791 Shares 4920 views

Nawożenia pomidorów w szklarni: kiedy i jak nawozić?

W niektórych regionach Rosji najbardziej optymalne warunki do uprawy pomidorów są szklarniowe. Nie rosną lepiej i zadowolony wielkie żniwo. Jest to jednak bardzo pracochłonna czynność, ponieważ, jeśli czas nie podejmuje odpowiednie środki, to kultura jest często bardziej podatne na choroby.

Typowo, gotowane warzywa w warunkach szklarniowych wystarczy zwykle, więc nacisk potrzebuje nawożenia pomidorów w szklarni.

Czasami pomidory rosną dobrze, ale nie na długo kwitną. Oni tylko usilnie rozwijać pasierbów. W tym przypadku pomoc jest takie nawożenia pomidorów w szklarni jak fosfor i potas. W niektórych przypadkach, złe wpływy i popiołu drzewnego w tempie pół szklanki na krzaku.

podczas tworzenia kwiatowych i owocowych konieczna jest większość nawożenia pomidorów w szklarni. Przypadki, kiedy obfitość owoców na krzakach, ale nie dojrzewają.

Aby przyspieszyć proces brązowienia, wiele z nich ucieka się do takiej procedury jak dolistne pomidora. W tym celu superfosfatu. Kompozycję tę wytwarza się w sposób następujący: Czterdzieści gramów substancji (lub około dwa matchboxes) rozpuszcza się w jednym litrze gorącej wody, pozostawia na jeden dzień, a następnie rozcieńczono dziewięciu litrów wody. Wiele z nich jest zainteresowany na pytanie, jak rozpoznać, czego brakuje pomidory i jak im pomóc.

Muszę powiedzieć, że czasami nawet eksperci trudno odpowiedzieć na to pytanie. Jeżeli duży krzew na nim dużo ciemnozielonych liści, oznacza to, że do nawożenia pomidorów w szklarni powstał świeżego obornika, a następnie trzeba go woda nie jest konieczne, aby błoto.

A czasami odwrotnie: krzew rośnie słabo, to blade liście. W tym przypadku trzeba użyć nawozów azotowych – mocznik, saletra amonowa, a najlepiej w kompleksie.

Często pojawia pnia sadzonki lub fioletowy. Jest to spowodowane brakiem fosforu. Chociaż jest to zwykle w glebie tam, ale z jakiegoś powodu, to jest słabo wchłaniany. Jeśli fosforu w glebie zbyt dużo, krzewy na liściach zaczynają żółkną lub zwijają. Oznacza to, że następne karmienie pomidorów w szklarni nie powinien zawierać ten element.

W ogóle, uprawa warzyw w warunkach cieplarnianych zakłada istnienie określonego kalendarza, który określa okres pracy, w tym wprowadzenie nawozów

Pierwsze nawożenia pomidorów w szklarni jest wykonywana w ósmym dniu po posadzeniu. Krzewy podlewa u podstaw rozwiązania dziewanny z szybkością jednej części nawozu na dziesięć części wody. Zużycie roztworu jest obliczana ze stosunku jeden litr na ula. Podkornevoy podlewanie wymaga ostrożności, tak aby nie erozji gleby.

Następny nawożenie musi mieć tylko dwadzieścia dni. Poza tym przy użyciu roztworu handlowo-dziewanny agromagazinah biostymulator „jajnik”.

Wiele doświadczeni hodowcy uważają, że drugi karmienia pomidorów w szklarni, oprócz dziewanny powinien zawierać siarczanu potasu i magnezu, oraz kwas borowy.
Podczas początkowej masy jajników pomidory procesu opryskuje się roztworem składającym się z wody i mleka, kwas borowy, soda amoniakalna i jodu.