wszystkich nakazów i reguł, to nagrodzony Orderem Lenina.

Dwa patron i kariera polityczna

Wszystkie te wydarzenia można wytłumaczyć następnego najlepszych warunkach. Ale to nie jest prawda. Andrei wiele trudu, aby stworzyć swój pozytywny wizerunek w oczach kierownictwa. Rozpocząć karierę polityczną Andreya Własowa dał dwie osoby. Ten dowódca Kijowskiego Okręgu Wojskowego i członek pierwszego sekretarza Tymoszenko Rady Wojskowej Komunistycznej Partii Ukrainy Nikity Hruschev. Zaproponowali mu stanowisko dowódcy 37 armii.

Pod koniec listopada 1940 roku Andriej Własow czekał na następny certyfikacji. Przygotowuje swój kolejny awans do wyższej pozycji. Jak historia zaczęła zdradę generała Własowa? Dlaczego człowiek z takim losem stała się ciemna plama w historii ZSRR?

Wybuch działań wojennych lub błędów w zarządzaniu

Zaczęła się wojna. Mimo upartego oporu, Armia Czerwona poniosła poważne porażki w najważniejszych bitwach. Setki tysięcy żołnierzy Armii Czerwonej wziętych do niewoli przez Niemców. Niektóre z nich pochodzą jako ochotnicy w armii niemieckiej, lub z powodu przekonań politycznych lub w celu uniknięcia głodu i śmierć jak miliony więźniów nazistowskich obozów koncentracyjnych.

W Kijowie kotła Niemców zginęło ponad sześćset tysięcy żołnierzy radzieckich. Wielu dowódców frontów, szef sztabu armii następnie rozstrzelano. Ale Własow i sandały pozostają żywe, a los przyniesie im więcej w bitwie pod Moskwą. W archiwalnych dokumentów z tamtych lat, jest zapisane, że w dniu 23 sierpnia, z powodu błędu popełnionego przez komendę dowódcy Front Południowo-Zachodni i 37 armii Własowa ogólne, Niemcom udało się przekroczyć Dniepr na swojej stronie.

Śmierć armii, lub możliwość schwytania

Tutaj Andrey raz pierwszy trafia do środowiska, rzucając swoje stanowisko i pośpiesznie próbując wydostać się z niego. Co w rzeczywistości, rujnuje swoją armię. Co jest zaskakujące. Pomimo złożoności wyjściu z otoczenia, ogólny podszedł pewnie wzdłuż tyłu wroga. Mógł być łatwo przechwycone. Ale, jak widać, nawet najmniejsza szansa, aby to zrobić nie używać. Historia zdrady generała Własowa jest jeszcze przed nami.

Zima 1941 roku wojska niemieckie zbliżył Moskwa. Stalin oświadcza, stan wyjątkowy. Dowódca 20 Armii powołuje Andriej Andriejewicz. Że Chruszczow i Tymoszenko oferowane Vlasov na to stanowisko. W bitwie o Moskwę zimowym blaknięcie mit nietykalność armii niemieckiej. Oddziały czterech sowieckich frontów byli w stanie zadać miażdżący cios dla Niemców pierwsze, ponad sto tysięcy żołnierzy Wehrmachtu zostały zabite lub schwytane. Jego wkład w to zwycięstwo wykonane i 20 armii pod dowództwem generała Własowa.

Nowy termin i schwytany

Stalin budzi Andriej Andriejewicz do stopnia generała porucznika. Tak więc staje się znany w wojsku. Po bitwie pod Moskwą zbiera owoc chwały. On zawsze niesie. To jest jego najlepszym godziny, ale za każdym szczęście dobiega końca. Teraz czytelnik Ogólne Własow, opowieść o zdradzie, która przekroczyła wszelkie wcześniejsze osiągnięcia.

Gromyko został zastępcą dowódcy Armii Shock 2, a następnie poprowadził ją. Podczas ciężkich krwawych walk, wiele z nich umiera w lesie. Ale ci, którzy chcieli wydostać się z otoczenia, mogła przebić się przez linię frontu w małych grupach. Jednak Własow celowo przebywał we wsi. Następnego dnia, gdy niemiecki patrol zaczął dowiedzieć się swoją tożsamość, nagle wprowadzono: generał Własow, dowódca 2 Armii Shock.

Późniejszy los i historia Andriej Własow. Anatomia zdrady

Po zdobyciu Andrei wpada w specjalnym obozie Wydziału Propagandy w winnicy, gdzie niemieccy specjaliści pracują z nim. On zaskakująco szybko zaakceptował ofertę na czele nazistów nieistniejącego armii rosyjskiej ROA. W połowie 1943 roku Wehrmacht propaganda rozpowszechnia informację, że utworzony Rosyjska Armia Wyzwoleńcza i nowy rząd rosyjski. Ten tak zwany „Smoleńsk manifest”, w którym Własow obiecuje narodu rosyjskiego i demokratycznych praw wolności wyzwolonych od Stalina i rosyjskiego bolszewizmu.

Wiosna 1944 Andrei w areszcie domowym w swojej willi w Dahlem. Wysłał do Hitlera na niezapomniany wyjazd do okupowanych terytoriów, gdzie pokazał zbyt dużo niezależności. Ale 14 listopada 1944 był dzień triumfu jako dowódca Andriej Własow ROA. Na oficjalnej ceremonii z okazji powstania rosyjskiej Peoples Liberation Komitetu przybył cały przywództwo polityczne Wehrmachtu. Kulminacją imprezy staje się głoszenie programu politycznego Komitetu.

Ostatnie lata wojny

Co ja Sądzono wówczas, generał Własow? Zdrada historii Rosji, a ludzie, którzy nigdy nie wybaczy mu za to, żeby nie straszyć? Czyżby więc wierzyli w niemieckim zwycięstwie? Frontier 1944 i 1945 jest oznaczona przez licznych imprez w Berlinie. Dla nich wybiera dla swoich celów politycznych sowieckich jeńców wojennych i osterbayterov. Na początku 1945 roku na spotkanie z nim, Goebbelsa i Himmlera.

Następnie, w dniu 18 stycznia, podpisał umowę pożyczki pomiędzy rządem Niemiec i Rosji. Jakby ostateczne zwycięstwo Niemców jest tylko kwestią czasu. Na wiosnę 1945 roku w przypadku Niemiec będzie bardzo źle. Na zachodzie alianci idą, we wschodniej części Armii Czerwonej nie pozostawia żadnych szans na wygranie Wehrmacht, biorąc jedno niemieckie miasto po drugim. Więc co może się skończyć dla takiego człowieka jak General Własowa, opowieści o zdradzie? Epilog czekając na jej czytelników.

Pierwsza Dywizja lub nieograniczone porażka

Andrei nie wydaje się zauważyć wydarzenia. Dla niego, jak się wydaje, wszystko idzie dobrze ponownie. 10 lutego uroczyście bierze swój pierwszy oddział, który jest wysyłany na front wschodni do weryfikacji. Tutejsze starcia były krótkie. Armia Czerwona nie może być zatrzymany. ROA żołnierze bieganie, rzucanie pozycję. Ostatnia próba jakoś zrehabilitować się w wojnie Własow rozpoczętego w Pradze. Ale nie zostały pokonane.

Obawiając się schwytania przez siły sowieckie, Własow razem z Niemcami pośpiesznie opuścić Pragę. Oddzielne grupy podporządkowanie Amerykanów. Dwa dni wcześniej, robił ogólne Vlasov. Przed Panzer Corps Fomin i zadanie Kryukov włamać się do bazy, gdzie mają Andriej Andriejewicz i jego najbliżsi współpracownicy, uchwycić je i doprowadzić do Moskwy.

Następnie, na Łubiance w ciągu roku trafi do dochodzenia. Jedenaście oficerowie i sam Własow, historia zdrady jest starannie badane przez ekspertów z Łubianki, 30 lipca 1946 roku na karę śmierci przez powieszenie pod zarzutem zdrady.