595 Shares 3839 views

Co zrobić, jeśli ukąszony przez użądlenia szerszeni jest tak niebezpieczny?

Często ludzie popełniają Hornets dla kilku systemów operacyjnych (ich odpowiedniki). Nie mam pojęcia, co robią, to naraża się na wielkie niebezpieczeństwo. Po Hornet, których ukąszenie może być śmiertelne, o wiele bardziej niebezpieczne niż zwykłe os powodu ich większej wielkości i zawartości neurotoksyny jadu. Najczęściej te owady atakują, gdy ktoś próbuje zniszczyć ich gniazdo lub wykonuje ostre ruchy wokół nich. W przypadku transmisji sygnałów ostrzegawczych są używane substancje zapachowe – feromony. Dlatego nie można wyjść z domu o owada zabity. Nawet martwy szerszeń niebezpieczne. Dystrybuowane przez zapach może przyciągnąć wtedy rój swoich krewnych. A następnie spodziewać się kłopotów. Wściekłe owady mogą łatwo zaatakować człowieka.


Znaki żądło szerszeń

Hornets, a także osy, mogą gryźć więcej niż jeden raz. Po tym opracowanie lokalnej reakcji, takich jak obrzęk, ból, zaczerwienienie, i ogólne złe samopoczucie (bóle głowy, często gorączka, objawy zatrucia). Ugryźć w szyję, a jeszcze bardziej w gardle może spowodować zadławienie, wstrząs anafilaktyczny i śmierć. Po prawej stronie pokazuje, jak szerszenie Sting. Zdjęcie daje wyobrażenie o zagrożeniach związanych z tym zjawiskiem.

Co zrobić, jeśli ukąszony przez szerszenia

Reakcje na ukąszenie są dwóch rodzajów: alergiczne i toksyczne. Jeśli trucizna wchodzi bezpośrednio do zbiornika lub obok niego, może się zdarzyć, straty ciśnienia, a nawet śmierć. Jest to szczególnie źle, jeśli użądlenie szerszenia jest tak niebezpieczne, ukąszony w szyi lub głowy. Konieczne jest, aby natychmiast zrobić coś zimnego do łagodzenia obrzęków i nie opóźniać połączenia „pogotowie”. Jeśli nagle ukąszony przez szerszenia ugryźć go przed przybyciem lekarzy może być również traktowane w jeden z następujących sposobów. Dobrze wymieszać specjalne rozwiązania, ocet, wodę i amoniak. Po miejsce mielenia pieczenie, następnie nakładanie kompresu. Jest możliwe, aby zastąpić roztwór soku z cytryny, a nawet w skrajnym przypadku moczu. Środki te przyczyniają się do usuwania obrzęków i zmniejsza szybkość wchłaniania przez organizm trucizny. Jeśli występują reakcje alergiczne, należy natychmiast przyjąć lek „Kordiamin”, a także jako lek antyhistaminowy (oznacza „Suprastin”, „Tavegil” i tak dalej. N.). Szybki dostęp do lekarza – warunek konieczny, aby uniknąć niebezpiecznych konsekwencji.

Jakie mogą być skutki ukąszenia Hornet

Jako zasadę, że żądło szerszeń nie jest zbyt niebezpieczne dla ludzi. Jednakże efekty zależne od obecności reakcji alergicznych, jak również lokalizacji ukąszeniu. Oczywiście, są one bardzo niebezpieczne, jeśli są one w szyi, gardła i głowy, a także w przypadku gdy osoba to największe statki układu krążenia. Wszakże jeśli trucizna dostaje się do krwi bardzo szybko rozprzestrzeniać i docierają do mózgu. Poważne powikłania szerszeni użądlenia: obrzęk naczynioruchowy, wysypka, zaburzenia czynności serca (czasami nawet do zatrzymania) uduszenie.

Jak chronić przed ukąszeniami

W rzeczywistości szerszeń żądło jest tak przerażające – dość spokojny przedstawiciel owadów. Jeśli nie dotykać lub sprowokować, nie zaatakuje. Ale jeśli ataku zaczęła cała rodzina do niej dołączyć. Jak nie dopuścić do żądło z tych owadów zwrócili się przeciwko tobie?

  • W lesie lub na wsi, bądź ostrożny. Unikaj używania korzenny zapach z ostrych smaków.
  • Jeśli my, szerszenie poleciał w żadnym wypadku nie możemy dokonywać żadnych gwałtownych ruchów, próbując odpędzić owady. To tylko pogorszy sytuację.
  • Nie dotykać gniazda owadów, jeśli go znaleźć. Dla ochrony szerszeni mieszkaniowych są odpowiedzialnie.
  • Widząc gniazdo, spróbuj jak najszybciej przenieść się na bezpieczną odległość. Hornets nie są wrogiem przez dłuższy czas. Odległość prześladowania mają znacznie mniej niż pszczoły.